Vtedy v Hollywoode

• Česko Tenkrát v Hollywoodu (viac)
USA / Veľká Británia / Čína, 2019, 161 min

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Julia Butters, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern (viac)

V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. (Itafilm)

Danney

Film je zaměřen na určitou sortu lidí, rozhodně to asi není film pro každého, což se podepisuje i na mém hodnocení. Oceňuji propracovanost rekvizit i průběh děje, ale celé to působilo dosti zamotaným dojmem bez nějakých větších zlomových bodů. Hvězdné obsazení, také cením, ale nebýt tam Brad Pitt a Leonardo, věřím, že by se to na hodnocení i sledovanosti dost podepsalo i přesto, že je to Tarantino. ()

Rumplcimprca

Čekáte a čekáte, Leo se snaží vytvořit velkou postavu, ale moc mu to nevěřím (i z hlediska scénáře je až ten druhý/třetí) moc tlačí na pilu. Pitt si jede svou drsňáckou úlohu naprosto civilně a uvěřitelně. Margot je úžasná a celou dobu si přejete jen to, aby to přežila. S P O I L E R: A přežije! Kéž by to tak bylo, taková pohádka se mi líbí a jak dostali ti vrazi na prdel, už jen při vzpomínce na ty scény se opět chechtám! Ne nejsem sadista, ale těm kurvám nic lepšího nenáleží - pes, plamenomet - prostě Tarantino! Hvězdičku dávám dolů, že ač mi to nakonec tak dlouhé nepřišlo, mohlo to být kratší, větší spád a Leo by nemusel tak hrotit jako vyčpělý herec. Katarze konce je dokonalá. Ale tak to asi i bylo, Tenkrát v Hollywoodu. Kurva, já bych chtěl vidět ten Star Trek od Tarantina!!! ()

Tobias18

Tak to Quentin zase dokázal. Tenkrát v Hollywoodu není jeho nejlepší film, a ani bych se nedivil kdyby od klasických diváků dostal velmi nízké hodnocení, pokud však rozumíte kinematografii, musíte si to užít. Ty dialogy a jen letmo na sebe navazující scény jsou naprosto geniální, a Tarantino v roli scenáristy i režiséra opět zabodoval. Je to tedy film pro úzkou skupinu lidí, který je zakončen tím nejlepším možným způsobem. 90%. ()

VasekM

Tenkrát v Hollywoodu je, jak už to u Tarantina bývá, dramatická komedie. Vypráví příběh herce ztvárněného, Leem DiCapriem, a jeho parťáka kaskadéra, ztvárněného Bradem Pittem. Tempo filmu je příjemně houpavé až překvapivé; poklidnou scénu v tu ránu vystřídá super-akční situace a tu zase nějaká vtipná scéna. Pokud se vám líbí ostatní filmy Quentina Tarantina, nenechte si tento snímek ujít. Za mě 82%. ()

iggy_pop

Až fetišistická oslava filmárčiny (a rokov 60-tych) a celého procesu natáčania, bez konzistentnejšieho deja, ktoré stojí na výborných hereckých výkonoch dua DiCaprio/Pitt. Skalní fanúšikovia QT sa nedočkajú ani majstrovho trademarku - vyšperkovaných dialógov, tak ako v jeho predchádzajúcich filmoch. Zadosťučinením pre všetkých bude ale iste finále, ktoré (v duchu hesla - čo by bolo keby), rozhodne prekvapí. Nič to ale nemení na fakte, že práve záver má veľmi diskutabilné (logické) napojenie na predchádzajúci dej. A fungoval by aj ako samostatná poviedka. ()

