Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál. V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti - Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl. (oficiálny text distribútora)

mikul

Pro mě skvělé drama a ještě lepší herecké výkony (predevším Haley Joel Osment), ale bohužel s koncem, který sem hlavně vůbec nečekal, ale také mně vůbec neseděl k úrovni a ději filmu- pro mně naprosto zbytečné.Přiznám se, že ve filmu bylo několik situací, při kterých jsem měl slzy v očích, ale konec mně naprosto nedojal. Ale jinak skvělá režie, skvělé herecké výkony, skvělé drama. Zasloužených 80% ()

Neel

Já jsem tenkrát dostala jako domácí úkol do psychologie podívat se na tenhle film, takže to mám spojené s povinností. Je to sice krásné dojemné drama s dětskou roztomilou hvězdičkou v podobě H.J. Osmenta, ale v reálném životě je jeho metoda naprosto neaplikovatelná a pro mě bylo tohle drama příliš sentimentální. ()

Tomulka

Herecké obsazení úžasné. Herecké výkony dobré akorát- Kevin Spacey. Patří sice mezi mé oblíbené herce, ale jeho výkon v tomto filmu mi přišel jako jeden z jeho slabších. Myšlenka filmu hodně dobrá a hlavně mi u filmu kanuly slzy a to já fakt můžu (dojáky na úrovni to fakt můžu). ()

Nymphadora

Jak napsal AngelAngie: "Silný námět, slabé zpracování, vynikající Haley Joel." Dle mého by se dalo z tohohle námětu dostat mnohem více, místy jsem se docela dost nudila, chtělo to rychlejší spád. Co se týče hereckého obsazení, trochu mi vadila šlachovitost Helen Hunt a myslím, že už předvedla lepší výkony, zato Haley Joel byl opět geniální, jeho kukuč je nezaměnitelný a přesně se na tuhle roli kluka-co chce změnit svět, hodil. ()

Sindymindy

Nefandím příliš patetickým dětským rolím a dokonalým dětským hrdiům, kteří mění svět, ale velmi oceňuji myšlenku filmu o strategii poslat "to" dál. Myšlenka je velmi vkusně a pozvolna rozložená v koktejlu nelehkých životních osudů, v čele s Helen Hunt a Kevinem Spaceym, kteří filmu skutečně sluší a překvapí svými netradičními rolemi. Díky nim má film příjemný, zvolna klusající ráz, který se neutápí v citovém patosu. Přesto bych v některých místech ubrala nadšení a přidala dramatičnost a možná by to bylo o fous lepší. Až na ten konec - to bylo seknutí vedle. ()

BabyMilena

Moc milá myšlenka, jak by se dal změnit svět k lepšímu. Kevin Spacey je prostě úžasný snad ve všem, i kdyby byl spálený na škvarek. Helen Hunt v roli, na jakou u ní nejsem moc zvyklá, ale líbila se mi. Jen furt nechápu, proč musel nakonec ten klučina umřít. Chápu, že asi chtěli závěru přidat na dramatičnosti, ale já bych mile ráda přivítala happy end a byla z toho kompletně happy. ()

JK.89

Jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů. Malý kluk s malou ideou, ale s velkými následky. Konec je sice trošku zbytečně tragický, ale i tak pro mě jeden z nejlepších filmů. ()

desnik

Ležérnější zpracování, které svádí film do komornější škatulky mi v tomhle případě vůbec nevadilo...děj se odehrává v odlehlé části Ameriky, kam se to vyloženě hodilo. I výborná hudba tomu napomohla, ale jak říkám, v tomhle případě to nebylo na škodu. Výborný námět, skvěle zahrané.... ()

BlackMolla

Fajn film o vážných věcech, ale myslím si, že to mohlo být ještě lepší. Myšlenka "pošli to dál" je sice dobrá, ale vynechala bych z toho nějakého reportéra atd (to mi přišlo celkem zbytečné) a spíš bych se zaměřila na ten samotný problém alkoholu a násilí. ()

snowman

Skvělý, dojemný film. Škoda, že pravé hodnoty jsou dnes na okraji zájmu a nepopulární. Pak se mnohdy nedivím tak nízkým hodnocením, jako vidím třeba u tohoto podceňoveného snímku... 85 %. ()

dogrose

Nečekaně příjemný zážitek a kvalitní herecké obsazení, bohužel pro mne zcela pohnojený přehnanou sentimentalitou. Zajímalo by mne, jak by film vypadal, kdyby byl natočen v Evropě, případně v Česku. ()

Antonymi

Sladkobolný laskavý film, který potěší příjemnými herci, na druhou stranu z něj příliš okatě čpí hollywoodský kalkul 'tohle diváka zaručeně rozbrečí, šup tam s tím'. Nic než průměr z toho tedy nevychází. ()

veroniccca

Patří do kategorie mých oblíbených filmů. Kevin Spacey dostal roli, která je pro něj jak stvořená. Snímek ,kde hraje učitele ,který je životem poznamenaný,a aby nemyslel na minulost, neplánuje budoucnost, jen si tak žije v zaběhlém rutinním systému, kde má pocit, že ho nemůže nic ohrozit. To vše se změní, když zadá dětem na hodině úkol- Jak by změnili svět? A v té chvíli začně měnit jeho svět Joel Osment, který příjde s nápadem , že pokud pomůže 3 lidem a ti lidé zase dalším 3 lidem, a ti to pošlou zase dál, bude se POŠLI TO DÁL (dobré skutky) šířit po celém světe. Naprosto geniální myšlenka, skvělé obsazení a emotivní konec.. ()

Kaede21

Keď som Pošli to ďalej videla prvý krát, tak ma ten príbeh naozaj chytil za srdce a film sa mi zdal úžasný. Po prečítaní románovej predlohy s omnoho rozvinutejšími postavami a príbehom som svoj názor trochu poopravila. Napriek tomu je však Pay it forward taký pekný smutný, i keď dosť naivný príbeh. ()

basest

Krásný film, trochu naivní, ale se silným příběhem a konec je naprosto odzbrojující. A člověk má zas o čem přemýšlet...hezky se bavte! ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)