Klaun Cibulka (Lubomír Lipský) predvádza v cirkuse úspešné číslo s medveďmi. Riaditeľ cirkusu Bonifác (Jan Libíček) však vymení svoje medvede za cvičené prasiatka a Cibulka dostane výpoveď. Na popud detí sa prezlečie za ženu a nastúpi v škole ako kuchárka. Problémy nastanú v okamihu, keď za Cibulkom do školy prídu cirkusové medvede, ktoré ušli novému majiteľovi, riaditeľovi konkurenčného cirkusu Švihákovi (Miloš Kopecký). Vystrašia upratovačku (Darja Hajská) aj školníka a Cibulkovi nezostane nič iné, ako prevziať aj ich povinnosti. A to všetko v deň, keď má školu navštíviť školský inšpektor (František Filipovský). A tak Cibulka varí obed, upratuje a snaží sa v škole ukryť šesť živých medveďov... (TV JOJ)

Tiiso

S pozice dětského diváka snad možná zábava, kterou produkují záběry se zvířaty. Pro mě ať už jsem byl dítětem nebo teď už v pozici staršího člověka film vždy znamenal velmi málo. Jak z pozice příběhu tak z pozice filmařského. Nejslabší snímek od mého oblíbeného režiséra. Ani výběr skvělých herců a jejich výkony nedokázali příběh zachránit. ()

Rodin

Herecký koncert Lubomíra Lipského všechno nezachrání. Nicméně za scény ze školy, a to téměř všechny, si film rozhodně zaslouží téměř 70%. Ovšem jen téměř. ()

Robbi

Ten, kdo chce být brzy stár, zabíjí to, co prožíval v dětství. Tisíckrát mohou být medvědi a Cibulka naivní, jsou a budou vždycky filmem pro děti. Byl jsem jedním z těch, kteří byli na slavnostní premiéře a seděl pár metrů vedle Oty Hofmana. A nikdy by mě nenapadlo se dívat na něj očima dospělého. Tenhle film si to nezaslouží. Takhle můžeme za pár let odsuzovat všechno, co vidíme dnes, protože to bude technicky náročnější a scénáristicky propracovanější. Jasně, ale duše zůstane někde bokem. Proto si tenhle film i se všemi rádoby chybami a pochybným tvrzením, že šlo o kamufláž normalizace vzít nenechám. ()

TommyDiamond

Úžasná veselohra pro dětské publikum s legendami české herecké scény ( L.Lipský, F.Filipovský,J.Sovák,M.Kopecký). Odceňuji artistické kousky a živé medvědy i opici ve filmu. Nedávno jsem měl možnost vidět film v tv. A musím říct, že už to nebylo jako když mi bylo deset..... trochu jsem se nudil. Film si ale tři hvězdy určitě zaslouží...... ()

IvonaK

Já k Lubomírovi Lipskému nemám nějáký zvláštní vztah, ale tady v této převlekové komedii je božský. A taky mě moc bavil Filipovský jako inspektor který byl ze školního dění úplně hotovej. :D :D ()

topi80

Spíše dětský film, který v dospělosti pobaví méně, zato v dětství přímo královsky. Zvlášť když k legraci využijeme i zvířátka (pokud tedy medvědy můžeme nazvat zvířátky). ()

Lennie

Jako dítě jsem tento film neměla ráda (něco s medvědy a cibulí...:D), a když jsem se na to podívala později, už to pro mě němělo to správné kouzlo a nikdy mi to nepřirostlo k srdci. ()

offlineman

Skvělý glosátor František Filipovský! Kupodivu skvělý Jiří Sovák, kterého zrovna moc nemusím. Životní trojrole Lubomíra Lipského! Výborný hlášky jako: "Ředitel umí jednat s lidmi!" nebo "Jsem ředitel cirkusu - Váš příchod tomu odpovídá" ()

Nessos

Klasika, která, ať se děje co se děje, běží 2x v roce na některé z našich TV. Jako malému se mi to líbilo, ale ne tak, jako jiné české pohádky. ()

Boudyy

Mě se to moc líbilo. Je to velmi humorné a ani chvíli to nenudí. Tohle je prostě klasická komedie Oldřicha Lipského, i když musím dát jen čtyři hvězdičky, protože "Marečku, podejte mi pero" nebo "Jáchyme, hod´ ho do stroje" bylo ještě o něco výš. Itak ale velmi silné čtyři. ()

Havala

Cíleno na dětskou komunitu, OK, nic proti tomu, postupem času jak jsem vyrostl mě to prakticky vůbec nechytá i přes výborné herce. ()

anyonecek

Velice slabá komedie. Zrovna od Oldřicha Lipského je to zklamání, ale ne pokaždé se zadaří. Celkový námět s těmi medvědy se mi nelíbil a zpracování taky ne. ()

adamix

Kedysi film môjho detstva, dnes už skôr taká moja oddychovka, no veľmi rád sa zasmejem na šašovi Cibulkovi a jeho šiestych medveďoch :). No hlavne najlepšie scénky sú v škole ;). Lenže vôbec nechápem, prečo je film v modrom ?! ()

ostravak30

Další z řady komedií, které řadím ke zlatému fondu. Když pominu skvělé herecké výkony, od Lubomíra Lipského či Jiřího Sováka, pak tady máme vtip. A těch je tady celá řada. Legendární hlášky: "Hadrabo, proč se pořád svlékáte," nebo: "Proboha Hadrabo, vždyť už jste oblečen byl," jsou přesně ty, na které si vzpomenu, když tuhle komedii před sebou vidím. Jasně, jsou zde i hluché momenty, ale Jiří Sovák nebo věčně si zapisující František Filipovský dodávají punc kvality. Přeci jenom jsem ale šel s hodnocením o stupínek níže, protože jsou zde právě i ty hluché momenty, kdy je vtipu málo. Já osobně ale tuhle komedii řadím ke svým oblíbeným. ()