Spider-Man: Paralelné svety

• Česko Spider-Man: Paralelní světy (viac)

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera? (Itafilm)

Dusty56

Na animovaný film je to nadprůměr, ale přeci jen až taková bomba to není, něco tomu chybí. Humor to není, je to spíš v ději. Po skvělé první půlce mě další část už nedokázala zaujmout, tak jak bych čekal. Dokonce jsem se i ke konci, i když to furt mělo zajímavé pasáže, trochu nudil. ()

Ondak

Film dle mého spíše cílí na mladší publikum, ale příběh není vyloženě špatný. To hlavní co bych chtěl vyzdvihnout je zpracování. Animace i styl jsou prostě krásné. Chvíli jsem se rozhodoval i o hvězdě navíc, protože film patří k nadprůměru, ale prostě to pro mě není dost dobré. Dovedu si představit pokračování univerza v podobném duchu a snad bych se na to i těšil. ()

Milo384

Tak takto si představuji rozpohybovaný komiks. Skvělá animace, poutavý příběh. Humor opravdu fungoval. Zatím určitě nejlepší Spider-Man. Díval jsem se s dětmi a ty byly unešené a vůbec se nenudily. Takže plné hodnocení. ()

flyer.nick

Za mne asi o fous horší než nejnovější hraný Spider man, přece jen návrat starých známých u mojí generace je TOP, ale pořád super v mnoha ohledech, celé je to natolik nové a originální, že v dnešním světě, kde studia chrlí jeden superhrdinský film za druhým a kde jsou všechny jako přes kopírák, je takováhle svěží věc prostě vítána s otevřenou náručí. U mne to vede hlavně vizuální stránkou, jak už tady někdo psal, vznikla nová kategorie, živý komiks, a taky ne úplně trapným způsobem vystavení a hlavně představením členů týmu. ()

