Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

Pythonator

Možná je to tím, že jsem fantasy fanoušek. Možná je to tím, že miluju Tolkienovo dílo. Možná je to tím, že miluju dílo Petera Jacksona. Po opuštění kina jsem pocítil velkou ztrátu a bylo mi moc líto, že geniální trilogie skončila. Už nikdy se nebudu na nový film tak těšit a už nikdy nebudu mít po shlédnutí filmu pocit, že tohle je nejlepší film na světě a těžko někdo někdy dokáže natočit lepší. Je to geniálním námětem, je to geniální režií, je to i hereckými výkony a Novým Zélandem. Já říkám, že lepšího filmu prostě není a že Návrat Krále je nejlepší částí té nejlepší filmové trilogie. To vše je ještě lepší v prodlouženém vydání Director's cut. Kdyby to šlo, dám deset hvězdiček z pěti:-) Tady je i maximální hodnocení málo. ()

blackperseus

KOMENT SA TÝKA CELEJ PRSTEŇOVSKEJ TRILÓGIE! Ospravedlňujem sa, ale naozaj nie som schopný písať komenty ku každému filmu zvlášť. Jednak sa mi to zlieva a jednak som naozaj počas sledovania nezachytil výraznejšie kvalitatívne výkyvy. Pánovi prsteňov som sa vyhýbal dosť dlho, nie celkom cielene, ale z tých útržkov, čo som videl, počul, čítal, som nemal pocit, že by malo ísť o niečo, čo by ma mohlo nejako extra zaujímať. Tolkienove knihy som nečítal nie pre ich objemnosť a váhu, ale práve z tohto dôvodu, neťahalo ma to. Teraz som bol dokopaný k súvislej projekcii celej Jacksonovej trilógie, časti nasledovali v miniatúrnych časových odstupoch. Resumé? Myslím, že som sa v prvopočiatočných odhadoch ohľadom Tolkienovej ságy vôbec nemýlil. Netuším, v čom a aký veľký je rozdiel film vs. literatúra, ale to čo som videl, ma skrátka nechytilo za gule. Zápory? Celý príbeh mi prišiel ako vycucaný z prsta. Viem oceniť dobré nápady a príbehové zvraty, ale toto bolo niečo v štýle „dáme tam cestu cez desať hodín filmu, okoreníme hocičím, čo nás napadne, trpaslíci, lesné víly, draci, čarodejníci, etc., vyjde z toho epický príbeh“. Nevyšiel. Pre mňa to bola len spatlanina nápadov, motívov, postáv, viac-menej nasilu zošróbovaných do jedného megadlhého celku. Králi umierali, hrdinovia bojovali, a mňa akoby sa nič z toho netýkalo. Môžem plakať za postavou, ktorá umrela v bitke s kilometrovými slonmi? Sorry, z plienok som už vyrástol, na väčšie angažovanie sa potrebujem viac, potrebujem chytiť za gule! Frodo putuje nekonečne dlhú cestu, snehom, blatom, podzemím, Mordorom, a naspäť si to skráti za pomoci prerastených orlov? Logika jak fras. Záporáci (okrem Sarumana) sú všetko ohavní orkovia, skřeti, tí kladní sú zasa sympaťáci do posledného vlasu. Žiadna zápletka, žiadny prekvapivý zvrat, od začiatku viete, kto je dobrý, kto zlý, a ako ich vzájomný súboj dopadne. Väčšiu „podbízivost“ som ešte nevidel. Opakujem sa, ale sorry, z plienok som vyrástol. A všetky tieto prešľapy na ploche vyše desiatich hodín, ktorú aj tak z drvivej časti zaberajú počítačové efekty. A ani jedna „zaguleberúca“ ženská hrdinka. Hm, klady? Pár by sa ich azda našlo, ale bolo by to iba to, že to bola celkom pekná podívaná pre oko, skrátka oddychová jednohubka, pri ktorej sa nemusíte sústrediť. Keby to ovšem len nemalo tých 10 hodín... Osobne by som to v kine asi len ťažko vydržal, preto bude nový Hobbit výzvou. :-) Bezprostredne po dopozeraní som celej trilógii nadelil po štyroch, s istým odstupom musím bohužiaľ znížiť celoplošne na tri, pretože... pretože! Pán prsteňov pre mňa nie je príbeh. Snáď odpustíte. ()

Otan

Tak jak u společenstva i tohoto filmu mi vadí jeho délka,myslím že by to šlo udělat kratší.Dlouho jsem přemýšlel jestli nedám hvězdy jen 3 a za to může hlavně Legolas ze kterého film zcela zbytečně dělá šampónka a samozřejmě ještě už tolikrát zmiňovaný patos..Na druhou stranu vše zachraňuje Frodo ze Samem,závěrečná bitva,skvělé scenérie,hudba a nádherní skřeti. ()

reccal

Epické završení krásné fantasy série, sice tu opět máme hluchá místa, ale je jich tak poskrovnu, že akce, napětí a příběh je dokonale přehluší. Hodně zde dělá hudba, která se velmi povedla, a u závěru brečela půlka kina - a to nejenom ženské::) Úžasné momenty - útočící armáda duchů, bitva o Minas Thirit, propadání Mordoru... a mnoho dalších. Viděno v rozšířené verzi s titulky, český dabing to trochu zazdívá. ()

