Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

Vazbič

Úplně směšně zadrátovana Gadot se 10 minut houpe na lankách v ocečku a mrká šibalsky na černý děti, aby splnila quotu. Triky absurdní, jakoby to dělali pro VHS a příběh se snaží být strašně inspirativní, divím se, že se těm hercům z jejich replik nekřivila huba. Ty hvězdičky jsou jen za těch pár sympatických herců. ()

Chundys

Já nevím jestli jsem viděl stejný komiks jako skoro všichni ostatní tady. Pravda je tady pomalejší a slabší rozjezd, ale jinak parádní hudba, žádný digibordel a prostě to ve finále hezky odsejpalo :-) Stále považuju Aquamana s Green Lanternem za nejhorší komiksové filmy, možná Aquamana za úplně nejhorší, protože to fakt tam nerozumím tomu hodnocení vůbec, protože tam je to jeden digibordel za druhym. U WW84 je to až smutné, že je to hodnocení opravdu tak nízké! Vůbec si to nezaslouží a Gal Gadot je prostě kočka, to mi taky nikdo nevymluví! A hudba od Zimmera jako bonus :-) ()

Israha

Dvě (a půl) hvězdy nejsou špatné hodnocení, ale tenhle komiksový blockbuster ve světle moderních standardů, které se v tomto subžánru etablovaly, špatný v mnoha ohledech je. Částečně se může argumentovat režisérčiným úmyslem natočit jej v retro naivním 80s duchu, a proto jsem ochotný nějak přijmout doslovnost a upřímnou naivitu příběhu či křečovitě optimistické vyznění. Film za horentních 200 mega však nemá absolutně žádnou omluvu pro to, jak vizuálně neatraktivní je, jak špatným CGI disponuje, jak chudou, unavenou a nekvalitně nasnímanou akci prezentuje, a jak je i přes extrémní linearitu vyprávění vlastně roztříštěný. Důvody, proč se u toho nakonec dá napůl v pohodě vydržet, jsou tak ve výsledku jen čtyři - přirozená, uhrančivá a přitom ani na vteřinu prvoplánově laciná Gal Gadot, sympaticky roztěkaný Chris Pine, z nezáživné sekundární záporačky maximum se snažící vymáčknout Kristen Wiig, a cheesy Pedro Pascal, který perfektně vystihl poetiku kýčovitých záporáků ze starých obrázkových sešitů, a ve své roli si absolutně libuje. Dialogové interakce zmíněných postav a romanticko-komediální linky příběhu byly na celém filmu nakonec to nejsympatičtější. Ale opakuji - tady jsme sledovali dvousetmilionový blockbuster podle starého dobrodružně-akčního komiksu, a na tomhle poli to bez nějaké trikové žranice, horskodrážního tempa a našlapaného vizuálu prostě nejde. ()

tomashrabek

Katastrofálna zlátanina, z ktorej na všetky strany vyčuhujú nevydarené pokusy o "progresivizmus". Dialógy vyvolávajú smiech, záporák je neschopnou karikatúrou a prepálená stopáž spolu s nezmyselným zasadením do osemdesiatych rokov nie sú NIČÍM ospravedlnené. Celý film balansuje na hrane medzi cheesy paródiou na superhrdinský žáner a snyderovským superserióznym pátosom o pravde a podobných sračkách. Jenkins dostala autorskú voľnosť, ktorú trestuhodne premenila na nechcene najzábavnejší dvestomiliónový blockbuster za posledných pár rokov. Je to škoda, pretože miestami film ukazuje potenciál a dobré nápady. ()

