Prvá očista

• Česko První očista (viac)

Prežiť dvanásť hodín, počas ktorých pre vás nepohnú prstom ani policajti ani záchranári. To je cieľ potenciálnych obetí Očisty. Tí ostatní túto noc chcú využiť k beztrestnému vybitiu agresie a vyriadenie si účtov. Dnes večer to bude po prvýkrát. Čo sa stane, nikto nevie, ale pekný pohľad to asi nebude. Úspešná hororová séria od majstra hrôzy zo štúdia Blumhouse prichádza po troch dieloch so svojou prvou kapitolou. Vláda pôvodne naplánovala Očistu ako svojrázny sociologický experiment. Aby na zvyšok roka znížila úroveň kriminality pod jedno percento, vytipovala si jednu veľkú mestskú štvrť, ktorá by sa kvôli miere zločinnosti mohla bez problémov premenovať na „Peklo“, a v nej povolila legálnosť zločinu. Celá oblasť je samozrejme prešpikovaná kamerami a národ dostáva zadarmo zvrátenú reality show, ktorá však divákov veľmi nebaví, aspoň na začiatku. Síce je oblasť plná nebezpečných gangstrov a zvrátených ľudí, nič moc sa nedeje, potenciálny zabijáci zatiaľ vyčkávajú. Organizátori projektu „našťastie“ počítali i s tým a majú metódy, ako vlnu násilia zvýšiť. Stačí sem tam zvonku poslať pár ozbrojených propagátorov Očisty. Je jasné, že kto túto noc prežije, bude iný, než bol pred ňou. Ako napr. bezohľadný vodca gangu, ktorý dá pred ochranou svojho biznisu prednosť svojim susedom, alebo dievča, hľadajúce v nočných uliciach svojho brata, ktorý se chcel tiež „zapojiť do očisty“. (Cinemart)

TheSpearCZ

Doposud jsem celou sérii Purge vychvaloval, ale tady už to musí skončit. James DeMonaco se zde udržel na uzdě a bohužel to co tak film moc potřeboval bylo to, aby se to konečně rozjelo, aby se postavy rozjely minimálně o tři stupně brutality více a to je přesný opak toho, co jsme všichni dostaly. Nakonec z toho vyplynul slabý béčkový film s céčkovými herci, kde se prakticky nic neděje a ve finále nic nepotěší. Tenhle díl tak dělá spíše ostudu celé sérii a po zhlédnutí prvního dílu nového seriálu The Purge, už bych raději více z tohoto světa neviděl. Čisté 2* ()

Olaf7

Jako tohle byla větší očista jak Prostřeno. Doporučuji film prokládat jakoukoliv jinou činností a vůbec nic se nestane. ()

Chundys

Za to, že zabili Marisu Tomei a taky za to, že to fakt bylo hodně hodně slabé... Doufam, že Očisty už je nadobro konec! Poprvé to vyšlo, podruhé taky a ten třetí díl už byl sakra vedle, takže s tímhle nevim co by se muselo stát, aby to šlo!!! ()

Extrakritik

Bože to bylo béčko.Modrý a červený očíčka tomu nasadily teprve korunu.Asi to mělo bejt strašidelnější pro dětičky.Hudba totálně na hovno.No..... 50%,niggas! ()

Rathalos

Ocista je filmova seria,ktorej namet na zaciatku ma uplne sokoval,ale prijemne,jednoducho skvely napad a prve tri filmy boli fakt pecka,ale toto nemalo uzriet svetlo sveta,myslim,ze kazdemu je jasne,o com to cele je a je smutne,ze to tak cele dopadlo,hviezdicku davam za akciu,viac si to ani nezasluzi...:-) ()

Aurus

Zatím nejlepší díl celé série Očista. Předchozí  dva díly byly čisté nadprůměrný a první díl je prostě hodně slabý a podprůměrný film. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde párkrát za film, lokace jsou zajímavé, vraždy jsou zatím nejlepší z této série a kamera filmu je výborná. No pro mě velké překvapení a jsem zvědav na poslední pátý díl a seriál. Za mě tento díl 7/10. ()