Enon

Spider-Man Paralelní světy, film, který před pěti lety kompletně změnil animační průmysl, film, jehož podstata nespočívá jen v dobré a revoluční animaci, ale i v bezchybném zpracování a pojetí příběhu Spider-Mana, jakožto postavy, film, jehož genialita a jakási pomyslná "duše" dosahují nespoutaných výšin. Musím říci, že jsem před prvním zhlédnutím vůbec netušil, co tento poměrně nenápadný film může skrývat ve svém nitru, jak moc inspirativní, motivační a dospělý může být, ale po třeba desátém zhlédnutí cítím neskutečnou potřebu se k němu vyjádřit. Tento film je pro mě absolutní modla a unikát, který ve filmovém průmyslu téměř nemá obdoby. Předem upozorňuji, že se jedná o subjektivní názor obsahující spoilery, ne o objektivní recenzi. Už pouhý začátek filmu postaví, jak sám sobě perfektní základy pro budoucí hodinu a půl, tak nám divákům okamžitě poskytne naservírování jasného obrázku o všech postavách a veškerém dění v tomto světě. Miles, jakožto hlavní postava a nový Spider-Man, je navržen přesně tak, aby se s ním dokázalo ztotožnit co možná největší spektrum diváků a využívá k tomu různé techniky. Díky perfektní vykreslenosti této postavy a jejího jednání je nám hned v prvních minutách jasné, že je velmi oblíbený mezi svými kamarády, nebo že například jeho vztah s otcem není úplně ideální, naopak že svého strýce bere jako vzor, který ho podporuje a inspiruje v tom, co ho baví. Miles řeší ty věci, které řeší téměř každý z nás v běžném každodenním životě a díky této skutečnosti tato postava tak dobře funguje. Není ničím nějak extrémně výjimečný, dělá chyby, snaží se být lepší a dobrý, a to jsou ty aspekty které tu postavu neskutečně polidšťují a dělají jí více uvěřitelnou. Další skutečnost, díky které je ten film tak dobrý, jsou zvraty. Film vás několikrát donutí si o nějaké postavě myslet určité věci, které jsou v souladu s klasickými filmovými postupy a standarty. Jenomže tohle vaše myšlení film většinou vyvrátí. Tyto hrátky s myslí diváka jsou fakt velmi působivé a promyšlené. Ona celková promyšlenost tohoto snímku je na velmi vysoké úrovni, samotný koncept a zobrazení paralelních světů, veškeré vedlejší postavy a jejich zakomponování do příběhu, nápaditost akčních sekvencí, určitá provázanost s reálným světem, role hudby a její vliv na Milese, nebo úloha a postava hlavního záporáka, kdy ve výsledku ani nevíte zda vám ho je líto nebo ne. Dále za zmínku stojí takzvané navrátivší věty nebo konání, které se objeví vždy v tu chvíli, kdy se to nejvíce hodí a tím pádem to na vás i více zapůsobí. Díky postavám pronášející tyto věty se dané rozhovory a interakce stávají daleko více zapamatovatelnými. To, k čemu se chci ale dostat je scéna kdy se Miles kompletně stane Spider-Manem. Právě tato scéna totiž pozvedá tento film na kompletně jinou úroveň. Celkově co této scéně předchází je neskutečně dobré a je to perfektně vystavěné tak, aby vás to ve výsledku až na to dojde co nejvíce zasáhlo. Miles má výčitky a špatné svědomí z toho, že nedokáže být dobrým Spider-Manem. Následně se udobří se svým otcem a pak dojde na ty památné tři minuty, které pro mě definují VRCHOL KINEMATOGRAFIE. Pokaždé mám u toho husí kůži a vždy to na mě dopadne úplně stejně. Dovolím si tuto scénu označit za tu vůbec nejlepší, co jsem ve filmech měl kdy šanci vidět, kvůli své důležitosti, zpracování a celkové katarzi. K finálnímu souboji není co dodat, jen asi že takovou animační a emocionální jízdu uvidíte jen málokde. Samotné poselství, které tento film nese, a sice že každý může nosit masku Spider-Mana, je sice celkem prosté, ale o to více úderné. Jedná se o takové to poselství, které vás po každém zhlédnutí dokáže inspirovat a nikdy neomrzí. A stejně jako toto poselství, mě nikdy neomrzí tento film. Pokud jste ho ještě neviděli, tak nevím, na co čekáte, jelikož se jedná o film který, i přesto že je animovaný, tak není rozhodně určený jen pro malé, ba naopak. Jedná se o animák, který má své kouzlo a ode mě si odnáší titul NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM, jelikož vím že mé citové pouto k němu je opravdu silné a že ho už nikdy jen tak něco nepřekoná. 98% () (menej) (viac)

Kritickej

8/10 Perfektní důkaz, že i stále dokola vyprávěný příběh se dá podat jinak, nově, zajímavě. Když k tomu dodáte fantastickou animaci, vyleze z toho nejlepší Spider Man, který kdy vzniknul. ()

Little_Sawy

Animovaného Spíďa jsem nikdy moc neskoukla, tudíž, když má jinou farbu pleti, to mě krapet odradilo. Ale musím přiznat tohle bylo celkem povedený komixovský superhrdinský voalá! ()

sammikk_

První filmové uvedení Milese Moralese, které započalo revoluci animace a evoluci superhrdinských bijáků. Audiovizuální porno s obrovskou kapkou artu! Vcelku silný příběh, a skvělý dabing. 9.5/10 ()

Rebel24

Prvý Spider Man v animovanom komiksovom vydaní prišiel v čase, kedy bolo MCU v top forme, Hollandov Spider Man sa iba rozbiehal a Multiversum už bolo v plane. A preto aj z týchto dôvodov pre mňa tento film nebol ani zďaleka niečím novým a prevratným z hľadiska deja, v zásade ide o šablónu charakteru a postavy Spider Mana s dôrazom na osud, ktory ho skratka neminie. Animácia v modernom šate je zaujímavá, ale zvykol som si na ňu až na druhé pozretie, nedokáže sa ňou minimálne v prvej časti dostatočne preniesť emócia na postavy a následne i diváka v plnej miere, avšak štýl je fresh a najmä každým pozretim naberie na intenzite než ju strati. No I tak som snímku oveľa viac docenil až vďaka výbornej druhej časti, inak by išlo o priemer. 73% ()