ViktorEl

Neveril som recenziám že to môže byť až také zlé, ale ono je to ešte horšie. Ani neviem za čo dávam 2 hviezdy. Keby som to mal porovnávať napríklad s Temným rytierom od DC alebo s Avengers od Marvelu tak by som musel dať odpad, ale budem to brať len ako nevydarené pokračovanie, kde nám Patty Jenkins ukázala, že nie stále je najlepšie nechať režisérovi voľnú ruku. Tak zženštile natočený film som už dávno nevidel a to posolstvo pre ľudí v závere filmu jej tiež nevyšlo. Čítal som že režisérka nechcela, aby WW používala meč a štít :-) , aby to nepôsobili veľmi drasticky, čo sa už na to dá povedať. Tak pokaziť pokračovanie výbornej jednotke hocikto nedokáže a dúfam že po tomto fiasku tretiu časť natočí niekto rozumnejší. Dve hviezdičky za hudbu a Chris Pinea, ktorý mi tu nielenže nevadil, ale aspoň scény s ním ma nenudili a dokonca vyprodukoval zo mňa aj nejaké emócie. Zaslúžené hodnotie 40% a pre mňa najväčšie sklamanie tohto roka. ()

rexino

Bolo to... ok i guess? Chápem slabé hodnotenia, ale ja som v tom videl pokus o 80tkový scenár akčnáku, na ktorý treba odložiť všetky mozgové bunky a zobrať do ruky popcorn. Mal som z toho také Batman v Robin vibes, kde Pedro Pascal si užíval podobne švihlú postavu, ako Arnold v spomínanom Batmanovi. A Pedro si to teda podľa mňa užil. Seriózne sa ten scenár brať samozrejme nedá, celá story je švihnutá a záver je over-the-top. O premrštenej stopáži nebudem radšej písať, lebo táto pliaga moderných komiksov je niečo, čo treba vyhubiť čím skôr. A niektoré akčné scény vyzerajú, ako keby neboli ani len konzultované s CGI oddelením a boli robené štýlom "chalani od CGI to nejako spravia". Ale mne ten film spravil dobrú náladu a zabavil som sa. ()

Pat_rick_fan

Dlhé čakanie a návšteva kina stáli za to. Sklamaný som rozhodne neodchádzal, práve naopak, pre mňa osobne to prekonalo aj pôvodný film Wonder Woman, čo ale asi súvisí s mojím subjektívnym zaťažením na 80. roky :D. Herecky bez problémov, Gal ma neuveriteľnú charizmu a inú súčasnú herečku si na jej mieste predstaviť neviem, chémia so Pineom funguje opäť, akurát to už nie je také prekvapenie ako pri jednotke a človek berie túto autentickú romantiku ako samozrejmosť (Čo pri akčných komiksových filmoch samozrejmosť rozhodne nie je). Akcia jemnejšia, prispôsobená hrdinke a kontextu. Atmosféra, vizuál aj úžasný soundtrack (Zimmer je proste pán) miestami veľmi nostalgicky pripomínajú hrdinské blockbustery 80. rokov a lá Indiana Jones. Mne táto starosvetskosť, v kontraste s pandemickou situáciou súčasnosti teda rozhodne nevadila a tam kde iní vidia mínusy (záporák bol "iba" mocichtivý človek) som ja zase videl plusy. Miestami to malo krásne momenty, ako úvodná scéna, so skvelým Hansovým hudobným doprovodom, či lietanie v ohňostrojoch. DC príbehy mali pre mňa vždy väčšiu osudovosť aj hĺbku, čo sa vďaka záveru potvrdilo aj tu. Za mínusy považujem nevyužitie potenciálu záporáčky Cheetah, solídne stvárnenej komičkou Kristen Wiig, čo je škoda, takisto absencia humoru (linka s Pineom bola skôr romantika). Pár vecí tu trošku vo výsledku nedávalo zmysel, vedel by som si predstaviť to inak zostrihať a svet Amazoniek stále ostáva záhadou. Nič to nemení na tom že Patty Jenkins to zvládla a DC fanboy vo mne dostal pred sviatkami pekný darček, snáď nie naposledy v kine, ()

