Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

popkec

Film je místy vtipný, místy šíleně trapný, plný skvělých herců ( to že se tam Atkinson obejvil tak 3 minuty celkem mě naštvalo) a ujeté zápletky. Dávám 2* za obrovský počet trapných scén ale něco mě opravdu pobavilo viz třeba scény s prezidentem :) ()

hroubek

Geniální pokračování skvělého prvního dílu.Důkaz, že opakovaný vtip může být stále vtipný ba dokonce vtipnější.Vyjmenovávat všechny fóry,gegy,hlášky a já nevím co ještě, by bylo nadlouho.Jedno je jisté pokaždé, když jsi tento film pustím, tak mám usměv od ucha k uchu a říkám hlášky z filmu dřív než je hlavní hrdinové řeknou.Opět skvělý Charlie Sheen a Lloyd Bridges.Film, který můžu vidět několikrát a stále v něm najdu věci, které jsem tam nikdy neviděl.A teď přidat gumový medvídky. ()

zdenny

Tento komentář bude pro oba díly „Žhavých výstřelů“ shodný. Pustil jsem si to po mnoha letech, protože se rád směji u filmu, u kterého se směje i má mladší dcera. Ona má komedie hodně ráda a je fakt velká sranda ji při komediálních scénách sledovat. Co ale napsat k této parodii? Myslím, že se velmi povedla a Charlie Sheen se tu fakt vyřádil. Jedna taková zajímavost: Jako klukovi se mi víc líbila „dvojka“, nyní, v mých čtyřiceti letech, „jednička“. Ale asi to o mně nic neříká, že? ()

fabecc1222

Není zas tolik sérií, kde by byla dvojka lepší než jednička, ale Žhavé výstřely jsou oním příkladem. Dvojka je nekorunovaným králem parodií. Kadence legendárních hlášek a scének je zde mnohdy až neuvěřitelná, a divák se směje od začátku do konce. Jedna z nejlepších filmových komedií všech dob. Nesmrtelná, a nadčasová. ()

mcleod

Výborné stejně jako první díl. V tomto případě není moc velký rozdíl mezi anglickým originálem a českým dabingem. Vtipy jsou ve většině případů na rozdíl od prvního dílu stejné, Valeria Golino svůj krásný italský přízvuk částečně ztratila. Jinak je to dokonalá parodie, která však měla jeden negativní důsledek... kvůli tomuto filmu (a jednomu dílu Červeného trpaslíka) jsem se trochu nemístně smál během sledování úžasného romantického filmu Casablanca. No, lepší se dívat nejdřív na původní filmy, než na jejich parodie... ()

Autogram

Film je sympatický aj tým, že herci si robia srandu aj sami zo seba a svojich výkonov v starších akčných trhákoch. Už len chýbalo, aby sa tam objavil aj originálny Rambo alebo Terminátor model T-100 a akčné obsadenie by mohlo byť kompletné. ()

P1tr

VÝBORNÉ! Charlie Sheen se slepicí na luku a s rozstříleným králíčkem Duracellem. A pak že nic nevydrží déle. ()

deckardx

Uplne nejlepsi parodie vsech dob!! Hlavne duraz na Ramba me fakt rozesmaval a valel jsem se smichy,navic Richard Crenna dodal takovou autenticnost s filmem o Johnovi,proste perfektni... Nebyva casto aby nejaky film byl lepsi nez temer dokonaly prvni dil,ale tohle je asi nejlepsi priklad.. Prezidentovy hlasky taky nemaji chybu,je tak blbej,az se tomu fakt musi smat uplne kazdej... Proste dokonalost... ()

jenik71

V prvním díle to "odnesl" Top Gun a tady je základním kamenem Rambo. Objeví se tu také výborné narážky na Základní instinkt, Hvězdné války nebo v závěru i Terminátor 2... Žhavé výstřely 2 jsou podle mého názoru ještě lepší než jednička. Je to akčnější, vtipnější, je tu více gagů, výborných dialogů a má to i svižnější tempo. Úvodní scéna se Saddámem je naprosto vynikající a nezapomenutelná. To ještě nikdo neměl ani tušení, jak skončí ve skutečnosti ... Kdo tyto dva díly neviděl, vřele doporučuji na to kouknout. ()