EriqKompany

Obrovské zklamání... Táhne se to jedna akce ke konci od Quentina Tarantina bych čekal mnohem brutálnější, více krvavý, sprostý a zábavnější film herci super ale příběh... Škoda no. Za mě 2 hvězdy :/ ()

hovnocuc

Vždycky, když jsem za poslední roky šel na novýho Tarantina, trochu jsem se bál, že tentokrát už to nebude ono a ta aura z něho spadne. Vždycky jsem odcházel nadšenej, že se tak nestalo. Až do teď...tohle bohužel už nevyšlo. Ten film je řemeslně výtečně zpracovanej, o tom žádná, tryská z něj atmosféra doby víc, než by to zvládla většina jinejch, prakticky všichni herci hrajou na jedničku, i ten příběh, na jehož pozadí tančí a se kterym se nakonec střetává, je určitě zajímavě zvolenej (a pro Američany tuplovaně). Jenže to nestačí...respektive nestačí to na Tarantina, kterýho jsem čekal, což je možná moje chyba a problém. Chybí mi silnější dějová linie, líp vydlážděnej příběh, víc přiblble-geniálních rozhovorů/monologů a víc klasickejch prvoplánovejch i druhoplánovejch vtipů nebo aspoň úsměvů/úšklebků. Já chápu, že si asi do značný míry natočil film pro sebe, uspokojil nějaký svoje touhy a dost možná bojoval i proti nějakejm svejm démonum. Může si to dovolit, nepochybně si to zaslouží a já mu to i přeju. Ale to nic nemění na tom, že mě ten film zklamal a poprvé jsem u jeho výtvoru koukal na hodinky. Ono to samozřejmě bude nakonec asi na ty čtyři hvězdy...ale teď dávám tři, protože mě nasral... :-) Má to výhodu v tom, že příště už se nebudu bát, že mě poprvé zklame a o to líp to možná dopadne. :-) Krásně zpracovanej film o (téměř) ničem, kterej je protaženej do nekonečna... sorry jako... ()

kelimek.hco

Tarantino si to udělal opravdu po svém, včetně toho konce, který mě velmi překvapil a dodal filmu poslední třešničku na 5*. Bohužel ne všichni diváci si Tarantina a příběh nastudovali, takže v polovině filmu odešlo ze sálu asi 8 diváků, což u takhle skvělého filmu hodně zamrzí. DiCaprio parádní herecký výkon, ale více překvapil Pitt, který si minimálně nominaci na Oscara za tuto roli zaslouží, hudbu k filmu ani nelze popsat - TOP (viděl v kině - 9/10). ()

icewhite

Ukázka toho, že je Pitt o pár příček výš, než DiCaprio co se herectví týká a jedno velký Fuck you Manson family alá Tarantino. Nic víc, nic míň. ()

Dodge-I

Nez se film dostane k poradnemu nekorektnimu "narezu", tak se clovek musi prokousat spoustou "remaku" - mozna by tech souvislosti mohlo byt mene - a oceni to ten, kdo, ma "nakoukano" z filmu te doby... Ale Tate v kine i ve filmu (Margot Robbie) bych kazdopadne nechal ;-) Stejne si myslim, ze vedle LDC a BP budeme (snad) jeste mit tu cest s Julii Butters (Trudi) - dik za skvele sceny s LDC... Takze jidlo a piti do kina ssebou - a vydrzet! ()

P_Soar

Ještě před pár lety bych nevěřil tomu, že dám někdy filmu QT méně než 4*...nicméně po Osmi hrozných je toto pro mě další velké zklamání. Film je doslova festivalem samoúčelnosti: samoúčelné ukazování bosých nohou, obutých nohou, postavy stále někam přejíždějí, zastavují, rozjíždějí se, chodí do kina, na večírky a tak pořád dokola. Samoúčelná je i většina postav (například samotná Sharon Tate, Steve McQueen a řada dalších), jsou ve filmu jen aby pronesli pár replik, které nemají pro děj filmu žádný, nebo nicotný význam. Obsazení Al Pacina bych se vzhledem k jeho "roli" nebál nazvat podvodem na diváka. Ano, stále tu jsou nějaké silné stránky - několik vtipných scén (Bruce Lee, scéna na ranči), k tomu pro QT obvyklá hra s divákem, která nutí k úsměvu (chrápání, Dalton zuřící v maringotce)...ale na tak dlouhou stopáž je takových oživujících momentů málo. ()

