Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

Monini

Narozdíl od jedničky v tomto díle chyby vidím a tak dávám 98% (hlavně za ten konec, který byl zbytečně dlouhý a když začal Aragorn zpívat měla jsem strach o režisérovo duševní zdraví). Ale protože je LotR moje srdcová záležitost, tak dávám plný počet hvězdiček - o menším počtu jsem stejně ani na chvíli nezauvažovala :) ()

stooper

Společenstvo bylo skvělé svým příběhem, dvě věže měli především udržet linii a navnadit nás na velkolepý Návrat krále, který velkolepý skutečně byl. Jen ten závěr byl možná příliš protahovaný. herecké výkony byly skutečně výtečné, avšak nejlepší, stejně jako v celé trilogii je pro mě Ian McKellen ()

james11

Trošku slabší oproti knížce a mé fantazii :-). Kdyby nebyl tak zkažen konec tím věčným natahováním, snad by si film zasloužil i 6 hvězdiček, ale takhle odpovídá jen 5-ti hvězdičkám :-) / Teď jsem si po delší době zopakoval celou trilogii. Netuším po kolikáté už to bylo, ale zvláštní bylo, že i když jsem předtím pokaždé na konec nadával, teď jsem si ho užil a vůbec mi nevadilo, že to bylo téměř 25 minut. Možná bych dal závěrečnou klapku po odplutí lodě, ale to už je asi jen detail. P. S. Bitva o Minas Tirith je prostě skvělá. :) ()

lajkus

Tak dlouhé a přesto mi toho ve filmu tolik chybělo, některé důležité pasáže z knihy jsou zmíněny jen okrajově a mrzí mě že celý film je vlasně jen jedna velká bitva ale nemohu jinak protože zatímco ve Společenstvu vévodil obsah, ve Dvou věžích to bylo vyrovnané, v Návratu nakonec zvítězila forma a to je hlavní..... ()

Mangus

Nie je o čom. Skvelý film. Možno trochu dlhý, ale ja som si koniec celkom užíval a bol som rád, že Jackson neskončil v hore osudu, pretože keď sa už zblížim s postavami, chcem vidieť aj čo s nimi bude ďalej a tu som to dostal. Bojové scény skvelé, hudba taktiež akov predchádzajúcich dieloch. Opäť tam nie je toľko poetiky ako v prvom diele, ale ako spoetizovať vojnu a temnosť zlej strany... Takže 9/10, p.s. Sam bol tá silná osobnosť, Frodo bol až po ňom :-) ()

Jarosh66

Celou trilogii jsem chtěl shlédnout během dvou dnů, tak jsem se na to patřičně připravil a zážitek stál zato. Viděl jsem jak obyčejnou tak rozšířenou verzi, a tohle je skvělé zakončení teď už legendární série. Myslím že je to věrohodné zpracování knižní předlohy. Jediné co mě trošku vadilo na každém dílu bylo místy až trošku stojící děj a zdlouhavé scény...Ale to samozřejmě na hodnocení nic nezmění. Tomuto filmu 85% trilogii 95% . ()

Louda19

Prostě něco úžasného....nejen Návrat krále, ale celá trilogie. Archetypální souboj dobra a zla v archetypálním filmovém fantasy, po němž snad už nemá cenu nic podobného točit. Obzvlášť doporučit lze rozšířené verze, které jsou dokonalost sama a pro milovníky fantazie nepřekonatelným kultem žánru. Peter Jackson dokázal téměř nemožné. Vydobyl si úchvatný prostor (když si vzpomenu, jak měl Pán prstenů podle původních projektů vypadat, tj. poměrně malá stopáž, velké množství hvězd apod.), kdy nemusel zbytečně stříhat, uvedl na svoji dobu kvalitní triky a zejména, což považuji z a největší klad, nelpěl samolibě na efektech. Pán prstenů má svoji největší sílu v příběhu a hereckém obsazení, kde jsou takřka všichni svým rolím oddáni. K tomu všemu přidejte jeden z nejlepších soundtracků všech dob a máte skutečnou legendu filmových dějin. ()