Kopi1

Na novou WW jsem se těšil, co dokáže přinést, jednička byla povedená a mohu na ni koukat vícekrát, zde to ale bohužel říct nemohu. Už od traileru jsem nečekal nic extra a teď jsem ještě více zklamaný jak to dopadlo. Příběh hrozně nezáživný, spousta klišé, které si mohli tvůrci odpustit, Pedro Pascal nebyl špatný, ale jeho postava mě nebavila a stejně také postava Kristen Wiig (bezvýrazná, nadbytečná), která tady byla jenom, aby tam byla aspoň nějaká 'akční' scéna. Akce je zde minimální, nudná a bez nápadů. WW se pouze furt houpe nebo usmívá v dlouhých záběrech. Gal Gadot je ale ve filmu velmi sympatická (jako vždy). Film je také hrozně přetažený, některé pasáže nesmyslně dlouhé nebo bezvýznamné. Všechny charaktery mi přišly bez šťávy, i Chris Pine (který byl v 1 skvělý) mi zde připadal jenom do počtu a na přilákání víc diváků. Nové brnění WW nevím vůbec proč zde bylo, když nemělo žádný efekt, Dlouhé proslovy a přiblížené záběry na herce zde prostě nefungují. U hodnocení filmů bývám optimistický a minimálně dávám pod 3 hvězdy, toto pokračování mě ale opravdu nevtáhlo a nebavilo, nedokážu si vzpomenout ani na žádnou scénu, která by mě pobavila nebo u které bych si říkal 'wow'. I když Patty Jenkins udělala dobrou práci v prvním díle, pokud bude nějaká další WW, doufám, že se toho ujme už někdo jiný, zde se bohužel vůbec netrefila. A finální část, že WW promluví někomu do duše a on se najednou změní a všechno na světě je zase fajn bez žádných škod a ztrát, potom, co si 7 miliard lidí vybralo a vrátilo svoje přání?? Takhle to prosím nefunguje... ()

Trešlson

Je to barevný a hejbe se to.. moc víc k Wonder Woman 84 napsat nejde. Chtěl jsem pochválit alespon hudbu Hanse Zimmera, ale ten v druhé polovině použije track, který už byl použitý minimálně třikrát, z toho jednou v jedné z mých nejoblíbenějších scén ever (Sunshine - hudba původně z 28 weeks later a použita byla i v Kick-ass), takže ani to si moc nezaslouží pochvalu. Takže vlastně jediné pozitivum, které jsem si z filmu odnesl je to, že Pedro Pascal dostává další větší příležitosti a jemu to přeju. A jestli má Patty Jenkins spasit Star Wars, tak to by si u Disneyho měli ještě dost dobře rozmyslet. ()

gumbo

Má to dobré momenty, ale celkově to má strašně slabé tempo, gradaci a neprosto chabé vyvrcholení. Ad absurdum gradovaná myšlenka side efektu splněných přání je zajímavá, ale nakonec se to nejdříve moc přežene, aby to velkou otočkou zase náhle vyšumělo. Neurazí, nenadchne. 60% ()

anatheman

Dávám tomu 2 hvězdy. Tu jednu za Zimmera. Jasně - recykluje sebe samotného, ale poslouchá se zkrátka dobře. Tu druhou za Gal Gadot. Jasně - herecky tu nic převratného nepředvádí, ale určitý smysl také uspokojuje. Jinak co dále k filmu. Prostě nefunguje. Zaprvé je děsně dlouhý. Řada věcí tu v podstatě nemusela být. Například již úvodní scéna v pseudo Řecku. Nicméně zde musím podotknout, že jsem se vyloženě nenudil. I když si myslím, že moje pozornost byla stimulována výše zmíněnými faktory. Co je ale naprosto fatální? Scénář a tematická náplň. V prvním případě mluvím především o nelogičnostech, scenáristických dírách a nadmíře patosu. V druhém případě o tom, že námět o sobě je docela zajímavý, ale v důsledku neblahého ztvárnění působí jako těžká píčovina. Naprosto ostudné je mít v ansámblu takového borce, kterým je Pedro Pascal, a dát mu takovou blbou roli. Jeho antagonistická postava je zkrátka děsný vocas, který připomíná tuctového televangelistu. To jako ne-é. Postava Kristen Wiig je zpočátku docela zajímavá, ale v samotném závěru je také zazděna. Koneckonců v závěru je spousta věcí zazděných. Především díky již zmíněnému patosu. Toť asi vše. ()

