Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

RomanBond007

Podľa mňa veľmi dobrá komédia, plná kvalitného humoru. Charlie Sheen nesmie chýbať, teraz ale v podobe Ramba. Jim Abrahams režírujé skvelé filmy, tentoraz som bol milo prekvapený. Film je skvelá parodia na Ramba, ale nie len na neho. Hlášky len dej zlepšili. No proste, skvelý film na pozeranie s frajerkou alebo kamošmi :D. 95%!!! ()

J.J.1972

Tvorcovia už pravdepodobne boli opití úspechom z "jedničky" a tak boli krejzy scény na môj vkus až príliš prehnané (streľba sliepkou, alebo "rambo" zasypaný nábojnicami...). Najviac tu u mňa zabodoval Mr.Bean s utrápeným xichtom a "svázanými tkaničkami" :D Možno mi oproti jedničke trochu vadilo, že tu bolo parodovaných hneď niekoľko úspešných filmov, zatiaľ čo jednička riešila len TopGun. Ale baviť sa bolo na čom. ()

P@\/EL

Geniální parodie, která nenapodobitelně skvěle paroduje zejmená Ramba. Dokonalé skloubení nezapomenutelného humoru se skvělou akcí. Srandovní kousky jsou přímo fantastické. Rychle na sebe navazující spravně připitomělé až absurdní scénky vás nenechají ani na chvilku vydechnout. Zdarně také sekundují povedené hlášky, kterých je tu dostatek. Mimo jine mě zaujala vynikající postava Saddama Husajna. Film má prostě šťávu, nechybí mu sranda, akce a dokonce i romantika, kterou však nemůžete brát vážně. ()

williamriker

Tak nevím jestli je tohle lepší než jednička :-) perfektní parodie, doporučuji, jako všech parodií člověk nemusí znát všechny původní scény... ()

Mistr119

Jako jo, bavil jsem se poměrně dost, ale někdy mi gagy přišly tak násilím nalepené na sebe, že to až přestávalo být vtipné. 3. hvězdičku nakonec za to, že většina gagů přesto fungovala. ()

NeOn1702

S přehledem nejlepší parodie všech dob. Tento film u mě dokonce překonal i první díl i všechny filmy, které jsou jím zparodovány. Nejlepší výkon Charlieho Sheena. Všechny komické situace jsou ve filmu podávány jako naprosto seriózní a to je ono. Je krása se po tomto snímku podívat na Rambo 2, když si u toho vybavím scény odsud, je to fakt sranda. Některé hlášky a scény jsou legendární. ()

ian.draco

Tak jo, přiznávám, zrovna jsem si to pustil, ale gumový medvídky přidat, přidat! Dávám pět hvězdiček a jdu prověřit, co ví prezidentova manželka ;). ()

Tom_17

Absolutně skvělá parodie. Viděl jsem to už několikrát, a také ještě hodněkrát uvidím. Skvělé hlášky, famózní - 5 ***** ()