Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

Leeroy3167

Keď som dnes dopozeral rozšírenú verziu Návratu Kráľa, došla mi jedna vec. Omnoho viac, ako bitka o Minas Tirith, ako všetka monumentálna akcia sú v tomto dieli podstatné emócie a osudovosť, s ktorou sa tento film pomaly ale iste blíži ku koncu. Je mi ukradnutá prepálená stopáž, to, že lúčenie sa v prístavoch trvá 10 minút. Každý moment tu má svoje miesto. To, čo ma u dvoch vezi nebavilo (linia Frodo a Sam) je tu krásne spracované, Sean Astin a Elijah Wood podávajú celý čas neuveriteľné výkony. Všetky tie legendárne momenty - Pipinova pieseň, finále v Hore osudu, príchod Rohanu do Minas Tirith a tak ďalej sú veľkými milníkmi v ére fantasy. Je vidieť, že Jackson pristupuje k látke s veľkou láskou, a v tomto filme je to cítiť zo všetkých troch najviac. Dokonalé dielo. Jasných 5* ()

SheldonShamy

Třetí díl úžasného dobrodružství, končící, jak jinak než happyendem. Skvělá reprodukce oblíbené knížky. Elijah Wood v roli ústřední postavy sice není to, co bych si představovala, ale ostatní svoje role zvládají skvěle. Asi jediný film z trilogie, který se vyrovnal knize. Jestli stojí za shlédnutí? Přirozeně, neznám lepšího spisovatele fantasy než J.R.R.Tolkiena a když se k tomu přidají Peter Jackson jako režisér a Howard Shore jako skladatel tak není co dodat. Musíte vidět! ()

CallenG

Musím se přiznat že po prvním shlédnutí jsem moc nadšený nebyl, až druhé a možná třetí shlédnutí (hodnotím celou trilogii) mě přesvědčilo v to že je to nadprůměrný film, ale v sedmém nebi jsem z toho nebyl, ještě že boje natočil Jackson skvěle tím si u mě šplhnul, za pět to nebude dávám čtyři, kdyby to bylo možná kratší?? ()

Don Maty

Predĺžená verzia pozretá. 3 a pol hodiny z môjho života krásne "premrhané". Posledná časť megasérie spravila megaveľký dojem. Eljah Wood bol dokonalý, dokonalý. Gloom? Škoda vychvalovať. Všetko sa na dobré otočilo, spoločenstvo sa rozpadlo. Každý z nich sa stal hrdinom. Ale keď oni si to tak strašne zaslúžia. Zimomriavky pri každej "pamätnej scéne". A Minas Tirith?? Bože môj...5* ()

CuddlePoodle

Ne nejlepší, ale rozhodně nejvelkolepější z trojice filmů. Více než důstojné zakončení , kterému (obzvláště v závěrečných Mordorských scénách) herecky kraluje Sean Astin. A že je konec příliš natahovaný? Aspoň jsem si mohl co nejdéle užívat poslední chvíle nejúchvatnější trilogie, jaká kdy vznikla! 99% ()

camperiqk

Zakončení trilogie Pána Prstenů. Podle mého nejlepší díl...Z grafické stránky bych snad jenom vytkl horší grafické zpracování na začátku když je Smíglův kamarád ve vodě... ()

Tr3n

Zbytečně dlouhé, místy nepřiměřeně natahované a jindy jsem se zase nemohl zbavit pocitu, že se až moc spěchá, např. po bitvě o Minas Tirith je přesun vyčerpaného vojska k Černé bráně téměř bleskový a naopak posledních 30 min je snad úplně zbytečných. Ve výsledku však stále velice nadprůměrné fantasy se spoustou skvělých momentů. Důstojné zakončení celé cesty... ()

kubilov

Nejúžasnější završení trilogie jaké jsme si jen mohli představovat. První polovina je vlastně jen vyšperkovaná příprava na tu největší bitvu, jakou kdy kdo zfilmoval, ale i přesto je v každém záběru cítit radost z natáčení. Samotná bitva je ale natočena naprosto dokonale, víc než dokonale. Není to jen jednotvárné zabíjení, ale mnohovrstevný příběh, který by mohl fungovat snad i sám. Dokonale načasovaný příjezd Rohanských jezdců, příchod obrovitých Mumakilů a na závěr armáda Nemrtvých vedená trojicí největších hrdinů. Nakonec i linie okolo Froda nedopadla tak špatně, jak jsem si představoval, ale i tak mi více sedí, když se děj točí okolo Aragorna, Legolase nebo Gandalfa. Jinak naprosto logicky Návrat krále získal 11 Oscarů, i když ani za jeden díl neobdržel sošku herec, což mi přijde trochu škoda. Z možných 100% u mě získalo trojdílné mistrovské dílo génia Petera Jacksona procent 1000. ()

