Slasher

Kanada / Veľká Británia / USA, (2016–2023), 30 h 19 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvorcovia:

Aaron Martin

Katie McGrath, Brandon Jay McLaren, Steve Byers, Patrick Garrow, Christopher Jacot, Dean McDermott, Erin Karpluk, Rob Stewart, Jessica Sipos (viac)

Řádění sériových zabijáků po sobě zanechává spoušť a jejich další oběti bojují v hororové sérii o život. (Netflix)

Recenzie používateľa MIMI.kry k tomuto seriálu (3)

Tvé oči brzo uvidí (2016) (S01E08) odpad!

Většina dílů z první série docela ušla, jen ten konec byl propadák. Celkově "Kata" hodnotím v rámci žánru lepším průměrem. ()

Kdo za to může (2017) (S02) odpad!

1.série se mi zdála mnohem lepší. ()

The Slaughterhouse (2023) (S05E01)

Zbytečně moc brutální a morbidní, že méně je někdy více a navíc s lepším účinkem, tento fakt tvůrci vůbec nevzali na vědomí. Sadistický zákazník a ještě sadističtější vraždící černá vdova (pokud je pod závojem opravdu žena?). Období viktoriánské Anglie, chudí a bohatí, spousta úchyláků, divných lidí, násilníků, špíny a vnitřností, prostitutek, pasáků a pánů určitých částí Londýna. Zejména u té třetí, nevlastní sestry nelogické chování (proč nezdrhla "sestrám" hned první večer?), také nějaké to klišé - začínající inspektor, kterého alespoň na oko nadřízený podceňuje. Pestré multikulturní složení herců, LGBT a jiné perličky. I tak přes všechny výhrady se na to koukat dá, jsem střídmě zvědavá, co bude dál, beru to s rezervou a možná zbytečně zabíjím čas. Nenáročný B (v tomto žánru průměr) pro nudný večer, který se snaží o temnou atmosféru rovněž nočního legendárního města. S násilím to nadbytečně přehání na úkor všeho ostatního, škoda, v tomto bych ubrala, v jiných aspektech zase přidala. ()