DanGreyman06

Další skvělý film, který ukazuje sílu charakteru Spider-Mana, ikdyž se zrovna nemusí jednat o Petera Parkera. Miles Morales je skvělá postava a vůbec mi nevadilo, že hlavní postavou ikdyž ono jak se to vezme. Miles zde přebírá pavoučí žezlo po Peteru Parkerovi, který ještě předtím omylem otevřel portál do paralelních světů, díky přístroji od Kingpina. A tak se zde setkáváme s všemožnými verzemi Spider-Mana. Příběh je skvělý ikdyž s trošku slabším a pomalejším začátkem kdy jsem se u filmu celkem nudil. Jinak zbytek filmu je perfektní. Soundtrack je taky lahoda pro vaše uši a ta animace? No to je božské dílo! Pokud jste fanoušci Spider-Mana, tak tento film musíte vidět! ()

Xmarc

Fajnový animák o super hrdinech, kterému snad nic nechybí. Hvězda navrch za opravdu originální animované zpracování. ()

Tomas.Abi

I když nejsem skalním fanouškem Spider-mana, filmy od Sama Raimiho jsem si vždy užil a mám je rád do dnešních dnů. Spider-man s Tomem Hollandem jsem viděl, ale už si ani nepamatuji, kdo a s kým bojoval, takže tomuto filmu jsem se vyhýbal jak jen to šlo, protože jsem nebyl zvědavý na další film o Spider Manovi. Co by mi asi také mohl dát, že ?? Opak je ovšem pravdou. Náhodou jsem se k tomuto filmovému dílu dostal, a musím přiznat, že mě od první chvíle naprosto uchvátil. Vizuální stránka, na které film očividně staví, je naprosto úžasná, ale na to abych tomu dal plný počet hvězd by to nestačilo, takže vše poté dotahuje velmi solidní příběh, s velmi solidními nápady paralelních spiderversů. Lehkému klišé se sice nevyhneme, ale je to na únosné mezi. Pro mě osobně jde o nejlepší Spider-man film od druhého Spider mana s Tobym Maguirem. Tento film mě zanechal ve stavu, kdy mám palec nahoře a srdce na dlani. ()

motyka52

Je to skvěle animované, náramně vtipné, má to výbornou hudbu, charaktery a je to protkané řadou odkazů. Je to prostě zábavné. Jen jsem se teda moc neorientoval v tom, co se tam děje. ()

JG9

Aji přes pomalejší začátek a dětinštější scény na začátku tak mě Spider-Verse v posledních cca 40 minutách naprosto rozdrtil, nedělám si srandu, tohle určitě zařadím do svých nejoblíbenějších animáků. Záporák má srozumitelnou motivaci která dává až nebezpečně moc velký smysl. Animace naprosto fenomenální a troufal bych si říct že asi nejlepší za celou kinematografii. Hlavní poslání: Každý může být Spider-Man(Everyone be a Spider-Man) je mega inspirující úžasný téma. Fanservisu je tady fakt hodně akorát nevím co si mám myslet o podtitulce.9/10 ()

mmirri

I superhrdinský film může být dobrá zábava, tohle mě ale úplně minulo. Nechala jsem se zlákat zdejším vysokým hodnocením, tak mě dost překvapilo, jak neoriginální a banální to celé bylo. ()

MrDuri

To bola jazda! Záplava skvelých nápadov srší snáď z každého záberu. Snímka výborne pracuje s legendárnym univerzom a chrlí jeden trefný odkaz za druhým. Síce by som film možno o čosi skrátil a miestami sa toho na môj vkus dialo na plátne až príliš veľa naraz, Spider-Man: Paralelné svety je znamenitý animák, z ktorého budú fanúšikovia pavúčieho muža v siedmom nebi. ()

ArchAngel_

Animák roku 2018 naprosto bez konkurence ... není to úplně pro děti, má to docela složitou stavbu příběhu a postav i mnoha narážek, ale právě to je na něm zajímavé. K tomu parádní nápad, parádní provedení prostě velké překvapení. A to na kreslené filmy do kina moc nechodím. Každopádně tohle je snad lepší než jakýkoliv hraný Spider-man ... už se těším na další díly :) ... ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (viac)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)