Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

27p16and41p6

Mě stejně bavilo nejvíc Společenstvo prstenu, nějak nemívám psychické problémy s tím, že neznám konec, prostě jsem si užívala příběh. Návrat mně příjde stejně dobrý jako ostatní filmy, nechápu, v čem jiném než v tom, že konečně víme, jak to dopadne, je lepší nebo jiný. Ale stejně je světový. ()

vranekt

Jak už tady někdo psal. Film je přetažen a přeslazen, ale ač jsem na to obvykle háklivý vůbec mi to nevadilo a jenom jsem si užíval tu podívanou a přál si aby byl ještě jeden díl, aby se měl ještě na co koukat. ()

tchuck

Jako milovník Tolkienova díla jsem zprvu velmi těžce nesl změny vůči knize, ovšem záhy jsem se přes to stačil přenést, abych mohl uznale poblahopřát tvůrcům k zasloužilým jedenácti Oscarům. Tento film se stejně jako celá filmová trilogie snaží býti dokonalým a má k tomu nakročeno celkem slibně. Prostředí je ztvárněno monumentálně, vévodí mu dech beroucí hudba. Nejpodstatnější na adaptacích beletrie je však docílit, aby se v příběhu orientoval i divák předlohy neznalý. To se podařilo a v tom je největší přínos tohoto snímku. I ten, kdo o Středozemi nikdy neslyšel, pochopí, že příběh o Prstenu je jen zlomkem úžasnosti a velikosti mythologie fantastického světa, jenž skýtá nepředstavitelné množství dalších nedosažitelných tajemství. ()

kloubich

Film jsem nejprve v afektu ohodnotil pouze třemi hvězdičkami a to kvůli úchylné scéně závěrečného shledání. Parodie zde: http://www.youtube.com/watch?v=0OLGx2lGtOc&feature=related Brutální sestříhání scény s Christopherem Lee, které podstatně oslabilo postavu Sarumana a které Jackson zdůvodnil nedostatkem času, mě totiž vážně naštvalo. Nakonec jsem se ale nad filmem slitoval, protože 3 hvězdičky občas dávám i horším filmům. ()

ohinek

Rozhodně parádní zakončení celé trilogie, z čehož jako zakončení film co se ocenění týče řekl bych celkem nespravedlivě těží. Nemá cenu filmu vyčítat příběhové "vady", o kvalitách knižní předlohy jsem kdykoli ochoten se s kýmkoli pohádat, jediná vážnější slabina filmu je, že kromě pokračování příběhu mnoho novinek už oproti předchozím dílům prostě nenabídne, což ale ani nemůže. Bitva na Pellenorských polích je sice skvělá, helmuv žleb z dvojky se mi však líbil o ždibec víc. Ke konci filmu se taky chtě nechtě dostavuje únava, zvládnout najednou (v prodloužené verzi) čtyřhodinový film, nedejbože tři filmy, je vskutku obdivuhodný výkon. Na Návrat Krále, nebo na celou trilogii je dobré se dívat v klidu doma v televizi klidně i po půlhodinových částech jako na seriál, tak si člověk dokáže všechny detaily naplno užít a film náležitě ocenit. Pak až si uvědomí, že je to skvělá, jako celek podle mě nepřekonatelná trilogie. Klobouk dolů pane Jacksone, nezklamte nás v hobitovi!!!!!!!!!! ()

SONYAGENT

Pro mě nejlepší z celé serie, vyvrcholení jedné z nejlepších knih post kvintum a asi nejlepší výpravný fantasy film, který byl kdy natočen.. ()

dratkovani

Jackson si tímto dílem u mne polepšil,škoda jen,že je vynechán závěr knihy,těšila jsem se na scény z Kraje a Hobitína,nasvědčovala tomu totiž scéna v lese Lothlorien,kdy Sam vidí zkázu Kraje.Ale i tak se opět vrátil k předloze a to je jedině ku prospěchu.Jen nechápu,jak se tato trilogie může líbit i těm,kdo nečetl knihu,je tam spousta věcí, co se nevešlo,a tak nevědoucí divák nemá potuchy,co některé scény znamenají do hloubky.Musím řici, že na Hobita se víc než těším.Povede se???Doufám!!! ()

JimMorrison

být to o půl hodiny kratší (teda bez toho strašně roztahanýho konce, který s knížkou stejně nemá nic společnýho), bylo by to skoro 6/5, takhle je to 75%... Ale scéna, kdy se objeví Aragorn s armádou mrtvých je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl ()

r.carlos

Celá trilogie je můj nejoblíbenější filmový počin a neubráním se tomu, hodnotit ji jako celek. Dokonale vytvořený mytologický svět J. R. R. Tolkiena skýtá spoustu možností na vytvoření kvalitního filmu, ale to se právě musí umět – aby film nabídl ještě něco více, než v několika hodinách shrnutou knihu (nevím ani, zda to je kvalitním způsobem možné). Peteru Jacksonovi se právě toto mistrně povedlo. Třetí díl opravdu nabídl vyvrcholení, jak se patří – obrovská bitva, kde vůle člověka vítězí nad temným nepřítelem. Obsazení herců také vynikající (zvláště dobrý byl výkon Andyho Serkise), akorát Viggo Mortensen v roli krále působí poněkud zvláště, ale třeba to byl záměr, aby v prvé řadě vypadal představitel Aragorna spíše jako Chodec a nikoli jako král… ()