Shredo

4. pokračovanie tohto špecifického snímku, a pritom prequel k Purge 1. Celý vznik stojí na veľmi pochybných základoch. Experiment sa odohráva na Staten Island - údajne jednej z najchudobnejších častí USA. Ponúkajú ako motiváciu ostať 5000Đ. Kopa černochov, feťákov, bezdomovcov a skoro žiadneho belocha mi s vraždením pripomínalo GTA:SA. Absurdné dialógy, absurdná zápletka, nulová motivácia, nulové napätie a rozhodne žiaden horor. Absurdný hlavný hrdina záchranca - kráľ všetkých dealerov (prekvapivo černoch), ktorý sa náramne podobá na Kayne Westa. Už som dúfal, nech aspoň čosi zarapuje a vytrhne ma z toho utrpenia. Pripočítam si dva mikrospánky a ľutovačku za vyhodené peniaze a výsledok nemôže byť dobrý. Týmto sa pre mňa celá sága očíst končí a nech sa neopovážia na 5ty diel. ()

Lyžař

Jasně, povídejte si pořád dokola něco o tom, že to není dobrej film. Není. V celkovým měřítku, v celkovým záběru, vlastně není. Když se to vezme tak, že největší bastard ve čtvrti nakonec všechny zachrání, tak to asi není to, co byste chtěli vyprávět a z čeho byste chtěli dávat příklad malým dětem. Ale já se prostě bavil. Má to napětí, pár lekaček, dobrej námět na věčně se opakující se hudbu...herci taky docela ujdou. Styl umírání, smrtí, vražd atd atd, to je jednoduchý, věrohodný, propracovaný. Mě to prostě bavilo. Jako failm, samozřejmě. Nic jinýho v tom ani nehledám. Režie: ****; Scénář: ***; Herci: ***; Hudba: **** It's all over? - For now!! ()

Hapretor

Ježiž, to byla kravina. Od zlé vlády a jejích vojáků zachránil všechny ctihodné občany drogový dealer, který má ultra super vojenský výcvik a zvládá vše líp než samotný Rambo ??? - WTF !!! ... total výsměch ... omyl a nuda ... jsem zklamán ... ()

Rockerman

Brutální a drsná, ale kvalitativně na hony vzdálená skutečné "jedničce". Nevadí mi ani tak to, že tu hrají z 99% tmaví a ještě tmavší herci, spíš mi vadí celkové vyústění filmu. Je přesně v duchu, jakým se teď americká společnost ubírá. Bílí jsou ti zlí, za všechno můžou a neudělali v dějinách nic dobrého. Zatímco ti hodní tmavší jsou utlačovaní. Tento nebezpečný trend společně s kampaní "mee too", radikálním feminismem, přehnanou korektností, narovnávání genderové "nespravedlnosti" a překrucováním historie mě velice znepokojuje. ()

helloween93

Potenciál Purge už je zcela vyčerpán a tento prequel je toho příkladem. Dochází k recyklaci už potřetí stejného motivu, kdy chudina bojuje proti vládním jednotkám. Tentokrát přibyl navíc motiv, že jsou to ještě k tomu afroameričané z hoodu. V podstatě drogový dealer s jeho gangem ochraňuje hood proti vládním komandům. Atmosféra prvních dvou dílů je nenávratně fuč a film nudí. Bohužel to BH a Universalum vydělalo, takže bude další díl. 2* ()

4x8x16x23x42

Nevím proč ale nejvíce mi sedla 1/4 to jsem se až divil místním hodnocení. Zbytek filmu mě, ale vůbec nechytl. Nevím nevím. Jinak asi zasloužené 3 hvězdy. Ale druhá půlka mě vůbec nechytla. Bohužel. ()

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (viac)