Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton) jsou nejúspěšnější bankovní lupiči v americké historii. Jejich osvědčenou metodou je zajmout v předvečer loupeže manažera vyhlédnuté banky a ráno jej "doprovodit" do práce. Jednoho dne ale jako rukojmí vezmou znuděnou ženu v domácnosti Kate (Cate Blanchett) a události naberou nečekaný směr. Kate nejenže ze svých únosců nemá strach, ale naopak všechno vnímá jako příjemné rozptýlení. Zanedlouho se stane komplicem dvojice a postupně i milenkou obou mužů. Jejich přátelství tím získá povážlivé trhliny a ruka zákona po nich začíná chňapat čím dál tím dotěrněji... (oficiálny text distribútora)

genetique

Fakt dobrá krimi zábavka. Willis a hlavne Thorton sú skvelý! Perfektne zohraná dvojka, len čo je pravda, Bruca by som rád vídaval aj v takýchto rolách. Veľmi slušne som sa bavil. Slušný scenár, neohraný, s hromadou zvratov, ktoré milo prekvapia. Ale o tých 15minút by sa to dalo skrátiť. Záver klasika, ale kto by si prial aby to skončilo inak? 80%. ()

Laxik

Super oddychovka s bravůrními hereckými výkony. Už od prvních větších scén, útěkové a vařící, vidíte, jak si to herci užívají a jak jim ty role sednou. Pak přijde parádní scéna v autě a pak kupa dalších nezapomenutelných okamžiků táhnoucích se přes celý film. Bruce ale tentokrát zaostává, jeho cholerický frajer zůstává zastíněn jedním hypochodnrem a jednou znuděnou zrzkou, jejíž tanec u vaření večeře se mi vryl do paměti. Vážně, obvykle se takovým věcem moc nesměju, protože jsou děsně strojené, ale Cate opět nezklamala a je přirozená i v těch nejnepřirozenějších pózách. Ano, narážím na "vynikající" zpěv. :-) Konec maličko předvídatelný, i když vlastní finále i tak něčím překvapilo a pobavilo. A na závěr mám jen jedno varování: Pokud po shlédnutí tohoto filmu budete cítit spálené peří, zajděte si prosím neprodleně ke svému onkol... psychiatrovi. ()

fannah

Zase se ukázalo, že Barry Levinson je perfektní režisér. Žádný jeho film se nedá označit jako špatný nebo nepovedený. Jeho filmům ale bohužel nerozumí každý. Jen to je pro mě vysvětlení pouhých 70% u tohoto filmu. Banditi jsou jedním z nejlepších a bohužel nejvíce nedoceněných filmů které kdy vznikly. Je to film tak úžasně nenadsazený, příjemný a dostatečně vtipný. Banditi málo vynikají mezi ostatními filmy svého žánru.. a proč? Jsou úplně o něčem jiném a jsou mnohem lepší. Top Ten. ()

EdaS

Pohodový filmeček, který mohl být vzhledem ke schnopnostem svých tvůrců mnohem, ale mnohem lepší. Chtělo by to především lepší dialogy a trošku pokrátit rozvleklejší první polovinu. Výkonům hlavních představitelů vzhledem k žánru se nedá vytknout prakticky nic. Zvlášť Cate Blanchett mě překvapuje svou schopností ztvárňovat naprosto různé postavy a vždy na jedničku. ()

Khalesi

Nádherná nerozhodná Cate Blanchett, tak ženská a tak sexi a tak citovo nenásytná, bažiaca po láske, ktorú potrebuje k životu snáď viac, než vzduch. Mužný, ale zraniteľný Bruce Willis, ktorého som v takejto roli videla prvý krát a zvládol ju perfektne, musím dodať. Billy Bob Thornton, ktorý ma až doposiaľ veľmi neupútal, mi v pleťovej maske a s nalakovanými nechtami vyrazil dych:) Námet fantastický, škoda, že v realite to tak bežne nefunguje. Dvaja muži, tak bláznivo rozdielni, pritom krásne fungujúci dohromady a ako celok tvoriaci dokonalého partnera. Krásny sen ženy.. :) Navyše romantické, vtipné a originálne, čo viac by som si mohla od komédie priať? Rozhodne doporučujem. ()

• Dívenka, která si říhne při večeři, je dcera Bruce Willise - Scout. Ve filmu se objevuje i druhá Willisova dcera, Tallulah. (D3VIL)
  • Ukázka filmu, na který se postavy dívají, je záběr na postavu Steva McQueena, jak se na motorce pokouší překonat zábrany ve filmu Velký útěk (1963). (Mr.Ocek)