kobras5

Střed mezi první a druhým dílem. Příběhově absolutně o ničem, velká část snímku se věnuje pouze bojům, což není zrovna to co bych hledal, ale zase to není taková mizérie jako tomu bylo u druhého dílu. Pro mě osobně to je jedna z nejhorších trilogií, co jsem kdy viděl, která je navíc extrémně nadhodnocována. 30% (viděno česky). ()

djbarrel

Návrat krále boduje vším čím bodovala jednička i dvojka ... Navíc se mi zdá, že Návrat krále je opravdu hodně epický. Jedinou výtku, kterou k filmu mám, že finálová bitva mohla být o něco větší, delší a epičtější, ale je to jen o tom když člověk chce po dokonalosti aby byla dokonalejší. 97% ()

DR.SZ

Jsem moc rád, že pan Jackson neusnul na vavřínech a natočil poslední díl volné trilogie opět s vervou a bravurou. Až na pár drobných zdlouhavých a zbytečných milostných scén si myslím, že byla nabídnuta velkolepá podívaná s dobrým završením. Nemám ani slov, jelikož už vše jsem s napětím, akcí a dobrodružstvím a vlastně celou tou konstrukcí děje popsal v minulých dílech. Přesto se tenhle, i když nebyl první, stal ojedinělým kvůli několika důležitým odhalení a dojemnému zkrášlení. Famózní podívaná! 94% ()

Marty_cz

Velkolepé zakončení. Jackson si výborně poradil se všemi díly a bravurně zpracoval film dle knihy. Samozřejmě většina lidí (včetně mě) co četla knihu řekne, že kniha je lepší, detailnější, ale tak už to chodí, že původní nápad a vytvoření je lepší, ale rozhodně Jackson to zvládl na výbornou a to ať už jde výběr herců, efekty a mnoho dalších. ()

swinevenca

O třídu lepší finále než u Hobita. Fakt by mě zajímalo, kdo pase ty orli, že je vypouští do terénu tak pozdě, jak by to s nima bylo jednodušší. Ale zase bych se ošidil o neskutečnou bitvu o Minas Tirith i potvrzení toho, že Středozem by se měla klanět Samvědu Křepelkovi. Přeslazený protahovaný konec mě potrápil dosyta, ale za to jsem byl odměněn nádhernou písničkou u titulků. Když se celá trilogie sjede během 24 hodin, to se pak z Jacksonovy Středozemě plné nádherných scenérií, neskutečné Shorovy hudby, vymazlených digitálních vychatávek, skřetí "krve" i lidských slz těžko odchází. Ale vrátím se. ()

PaTeXx

Dost emotivní část, kdy se Rohan, Gondor, mrtví lidé atd. vydávají do bitvy proti Skřetům. Nemám k tomu moc co říct, zkrátka perfektní bitvy, skvělý soundtrack a úctyhodný příběh. Jeden z největších filmů všech dob. ()

Nikitoss95

Kultovní a geniální fantasy film, třetí díl podle Tolkienovy ságy Pán prstenů; kvalitní hudba; výrazné postavy; skvělé bitvy, perfektně natočené; pohádkové prostředí Nového Zélandu ()

Juuroo

Akciou natrieskané vyvrcholenie najlepšej trilógie všetkých čias. Viac ako štvorhodinový film, počas ktorého sa ani na sekundu nenudíte. Už tu badať možno viac CGI ako v predchádzajúcich dieloch, ale to je pri tak úžasnom filme len maličkosť. Opäť 5* bez zaváhania. ()

Blazis34

Z této triologie určitě nejlepší díl. Nebyla nouze o gigantické boje, spousty zvratů či napětí. Putování Frodo Pytlíka z Hobbitonu skončilo v zemi Mordoru úspěšně, stejně jako tato filmová série, která je jedna z nejúspěšnějších všech dob. I když nejsem fanoušek fantasy žánrů, líbilo se mi, co Peter Jackson zrežíroval a jak to udělal. Originální příběh a postavy navždy změnily několik životů a různých filmových žebříčků. Za poslední díl dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)