Andrew88cz

Já fakt absolutně nechápu, jak to tu každej může vychvalovat... Oukej, chápu to, že někdo má slabost pro Tarantina a že je z filmu nadšenej už proto, že to je prostě Tarantinovka, ale tohle podle mě je naprosto nudná (až na pár vtipných sekvencí) celovečerní blamáž... Kdyby byla stopáž tak o hodinu, hodinu a čtvrt kratší, oukej dalo by se to, ale tohle byly nejdelší 2 a půl hodiny co sem za poslední roky protrpel v kině. (3/10) ()

DserCom

Tarantino se filmově pomstil rodině Charlese Mansona - V perfektně gradujícím finále, který prostě fungovalo skvěle. Jeho láska k filmu je zde více než očividná. Film, zároveň ukazuje i na to, že když už se člověk u filmu prosadí, je taky těžký se udržet. Nádherná kamera mého oblíbeného pana Richardsona. Skvělé stylizovaná atmosféra 60. let v Hollywoodu. Tehdejší muzika, která mě ještě víc vtáhla do děje. Suprově fungující hlavní dvojka, pes, hipíci a Sharon Tate. Film obdivující krásu filmu, krásu Ameriky, ale taky špatné stránky Hollywoodu na jeho pomyslném vrcholu. Zlatých let filmu. Let působících tak uvolněně. Mě se ten film hrozně líbil, byl to zážitek. Tohle je jeden z těch filmů, který mi zůstane v paměti. 85% ()

buddha_ps

VYHYPOVANÁ NUDA. Tarantino natočil svoju poctu kinematografii a poctu Sharon Tate (teda podľa jeho slov), jediný problém je že ju natočil pre seba a nie pre diváka. Väčšinu filmu sledujeme pekné obrázky bez väčšieho zmyslu, dej sa nikam neposúva. Chýba akákoľvek atmosféra, vrátane scény na ranči ktorá má byť asi zlovestná, ale viac pripomína nechcenú paródiu na zombie horory. Dialógy sú slabučké, nie je ani stopy po vtipe - ten sa zásadne nahradzuje nekonečným fuckovaním. Odkazy na filmovú klasiku sú samoúčelné - dobre, Maestro má tento film rád, a čo má byť?!? Herci nemajú čo hrať, čo je škoda hlavne u Lea, pretože vo chvíľach kedy mu scénár umožní viac než fuckovanie je skvelý. Záver je očakávateľný pre každého, kto videl Inglorious Bastards. A to je najväčší problém Once Upon... - posobí len ako homeopatický odvar z desiateho odvaru z Bastardov a vlastne všetkých Quentinovych filmov. Proste slabota. Dve hviezdičky za krásnu Margot (i keď v jej podaní je Sharon slaboduchá bábika, ale to je chyba scénára, nie jej) , neuveriteľne sexy Qualley a Leove chvíľkové exhibície. EDIT - po rozležaní v hlave za všetko uvedené len jedna hviezdička, pretože táto zlátanina mi doslova ukradla 2,5h života ()

zdenyzdenyy

Nikdy jsem k žádnému filmu nenapsal komentář, protože jednoduše na to nemám čas a mám pocit, že to stejně nemá žádný význam. Ale tady prostě musím. Nejgeniálnější počin ve světě filmů. Tedy za mě. ()

KRAVKOID001

Do jisté míry super úlet do 60 let v Holywoodu, ale pak ty zdlouhavé komentáře postav co ve filmu dělají jen komparz, mě místy nudil. Mansonovi úplně mimo. Z vraždící rodinky udělají vyfetované trotly co se nechají na konci pobít jak prasata. 65 % ať nežeru. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Ačkoliv všichni pevně věří, že si režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Pulp Fiction) rozmyslí svůj plán na ukončení filmové kariéry se svým desátým snímkem, na jeho závěrečné rozhodnutí si budeme… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (viac)