Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

Lacike

Podla nametu a trailerov by clovek cakal nejaku infantilnu sialenost ake toci Joe Carnahan plnu nasilia a blaznivych postav. Lenze uz ucast Jodie Foster naznacovala, ze tu predsalen bude nieco inak. K postavam pristupuje Drew Pearce citlivo. Prakticky vsetky maju svoju zaujimavu minulost a aj ked je podana skratkovito, tak to su plnohodnotne charaktery a nie nejake komicke figurky. S vynimkou megaotravneho Charlie Daya, ktory ale mal pôsobit megaotravne. Skoda ze film este viac nesiel u postav do hlbky a hlavne ze tak rychlo odbavil dôlezitu pointu s Goldblumovou postavou. Takisto akcne sceny mohli byt stylovejsie a krvavejsie. Miestami mi pripadalo jak keby sa Pearce zamerne vyhybal brutalnejsim scenam aj ked ho neobmedzoval rating a sceny to vyzadovali. Celkovo je to taka netradicna jednohubka, ktora pravdepodobne väcsinu divakov sklame prilis malou porciou akcnych scen. 6/10. ()

Vyhy

Dokonalá myšlenka, jen zpracování hodně pokulhává. Skoro celou dobu se jen povídá a povídá. Nakonec se přeji jen pár zajímavých akčních scén najde, ale jsou tak slabé a krátké, že nestojí za řeč. Jediné, co se mi fakt líbilo, a kvůli tomu jsem dal i jednu hvězdu, byla Jodie Foster, která svou roli zahrála skvěle. ()

choze

"Nemám sice plán, ale mám druhou nejlepší věc - bouchačku." Miluju filmy odehrávající se během jedné noci a miluju obléhačky. Napoprvé jsem to nedocenil, ale o pár let později mi to přijde jako moc pěkná žánrovka, jakou by v sedmdesátkách, osmdesátkách nebo devadesátkách vysekl John Carpenter nebo Walter Hill. Postavy i dialogy jsou zručně napsané, je to řemeslně natočené a intimní atmosféra interiérů hotelu, za jehož zdmi zuří apokalyptická noc, je moc fajn, ale vysloveně pamětihodná postava, (akční) scéna nebo hláška chybí, není to ani kdovíjak napínavé a režírovat to Carpenter, nepochybně by to vybavil i výraznější hudbou. Bez toho sci-fi rámování bych se obešel, ale neškodí a hodí pár roztomilých nápadů. ()

sidzej

Nechápem ako niekto môže napísať, že ten film bol nudný. Naopak má výborné, gradujúce tempo, množstvo sympatických postáv, nechýba mu originalita, emócie a skvelé dialógy. Celý film stojí a padá na fantastickej ironicky pôsobiacej Jodie Foster s veľkým srdcom a vôbec celý hotel pôsobil so všetkými tými hi-tech zdravotníckymi vychytávkami a tajnými chodbami veľmi pôvabne. Po zdrvujúcich recenziách som mal nulové očakávania takže pre mňa rozhodne prekvapenie roka. Mega som si to užil. ()

malylada

Hotel Artemis je částečná vykrádačka Johna Wicka, kde se objevil hotel zabijáků, který fungoval na podobných principech. K mému překvapení se první hodina vyvíjí velmi dobře, kdy moc netušíte, co přijde. Zápletka nepůsobí zase tak předvídatelně, jak by se na první pohled mohlo zdát a především rozehrává zajímavé figurky v prostředí hotelu. Jodie Foster v čele perlí a nepamatuji si, kdy hrála zábavnější postavu. Bohužel je zde velké ale. Pokud se někdo těšil na akční jízdu, tak ji nedostane, neboť se v první hodině neodehraje jediná akční sekvence. Tvůrci se vše snaží vecpat do závěru příliš narychlo, ale scény jsou nenápadité, ničím nenadchnou a slibně rozjíždějící film tak směřuje do béčkových vod. Jeden z mále filmů, kdy jsem si říkal, že by delší stopáž nebyla na škodu pro lepší finále.......6/10 ()

• Hotel je pomenovaný podla gréckej bohyne Artemis, bohyne lovu. Artemis bola narodená potajme, aby sa uchránila pred Herou, podobne ako aj tento hotel vznikol potajme. (Astonko)
  • Hotel Artemis ponúka 4 izby: Honolulu, Nice, Acapulco a Niagara. Hostia nie sú oslovovaní ich skutočnými menami, ale menami ich izieb, čo zabezpečuje kriminálnikom úplnú diskrétnosť. (Astonko)