Detektívi z oddelenia narkotik v Miami Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) sú pridelení k údernej jednotke, ktorej úlohou je zastaviť prísun extázy do mesta. Behom vyšetrovania zhodou okolností odhalia rozsiahly konšpiračný plán bezcitného drogového bossa Tapia (Jordi Molla), ktorý chce rozšíriť svoje impérium a ovládnuť obchod s narkotikami v celom meste, pričom hodlá zabiť každého, kto sa mu postaví do cesty. Veci sa ďalej komplikujú, keď sa Marcusova pôvabná sestra Syd (Gabrielle Union), tajná agentka vládnej organizácie pre boj s drogami, dostane behom krížovej paľby do zajatia zločincov, čo oboch hlavných hrdinov prinúti zájsť až na hranicu zákona. Medzi Mikom a Syd sa začne rozvíjať romantický vzťah, ktorý jej prehnane starostlivého brata privádza k šialenstvu. Marcus a Mike sa však musia povzniesť nad rozdiely vo svojich povahách a spoločnými silami zvrhnúť Tapiu a jeho drogové kráľovstvo. Keď sa Syd a jej tajná identita ocitnú v nebezpečenstve, je zohraté duo jedinou šancou na jej vyslobodenie... (TV Markíza)

Gilmour93

Floridští aligátoři zalézají zpátky do mokřin číst si Hemingwaye, neboť se do akce opět hlásí Bay Boys - dva černí křiklouni, co si na každý sudý víkend půjčují Ferrari od Crocketta s Tubbsem. Dvě a půl hodiny kamerových veletočů, souložících hlodavců, dementních vtipů a bití se do depilovaných amerických hrudníků, které jsem doslova protrpěl. Z hlediska trestního práva tu máme: anální znásilnění žánru buddy movie, šíření xenofobie a rasové nesnášenlivosti, rušení denního i nočního klidu a hlavně mravní ohrožování mládeže (nestačím žasnout, co dělají takové filmy s uživateli jako je např. TheMaker).. Za to, co provádějí v tvém rajónu, je Horatio zatkni! Zatkni je všechny! Smitha, Lawrence i Baye, jenž má koule jak dva medicimbály napěchované testosteronem a Pepsi Colou. Michael mi vůbec připomíná exhibicionistu, co lítá nahý po parku jen v kabátě a ukazuje každému na potkání své za stovky miliónů dolarů vyspravené mužství. Rafinovaně si vybral park plný úchyláků, kteří nejen že neodvrátí zrak, ale ještě se na toho naleštěného macka obdivně koukají.. ()

genetique

Neveril by som, že to táto buddy-dvojka utiahne s tými už vlastne známymi vtipny skoro dve a pol hodiny. Neskutočné! Perfektá oddychovka a vymachrovaným scenárom, trikmi, efektami, vtipmi, proste všetko je také ako to mám naozaj rád. Snáď sa ešte Bay vráti aj k takýmto jednohubkám, lebo mám pocit, že teraz je to vyslovene jeho parketa. 85%. ()

Falko

Will Smith - (Mike Lowrey) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Jordi Molla - (Juan Carlos ´Johnny´ Tapia) +++ Peter Stormare - (Alexei) +++ Gabrielle Union - (Syd) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Otto Sanchez - (Carlos) +++ Michael Bay - (Šofér v aute) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer +++ ()

Dudek

Nepříliš vtipný, avšak velmi svižný snímek, který si ovšem Michael Bay za rámeček nedá. Tihle Mizerové jsou totiž příliš korektní a belhají někde na pomezí MTV videoklipu a negerské tvrdé podívané. Problémem je i záporák, který je absolutně bezvýrazný a nedokáže upoutat. Michael Bay dokáže snímku vtisknout jistý šmrnc, ale příjemné podbarvení s emotivní hudbou a volně se vznášející kamerou není všechno. Finále je pak už jen hřebíčkem do rakve. Sice se hodně střílí, přesto se však nejedná o scénu, která by patřila mezi úderné, nezapomenutelné či podtrhující celý snímek. Navíc nepřekonává stylovou bytovou přestřelku z první poloviny. Bay není bůh. ()

Kass

Jak by asi mohl vypadat takový průměrný pracovní den mírně nadprůměrně snaživého amerického policajta z protidrogového oddělení? Co třeba takhle: stříbrné ferarri se řítí rychlostí 100 mil v hodině po maimiské dálnici a snaží se uhýbat mezi prolétajícími a vybuchujícími auty, za jeho palubní deskou sedí zatraceně tvrdý, na nejvyšší míru vytočený černý policista se suchou hláškou na rtech a v tu chvíli už jen těžko sečtitelným počtem zářezů na své pažbě... Ano, přesně takové a žádné jiné poldy nám předvádí M. Bay ve své klasické režii zaměřené na přímočarý efekt. S použitím kamery, která ani na dvě vteřiny nevydrží v klidu, ale je naopak v neustálém pohybu, čímž se režisér snaží navodit pocit, že i když se ve filmu vlastně nic moc neděje, neustále někam "jede". Ukáže nám dokumentární záběry ze života pářících se krys, předvede vykuchané mrtvoly jako veselé rekvizity... Mohl bych ještě pokračovat, ale dobrá, nechci být škarohlíd - mám rád akční filmy a uznávám, že M. Bay dokáže natočit skvělou akci (samostatné honičce zhruba ve 30 min. filmu bych dal bez váhání, se spadlou čelistí, za 5*), ale ani jednou se mi u jeho filmů nestalo, že by mě dokázal, alespoň minimálně, emocionálně svázat s hrdiny svých filmů... a pro Mizery 2 to platí dvojnásob. Možná právě proto mi z toho nakonec ve výsledku vždy vyleze (s vyjímkou Skály) jen průměrný akční film. ()

• Pri naháňačke kamiónu na moste je zasiahnutý streľbou zo samopalu predný reflektor na strane vodiča auta Mikea Lowreyho (Will Smith). V nasledujúcich záberoch je vidieť, že svetlo nie je poškodené. (Van_der_Ovec)
  • Během natáčení honičky na hlavní dálnici do Miami byla cesta uzavřena a desetitisíce řidičů ji museli po několik dní velmi zdlouhavě objíždět. (Ai.ma)
  • Při honičce na mostě je možné si u vybuchujících vozů všimnout zařízení, které vůz na rovné silnici dokáže za jízdy otočit na střechu. (ledofredo)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí

27.09.2007

Když necháme stranou Mizery 2, v nichž opravdu nebyla nouze o krvavé gejzíry a zpomaleně prskající mozky, Jerry Bruckheimer v posledních letech točil jeden rodinně laděný přístupák za druhým. To víte… (viac)