Rom4n

Bol som iba 13 ročný chlapec, keď som videl záverečnú časť tejto monumentálnej fantasy trilógie. Už vtedy to bol pre môj najlepší zážitok v kine a nezmenilo sa to ani teraz keď už hľadám vo filmoch aj čosi viac. Pred zhliadnutím Spoločenstva som nemal ani páru kto to je Tolkien a aké knihy písal (pochopiteľne mal som iba jedenásť). Ale potom ako som sa k nim dostal ma nepustili a doteraz pre mňa znamenajú veľmi veľa. Tento film popisuje záver boja zo zlom ktorý sa zdá stratený. Elijah Wood so Seanom Austinom ale aj ostatní v ňom podávajú perfektné herecké výkony a zakončenie trilógie je tak emotívne, že nezostáva jedno oko suché. Vizuálne efekty na tú dobu neskutočné, hlavne Golum, ktorý vyzerá veľmi živo a je aj tak zahraný. Potvrdzuje sa tu, že on je jedna z najkľúčovejších postáv v Tolkienovom svete. Aj keď je tu mnoho aspektov, ktoré by mohli tomu odporovať, tento film nie je typický hollywoodsky blockbuster (nie len preto že jeho tvorcovia sú novozélanďania), pretože je to práve on, ktorý mnoho filmárov napodobňuje, častokrát aj vykráda. Soundtrack hádam ani netreba komentovať. Je len málo filmov, kde znie veľkolepá, monštrózna hudba a pritom je adekvátna tomu, čo sa deje na plátne. Výčitky by som smeroval akurát na nešťastne zvolené niektoré vystrihnuté scény, ktoré boli podľa mňa dôležitejšie ako niektoré, čo boli v kino zostrihu a film zbytočne naťahovali. Rovnako aj záver mohol by oveľa kratší, na ktorom mi vadili spomalené scény, ktoré pôsobili miestami divne. Tieto zápory ale neovplyvnili hodnotenie, pretože ich prebilo všetko ostatné. Výprava, zvuk, scenár, dokonalosť. Teraz už len dúfať, že filmový Hobit bude dôstojným prequelom. :) ()

Robino15996

LOTR si stále drží svoj štandard aj keď posledná časť je podľa mňa zo všetkých najhoršia. Neviem prečo ale scény o tom ako Frodo lezie na skaly spoločne s glumom a samom ma tak trošku nudili. Osobne si myslím že tých 11 oscarov či koľko ich presne bolo si zrovna Návrat Kráľa nezaslúži. Ale stále je to skvelý film ktorý ma väčšinu času nesmierne bavil. 90% No môžem konštatovať, že po vzhliadnutí predĺženej verzie som ostal veľmi milo prekvapený. Aj keď spočiatku som myslel že hodina navyše zrovna poslednej časti moc neprospeje ale opak bol pravdou a bolo to skvelé. Takže svoje hodnotenie zdvíham na jasných 100% ()

sha.piro

Všichni o filmové trilogii Pán prstenu mluví jako o dokonalé. Já z ní tolik unešen nejsem. Triky jsou sice mnohdy dokonalé a berou dech, jindy jsou ale jako z laciného "B"čka. To ale nelze filmu, vzhledem k jeho dějové rozsáhlosti a fantazii, zazlívat. Navíc, tohle nenatočíte za měsíční gáži. S čím si však mohli tvůrci filmu více pohrát, to je logika některých scén. Celé tři díly tam všichni hobiti běhají bosí po kamenech ostrých jako sklo, jindy se brodí bahnem, utíkají lesem, a pan Frodo se v poslední své scéně (při nastupování na loď) rozhodne nazout přeskáče? Proč jako? Nebo proč se prsten ani po více než 2500 let nezavrtal do země, ale zůstal po celou tu dobu viditelný na písčitém povrchu dna jezera? Jak se Glum, který zjevně žil zahrabaný a ukrytý v podzemí skoro celý svůj život, dozvěděl jako jediný o všech tajných cestičkách vedoucí přes půl světa a Mordor zná ze všech stran? V zajetí Mordoru byl, ale že by šel domů třemi cestami? Proč čaroděj Saruman vůbec nic nepodnikl, když na něj zaůtočil Stromovous se svých roštím? Žádné kouzlo od tak mocného čaroděje? Ani paty ze své hlídané věže nevystrčil a zůstal jen tak sedět doma a četl Čtyřlístek? Tomu se mi nechce věřit. Pipinovo několikanásobné upozorňování na to, že Faramir žije, nezajímalo zjevně vůbec nikoho. Proč? Nazgul odhodí koně i s Theodénem, nejdřív dopadne na zem kůň, pak Theodén, ale kůň leží na Theodénovi. Další kůň si pro změnu odskočil z bitvy, aby jen tak, o sto mil dál, našel zraněného (a málem i utopeného) Aragorna a dovezl ho zpět domů? A kde vzali Aragorn s Theodénem na vrcholku panství (v síni) najednou sedm koní, aby z ní mohli vyjet? V dalším záběru už je koní navíc ještě o dva víc? A vůbec... Proč temný pán Sauron poté, co přišel o prst a o prsten explodoval? Vždyť on byl ten, kdo ho ukoval. Mohl žít i bez něj, jen by neměl takovou moc, a byl by devítiprstý. A to je jen zlomek podivností, které mi utkvěly v hlavě. Jak vidíte, beru to od konce. Začátek si už tak dobře nevybavuji. Ale vím, že je to jen pohádka a že ta by se takhle neměla pitvat. Tam, kde mě vůbec nebavila knížka, tam film odsejpal (hlavně to putování samotného Froda a Sama bylo v knížce vleklé a o ničem, jen o lembasu, lembasu a zase jen lembasu) - a obráceně. Dobře se to doplňuje. Jinak ale ano, Pán prstenů, jako celek, super koukatelná záležitost. ()