vachi

Naivní a hloupý příběh, záporáci slabí a nezajímaví. Tři hvězdy dávám, protože Chris Pine je fajn, Gal Gadot je pořád krásná a hodí se na tu roli a soundtrack od Hanse je přímo skvělý (líbilo se mi využití skladby Beautiful Lie z BvS nebo Adagio ze Sunshine). Škoda, takový soundtrack si zasloužil mnohem lepší film. ()

CaptainCzech

Nejspíš je to tím, že jsem podle hodnocení očekával totální odpad, ale nakonec to nebyl takový průser jaký jsem očekával. Každopádně, na jedničku to absolutně nemá. Pro začátek pozitivní věci na filmu. Herci mi přišli v pohodě, Oscarový výkony nelze čekat, ale bavili mě svým pojetím a to všechny hlavní postavy. Olympiáda na Themysciře palec nahoru. Bohužel to další je buď takový 50 na 50 a nebo špatný. Je tu dost prostoru pro postavy, ale mnohokrát je to až extrémně natahovaný. Pro mě smutná absence záporáků (Max ani Cheetah tak neberu a je to promarněný potenciál). Za návrat Trevora jsem rád, filmu to dodalo opět tu správnou romanci, bohužel způsob jakým to je udělaný mi nepřijde dobrý. Což v podstatě platí pro celý koncept filmu (zkrátka kámen přání je dost slabota). Co je však největší průser, tak to jsou akční scény. Nechápu kdo tohle vymyslel, ale je to nekoukatelný. To samé choreografie soubojů. Závěr je už fakt hodně špatný, ten proslov WW byl na hranici trapnosti společně s Maxovým prozřením. Za mě lehoulince silnější 2* ()

sadlokan

Vcelku mne pobavila recenze na Moviezone,kde si pán stěžuje,že se zde nedodržují základní principy fyziky.Asi na něj pošlu Supermana aby po něm šlehnul led z desetihektarovýho rybníka. ()

Hapretor

Zde mi bylo líto Gal Gadot ... je to nepochybně velmi pohledná žena, ale její herecké charisma je úplně miniaturní v porovnání s Kristen Wiig, která mi jako jediná přišla v tomto snímku opravdu záživná a zábavná ... nehledě na to, že ji to vždy velmi slušelo ... jinak nuda nuda nuda ... opět jeden sterilní málo nápaditý a málo zábavný "animák" s živými herci ... je to prostě bída ... P.S. proč to má v názvu číslo 1984, když atmosféru těch let vůbec necítím ani jsem si ji nevšiml ... ani hudba nebyla nijak význačná ... tohle byl přehmat ... ()

KHkomiks odpad!

To byla ale feministická sračka 😁, pokud máte koronu a měsíc volna z práce, mrkněte se na všechny novinky a vzpomeňte si na časy,kdy se na takový akční komiksový filmy dalo koukat. ()

GilanCZ

Film mě příjemně překvapil vcelku chytrým zapojením Steva a vlastně vším, co se kolem něj dělo. Z toho jsem měl asi největší obavy a tohle dávalo smysl. Film má spoustu samostatných silných momentů, zajímavou hlavní myšlenku, srdceryvný scény, akční scény (některý). Zároveň má ale spoustu opravdu stupidních momentů a jako celek to příliš nefunguje. Děj tak nějak plyne bez většího tahu na bránu nebo nějakýho zvratu. Hlavně ale WW84 nepřináší žádný zásadní posun dál, ať už postav(y) nebo celého světa. Na silnou komiksovou konkurenci to prostě bohužel nestačí.. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)