Star Wars: Epizoda II - Klonovaní útočia

• Česko Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (viac)

10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Padmé a Anakin prožívají většinu filmového dobrodružství spolu a s Obi-Wan Kenobim se potkají až na konci filmu. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety. (oficiálny text distribútora)

Pythonator

Podle mě jednoznačně nejslabší článek do skládanky. Ale pořád je to sakra Star Wars, i když skvěle vystavěná romance mezi Han Solem a Leiou je zde nahrazena růžověknihovničkovými trapnými scénami s nechutným pubertálním Dart Vaderem juniorem. Ale pořád je to sakra Star Wars a když vidíte to Palpatinovo intrikaření a Anakinovu debilitu a namyšlenost, musíte se tetelit blahem při přestavě, jak to má ten Lucas dobře vymyšlené a jak to hezky tlačí dějově ke starým dobrým Star Wars. Co naplat... Nejslabší Star Wars je pořád kvalitativně někde jinde než jiné filmy a dát méně hvězdiček nemůžu ani kdybych byl krutopřísně ukrutně zlý. ()

Jansuper

Nechápu opět proč dlouho to bylo považované za nejslabší star wars film a že je nudný a že má blbý efekty atd lidi já to vůbec nechápu, příběh to má dobrej, efekty úplně výborný hodně bych je ani nepoznal a že tvrdíte jak otřesné sou scény romance mezi padmé a anakinem, za mě to tak hrozné nebylo hold ukázali ten reálný star wars svět ty města jak tam žijou normální lidi restaurace atd a byly tam tak dobré i akční scény honička v létajících autech na začátku, souboj s jango fetem, záchrana padmé, a scéna v aréně a klonová válka nakonci ani nemluvím a tak bych mohl pokračovat, dle mého názory jedny z nejlepších akčních scén a jiní je kritizují ()

Brvis

Druhý díl opět neošpinil tuhle sérii, ba-i ji dokonce zlepšil! Druhý díl je za mě osobně lepší, jako ten první a to z několika důvodů. První díl se oproti dvojce strašně táhnul a až na ten závod a epický fight s Darth Maulem se tam toho zas tak moc akčního nestalo. Za to tady je těch silný a akčních scén opravdu hodně a to je jenom dobře. Začíná se nám tady rozvíjet příběh Anakina Skywolkera, což už samo o sobě zní dobře. Díky tomu je tady spoustu emotivních scén, jako když se zamiluje do Padmé. Zároveň se nám tu poprvé objevuje nějak výrazněji mistr Yoda, který je tady opravdu skvělý a hned si ho zamilujete. Krásná věc na star wars je ta, že pokaždé jsou v tom filmu různé lokace, a to se děje i tady. Každá scéna má zde svůj prostor a hlavně je pokaždé jiná. A jako vždy je zde úžasný a propracovaný scénář, který je opět perfektně promyšlen, protože hned po shlédnutí máte extrémní potřebu vidět další díl, zjistit jak tyhle příběhové linky budou pokračovat. No a na závěr jako u minulého dílu soundtrack složil John Williams, který opět vyvádí skvělou práci. Rozhodně 8/10. ()

Metuje

Hrůza. Hrozná nuda. Mohlo by to mít klidně 2 hodiny, možná hodinu třicet. Vůbec nic by se nestalo, jediný efekt by byl pozitivní, a to, že bych nemusel neustále z nudy pokukovat po telefonu. Jediná zábavná postava je C-3PO, a to se ve filmu objeví tak na 5 minut. Efekty jsou stále k smíchu, navíc zbytečně nadužívané. Už abych se prokousal k těm novějším filmům, doufám, že budou pojaty více moderně, i když zarytým příznivcům old schoolu se nelíbí. ()

Petak3

Úžasnej most prequelů, dá se tu vytknout možná jen přehnaná digitální animace, co není třeba, protože ve skryté hrozbě nebyla. Jinak je to naprosto perfektní, nesmysl tohle hodnotit pod 95% když vidím nové sw disney sračky. Skvělost a kult, kam se vždy rád vrátím. ()

ZelenyPaul

Jsem překvapený, spokojený, těšící se na další díl. Lucas je opravdový tvůrce světů (což bylo ostatně největším kladem TPM), zde navíc rozvíjí příběh tak, že zapadá do soukolí celé série. Také se mi líbí, že všechny postavy vypadají jako by vypadly rovnou ze sedmdesátých let, což společně s typickými střihy dělá AOTC filmem nostalgickým. Vytýkat se dá mnohé - mnohokrát zmiňované dialogy, infantilní humor, vyloženě zbytečné scény. Ale přesto - je to zážitek! ()

BONOBON

Epizoda II sice trochu napravila nemastný neslaný dojem z Epizody I, ale stále je to jen lehce nadprůměrná sci-fi podívaná, kterou drží nad vodou jen skvělá hudba a fakt, že jsem se u toho nenudil.. ()