2sistem

Poslední díl jsem musel už dát na dvakrát a musím uznat slušný. Celá trilogie je výborně natočená a i když mám několik výhrad, P. Jackson nezklamal. Pro mě zbytečně dlouhý, ale je mi jasný že takhle obsáhlý příběh narvat do menší stopáže je hovadina. ()

MartyArt

Velice povedeně natočené (jako LOTR 1 a 2) a sledování všech třech filmů v prodloužené verzi pro mě bylo skvělé, nechtěl jsem, aby to skončilo :-) LOTR 3 byl (pro mě) druhý nejlepší. ()

titi74

Najkrajšia fantasy trilógia ktorá je natočená : jednotka úvod ,dvojka jadro a trojka úvod jadro a tri závery , pre mňa najobľúbenejší diel série. ()

Rudla333

"První dva díly Pána prstenů vznikly, aby mohl existovat ten třetí." Toto je hloupost. Společenstvo prstenu je mnohem lepším filmem než je Návrat krále, ale tento díl dalekosáhle převyšuje všechny do té doby natočené filmy svou grafikou. Ohromné bitvy jsou naprostoo neskutečné, ale opět bohužel toho mnoho vynechali. Jenže to vůbec nevadí, protože trilogii jsem vždy miloval a vím že je těžké zfilmovat tak dlouhou a slavnou knihu ()

pop.z.pop

:/ hm tak bohužel během hodiny jsem přepnul program asi už desetkrát jak mě to nudilo. Ani tento díl prostě nedokážu shlédnout. Vůbec jsem to prostě nedokázal překousnout :/ jak toho pitomého počítačového žabáka Gluma, z kterého všichni hodnotící, pro mě z nepochopitelných příčin, ucvrkávají blahem. Tak nechápu proč si pořád vykají ti dva hobiti. A proč sakra nehodí ten pitomý prsten do kamen, aspoň by nemuselo vzniknout tolik zbytečných hodin filmu. No dám jednu hvězdu ani vlastně nevím proč. ()

AlohaAnty

Jeden prsten, vládne všem! Tu není co komentovat. To třeba vidět! Už jako malí jsem miloval pána prstenů, běhal jsem venku s mečíkem a hrál si na Aragorna a zabíjel skřety :D (Nejlepší postava trilogie). Takže děkuji televizi nova za připomenutí tohoto krásného snímku. Peter Jackson dokázal nemožné! Bylo v tom vše! City, emoce, boje, a hlavně glum! :D Jinak píšu ke všem třem dílům stejný komentář :) 1 díl 5*, 2 díl 4*, 3 díl 5* ()

NeverEver

Jak uz jsem psala, nemohu hodnotit kazdy dil zvlast, je to obtizne. Protoze porovnavam dokonalost s jeste vetsi dokonalosti. Pro me ale treti dil byl trosku sklamanim. Nebylo tam zadne "whow", ktere se dostavilo v obou predchozich dilech. Jen vice, vice, vice... a nejvetsi zklamaji ze vsech, ze mi nechali zestarnout Vigga!!!! To se nedela... ani kdyby k tomu predloha zavazovala. Tohle je pro me nejvetsi podpasovka tretiho dilu:-) 4* ()

steews

Nejsem fantasy fanda a na film jsem šla jako na kterýkoliv jiný do kina. Bylo to asi moje první setkání s moderním fantasy a nebyla jsem zklamaná, naopak. Příběh i hrdinové se mi líbili a těšila jsem se na jejich pokračování. Dvojka byla podle mého nejslabší, prostě až moc záběrů na skřety, z kterých teče sliz. Trojka byla za mě perfektním vyústěním a zakončením. Spokojenost ()

pavelpetr

Vynikající film, který se u mne stal etalonem zaručeného filmu u kterého se ani po letech nenudím a směle může konkurovat současný filmům podobného ražení. ()

rationibus

Úžasné zakončenie série. Je pravda, že film aj v pôvodnej dĺžke poskytuje nezabudnuteľný zážitok, ale predĺžená verzia - jeden z najkrajších filmových zážitkov. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)