Parazit

• Česko Parazit (viac)

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný  divácky zážitok. (ASFK)

Awer

Vtipné, bláznivé, napínavé, sociálně kritické i existencialistické. A když se to takhle dobře natočí, vůbec to nebolí. Ačkoli si film najde prostor dokonce na efekt skutečného v podobě nevyužitých motivů, nepřebývá tu jediný záběr. ()

Moonwalker

Tak jsem se konečně po tak dlouhé době k tomuto snímku dostal. A můžu vám říct že jsem to hltal od začátku do konce i přes poněkud delší stopáž, která mi však nebyla překážkou právě naopak. Řeknu vám že takhle jsem se už dlouho nebavil. Korejská kinematografie má opravdu něco do sebe a to režisér Bong Joon-ho (Okja, Ledová archa..) tímto filmem potvrzuje. Příběh nás zavede do dění chudé rodinky, která je však poněkud vychcaná, takže ani vteřinu s nimi nesoucítíte. Jednoho dne dostane jeden z členů rodiny nabídku, a to doučovat dceru zbohatlické rodiny. A zde začíná hra klamů a intrik. Více vám prozrazovat nehodlám. Za sebe bych opravdu ohodnotil plnými počty bodů. Ne nadarmo tento snímek vyhrál zlatou palmu a Oscara za nejlepší film. Doporučuji ()

Kivis

Vysoká očekávání naplněna. Jen konec byl trochu přepálený. Takovému filmu by slušel nějaký trochu střízlivější závěr. Naprostou většinu filmu jsem ale chrochtal blahem, to nepopírám. ()

Mastik222

Hodně zajímavý film, který mi rozšířil filmové obzory :-), jediné, co mě tak trochu ve filmu mrzelo konec majitele domu, který byl ochotný a hodný na nájemníky a bylo mu to nakonec hodně platný. ()

Alvin

Kdyby to nebylo z Korei, řekl bych, že to má na svědomí Tarantino. Bavila mě o trochu víc první polovina rafinované infiltrace do baráku boháčů, než druhá "kill them all" půlka filmu. ()

NikiVai

Hodně, hodně, hodě dobrý thriller, který nenechá divákovo oko odběhnout. První polovina mne bavila víc a závěr nabral nečekané obrázky. Vážně skvělá podívaná plná emocí, kdy jsem nevěděla kterou z nich mám zrovna prožívat a už tu byla další. ()

sherpa

Do chvíle, než než na scénu přišly značně trapné momenty z podzemního bunkru, to bylo za plných pět hvězd. To bohužel hodnocení srazilo na dvě hvězdy, takže bohužel v průměru lepší tři. ()

Milo384

Dobře vymyšlený děj. Bavilo mě stále sledovat, co se bude dít. Jaký bude vývoj postav v příběhu a jak dopadnou. Ve filmu byla také skvělá kamera a jednotlivé záběry. Žánr je pro mně spíše černá komedie s prvky rozdělení společnosti na bohaté a chudé. Úplná pecka to není, ale hodně dobrý asijský film to je. ()

macisek

Nápad filmu jakožto temná komedie s originálním a zajímavým nápadem se mi z první části líbila, JENŽE je nápad špatně použitý s zvláštním scénářem který mi prostě nesedí, hlavně boomerská korejská mamina je na mě prostě moc. Celý film jede z jednoho bodu do labyrintu hovadin, naštěstí kamera a hra s prostředím je dobrá. Tři hvězdy, ale doporučuju jen pro lidi co hledají něco speciálního leč složitého. ()

Holly_Molly

Humor, napětí, jedna creepy scéna, nějakej ten přesah i sociální komentář, to všechno tu je a je to fajn ikdyž určitě ne pro každýho. Jen by to nemuselo mít přes dvě hodiny, protože se to místy docela táhne a některý scény působí trochu nadbytečně..🙃 ()

Parisienne09

“Jsou lidé, kterým je v suterénu dobře.” Jak výstižné a platné pro celé lidstvo stejně jako že chudí lidé smrdí všude. Tak trochu crazy krvavá komedie a zároveň horror, až tuhne krev v žilách. Rozhodně film, na který nezapomenete. Příběh má velmi vtipný rozjezd, ovšem postupně začíná přitvrzovat a vyvstane před vámi život v celé své šíři a komplexnosti. Klobouk dolů před scénáristy. Krásná kamena, zejména záběry domu. ()

BeholdTheFun

Chladný thriller říznutý černou komedií. Je vidět že se japonská kinematografie od vydání godzilly posunula o markantní kus. Film který až nepříjemně rychle střídá vtipné momenty s těmi mrazivými a občas se nebojí mísit jak je libo. Pro fanoušky obou žánrů jako dělané a i někdo, kdo komedie nebo thrillery moc nemusí, ocení mistrnou práci na tomto snímku. ()

KRAVKOID001

Korejská produkce míří nahoru a do jisté míry je i více otevřená než ta česká, ale s tímhle filmečkem mám trošku problém. Do jisté míry film působí napínavě, ale po pár desítkách minut již celkem předvídám, kde se děj bude dále ubírat. Přes jistou nelogičnost pak přichází ve filmu zlom, jak žánrově tak dějově. Nelogické otevření dveří bývalé uklízečce v průběhu rodinné párty dává možnost film totálně obrátit naruby. Pro mě hodně dějový ústřel alá Tarantíno, ale spousta nelogičností. Na druhou stranu místy vtipné a ve výsledku i krvavé. 62 % ať nežeru. ()

altean

Opravdu bizarní. První půlka je komedie, pak drama a nakonec krvavá lázeň místy postrádající logiku a snaha z toho udělat film s poselstvím. U mě teda taková podivnost fakt neuspěje. ()

Mr.Pink

Naprosto perfektní hra s gradací a s divákovými očekáváními. Neuvěřitelně precizně vybalancovaný mix žánrů, jejichž spojení, jakkoli je vlastně lineární (chronologické), působí strašně přirozeně. Celkově mě na filmu nejvíc bavila neodhadnutelnost toho, co může být jen detail, anebo co bude naopak rozvedeno do epického zvratu. Sociállně laděný přesah prozařoval naprosto adekvátně a nenuceně. Brilantní hudba, střih, tempo, herci... Opravdu těžko něco vytknout. ()

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

Džun-ho Pong chystá sci-fi spektákl

20.01.2022

Jihokorejský režisér a scenárista Džun-ho Pong (Pečeť vraha, Ledová archa), jenž se svým posledním snímkem Parazit před dvěma lety ve velkém zabodoval na předávání Oscarů, chystá svůj další projekt u… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

Našel seriálový Parazit hlavní hvězdu?

12.02.2020

Parazit zaznamenal na Oscarech bezprecedentní úspěch, když jako první cizojazyčný film vyhrál nejlepší film roku. Ještě předtím však bylo jasné, že se producenti pokusí oceňovaný film přiblížit taky… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)