J.o.h.n.ny

Spíš mě připadá, jakoby Lucasovi těch 20 let promýšlení scénáře nestačilo... Kam se poděly emoce, které byly v staré trilogii... S tím se prostě nemůžu smířit, když Luke zničil hvězdu smrti, bylo to trochu nerealistické, patetické, klišovité, ale hlavně totálně emocionální a to rozbil jen nějakou hvězdu... ale tady jsou různá zvířata v aréně hrdinové statečně bojují, ale není to ono, i kdyby těch potovor bylo 4x víc, Lucas už by z toho žádné emoce nedostal... Ještě mě tam totálně vadila Padmé, tomu teda říkám herectví, na takovýhle neherčky dělají tak velké konkurzy????........ i když musím říci, Yoda je vážně borec, u něj teprve vidíte, co jsou vlastně Jediové... ()

Bogano

Trocha přitvrzení oproti jedničce, první náznaky Darth Vadera, opět krásná Amidala a Yoda konečně v akci, jinak ale příprava na věci které odhalí až trojka, filmu to ale výrazně neškodí, akce už je dost a dost, vrací se i romantika a Ewan McGregor rozehrál Obi Wana skvěle! ()

cane991

pripomína my dejovo Imperium Strikes Back, ale nedosahuje jeho kvality,čo ale neznamená,že by to bol zlý film ,práve naopak je to veĽmi dobrý film ()

Inner

Dvojka je o něco lepší jak jednička. Přidává se na temnosti, ubírá na infantilnosti a příběh se začíná krásně zamotávat. Bobba Fett a armáda klonů geniální. Hudba jakbysmet. Jen tu prostě něco chybí. 89% ()

dexempa

Krásně zapadají zpracováním do celé série, pouze jedna věc se mi nelíbí. Je zbytečně roztahaný tím, že poměrně velkou část (podle mne samozřejmě, jiný to třeba ocení) filmu tvoří záběry malebné krajiny se zapadajícím sluncem jako z nějaké argentinské telenovely a s hrdličkujícími hrdiny v pozadí. Takový poslepovaný díl, který bych jako samostatný film, narozdíl od jiných epizod asi těžko skousla. ()

Kil

Star Wars miluji, ale pět hvězd prostě dát nemůžu, slabé dialogy a časté nelogičnosti totiž celkový dojem kazí. ()

CrashHP

Po skvelom prvom diele prišla na rad druhá časť s názvom Klonovaní útočia. Rozhodne poteší každého fanúšika, skvelé vizuálne spracovanie, vynikajúce herecké výkony, hudba. ()

Novik

Nejslabší díl z celé série legendárních Star Wars. Atmosféra nikde, napětí nikde aspoň že souboje se světelnými meči a další akční scény jsou vydařené. Vrcholem tohoto dílu je digitální Yoda + souboj s Dooku a samotná krátká bitva klony proti droidům. První polovina je tupá a dělají to trapné dialogy mezi Anakinem (ten kluk tady hraje strašně) a Padmé a o tom je celá 1 polovina filmu, druhá ta už je o poznání lepší a aspoň to rychle odsejpá. Prostě jen další "popcornový" film, žádný kult neočekávejte ani náhodou. :) ()

onevoice

Vizuálne efekty fantázia. Nechýba tomu spád, romantika výborné komediálne scénky robotov. Oproti jednotke je dvojka viac akčnejšia. ()

P/\/EL

až na to, kdy mu hrábne a povraždí pár těch...tak je to nehorázně kýčovitá romance s otřesnym Haydenem, Natalia mi byla vždy bohužel taky dost nesympatická, v Epizodě 1 byla ještě dost nevýrazná, ale tady, no, hrůza.......nevím, nejvíce kritizovaná jednička se mi líbila víc a Binkse jsem nevnímal, jen mě bavil ten jejich podmořskej svět a obdivoval jsem animaci - ale to bylo v kině v 99tym........Mr. Yoda, ježišmajra, už tehdá mi přišel nechutně digitální, zlatá loutka v původní trilogii, já vim, bylo to takové divácky vděčné, docela nás to nakonec dojalo, ale.......né, je to stejně infantilní jak jednička, digiefekty zastarávají, to je zlé........prostě nová trilogie svět Star Wars hrozně zkýčovatěla, původní to bylo takové syrové, ty dizajny a tak, tady je to všechno příliš líbivé, barevné (dobře, dáse to brát jako hezčí svět před nadvládou temné strany, ale..)..........jo, co se týče Ewana, jeho šermování mi přišlo vždy poněkud pitomé, hrabě Doku, nuda, nuda.....monstra, nuda, klony, nevím, líbili se mi akorát ty lety a odlety těch kosmickejch lodiček, planety, pěkné, epické souboje mnoha Jediů, nevím, trošku zmatek, nepříliš zajmavě udělané............ ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (viac)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Kdekdo si možná myslel, že tu s námi Christopher Lee bude věčně, ale tahle přání se bohužel nevyplní. Britská herecká legenda totiž zemřela v neděli 7. června v londýnské nemocnici Chelsea and… (viac)

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)