Maik666

Tento film som videl prvýkrát v kine a bol som z neho hotový. Prepracované bojové scény ,efekty a takisto príšery, nad ktorými sa mi zastaví rozum, ako to niekto mohol vymyslieť. J.R.R Tolkien napísal výbornú knihu a dlhú dobu asi nikto nič lepšie nenapíše a nenafilmuje. Vymyslel si vlastný svet, ktorý odrážajú tvorcovia filmu v ich diele. Tento film sa mi páčil, aj ked som ho pozeral päťkrát, je to film ktorý sa podľa môjho názoru zapíše do filmovych dejín. ()

merten78

Trojka disponuje kvalitami předchozích dílů (výprava, triky, obsazení), ale už nepřichází s ničím novým.A ta stopáž je prostě neúnosná. ()

MariusDee

Viděl jsem návrat krále počtvrté, možná popáté. Čím více shlédnutí, tím menší kvality pro mne tento film má. Nebýt bravůrní Tolkienovy předlohy (která je nadto místy nechutně překrucována) byl by tento film jen průměrným fantasy snímkem. ()

Lailath

A je tu moja čerešnička na torte. Návrat kráľa je dokonalým zakončením trilógie o prsteni.Najviac oceňujem spracovanie bitky pred bránami Minas Tirit. Pri tretej časti nemá divák ani čas poriadne sa nadýchnuť a je tu ďalšia akcia, a napätie...Ani neviem ako tie tri hodiny ubehli. A ešte aby som nezabudla, hudba k tejto trilógii je ako ,,balzam na dušu,, oscara si fakt zaslúži. Takže niet čo dodať u mňa jednotka medzi všetkými filmami. ()

Rimmon11

Na první pohled naprosta kravina. Jako každý si pomyslí prostě, že je to nějaké fantasy pro dětičky. Ale na pohled druhý vznikajicí dílo, které mě od prvních minut dostalo. Ty plné vojska a ta atmosféra boje a strachu je naprosto úžasná. Ovšem knížka je ještě lepší. Ale smekám před panem Jacksonem. ()

Naby

Z celé trilogie zrovna v tomhle díle bylo nejvíce velkých akcí a to je to co se mi líbí. Velké řady vojáků a hromadné bytvy ;-). ()

Jorge87

Na otázku „jaký je nejlepší film všech dob“ bych odpověděl Pán prstenů a je jedno který ze třech dílů. Kritici budou samozřejmě všemožně blábolit o rozdílech mezi knihami a filmem ale i oni si musí uvědomit, že není možné zpracovat všechny detaily z literatury a vměstnat je do nějakých 10 hodin (mluvím o prodloužených verzích).Zkrátka kniha super, film super a ani na jedno nedám dopustit. Skvělý tah obsadit ne příliš známé herce, až na Liv Tylerovou, která mně trochu štve tím, že na tak malou roli, jakou je Arwen, vystupuje na všech obalech až příliš do popředí. Návrat krále je rozuzlení pohádkového Společenstva prstenu a mezidílem Dvě věže. Pří posledních deseti minutách by člověk doslova zaplakal. ()

chosan

Nejlepší z celé série fenomenální bitva, skvělé výkony herců co víc si od filmu přát takhle si já představuji ztvárněnou knihu na 100 a více %. Díky za tento film, který si můžu pouštět stále a stále. ()

sidthekid

Bezchybné to není..skoro, hudba opět nemá chybu, herecké výkony taktéž. Malinkým mínusem bylo natahování některých scén. Jackson prostě a jasně vytvořil nejlepší filmovou triologii všech dob. 11 Oscarů mluví za vše. ()

kondomxxl

Ako tu už bolo napísané, všetko pekné čo bolo v predchádzajúcich častiach je tu dvojnásobné, resp. vypílené na maximum.Tu sa skutočne nie je na čo sťažovať, každá časť do seba pasuje, každý záber je perfektný, každý dialóg nezabudnuteľný. Toto si len púšťať dokola. P.S. Hoci som ho už videl mnohokrát, posledná scéna v prístave ma vždy dostane !! ()

morlumak

Nebýt toho konce, který je prostě příliš natahovaný, byl by to nejlepší díl trilogie. Tak jako tak, Jackson stvořil úžasné filmové dílo, které těžko někdo překoná. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)