Ret

Bál jsem se ubíjející stoptáže, ale Jackson nám neudělal nastavovanou kaši. Film jde kupředu, emoce z něj srší, a já jen zíral. ()

Alister

Kolosální epos a pocta filmu, jako uměleckému nástroji v utváření emocí nejvyšší dokonalosti, v utváření chvil, kdy se film prochází v každém z nás a drásá, ničí, usmívá se, aby vzápětí v pohasínajícím tempu několikrát končil...Hudba, celková estetika filmu, nádhera a mírumilovnost světa v kontrastu s brutálně surovým, avšak snad ještě působivějším zlem, jež není možné přemoci. Silně alegorický příběh filmu je snad žalozpěvem na současný svět a i ideou o místě, které leží v nás, a kde ještě okřídlená krása vítězí všemu navzdory. Malý ostrov, ve kterém čas elfů minul. 100 % ()

SunnyMan

Celé je to Hollywoodsky debilí, hvězdu tak jen za zvuk, to že Peter Jackson naučil prasata kvičet elfsky a pak měl tu odvahu tím zaplácat celý film, za to má mou naprostou úctu a obdiv ()

montel

Frodo (Elijah Wood) dál pokračuje v cestě do Mordoru, kde chce zničit prsten, který by na Zemi konečně nastolil mír. V doprovodu s věrným přítelem Samem (Sean Astin) a zákeřným Glumem, který se chce prstenu zmocnit. Mezitím probíhá válka mezi lidmi a Sauronovým vojskem...Velkolepé a hrozně natahované zakončení skvělé série. Výprava, hudba, děj, herci, vše je opravdu skvělé, ale opravdu hrozně horzně dlouhé. 75% ()

nydahl

K trilogii zde bylo urcite napsano mnoho , takze zde uvedu jen momenty co si pamatuju pri prvnim shlednuti. Pokud si nechcete zkazit dojem z tohoto filmu tak radsi dal nectete - myslim to vazne. Na premieru jsem si dal maraton a pri tretim dile uz jsem byl dost vycerpan takze jsem sel podruhe s kamaradem.Ten idiotskej kamarad mi pri scene , kdy se Frodo probudi na posteli v rivendale povida "hele to jsou bukvice - normalni mrnavy bukvice" - no a potom me tim cpal a tlemil se az do konce filmu a ze tam tech koncu bylo pozehnane.Bohuzel pri dalsi projekci jsem zjistil - ze mel pravdu.Je me to strasne lito ale ja jsem o tenhle film prisel , protoze se toho dojmu co mi vnuknul muj kamos uz nemuzu zbavit - proste je to pravda a Jackson ty teploucky pohledy z ocicek do ocicek malejch hobitu neuhlidal.Bylo to moc a ja uz na ten film nemuzu nikdy koukat. 2 hvezdy za to ze me Jackson okradl o skvelej film z naprosto unikatni trilogie. ()

spawn866

Hledat chyby umí každej, ale ocenit super dílo to ne, všichni co umí kritizovat tuhle Trilogii by se měli podívat na ostatní filmy (fantasy) a porovnat kvality Pána Prstenů a ostatních filmů... NEJLEPŠÍ FANTASY VŠECH DOB!!! Tohle půjde hodně těžko překonat ;-) ()

sysoj psojic

První dva díly se povedly. Díl třetí je v podstatě neskutečná jízda, která vás pohltí a vyplivne až se závěrečnými titulky. Jedenáctioscarový Návrat krále je dynamická lahůdka. Herci odvádějí stoprocentní výkon, bitvy a bitky jsou skvěle natočené, Nazgúlové vizuálně působiví, skřeti správně odporní a elfové sliční, jak mají být. Jako člověk dotčený literární předlohou bych chtěl Jacksona pochválit. Tak nesmírně náročnou látku zvládl s elegancí a grácií. Ten film má zkrátka nadčasovou hodnotu a i po několika shlédnutích stále baví (narozdíl od Pottera, např.) a oslovuje i po těch deseti letech co byl natočen. Potlesk pro Jacksona, poklona pro Howarda Shorea a gratulace hereckému obsazení. Pán prstenů je nejlepší a zdůrazňuju, NEJLEPŠÍ fantasy, která kdy vznikla. Jakákoli z jiných fantasy mu nesahá ani po kotníky. Potter je nafouknutou bublinou, přestože patří do filmového nadprůměru, Dračí doupě naprostým kastrátem bez jakéhokoli smyslu či dynamiky, Eragon okostěným chudáčkem s naprosto nesmyslným scénářem a Dračí srdce fajnová oddechová fantasy se skvělými triky i herci. Bravo Petere.(96%) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)