Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

Thomick

Po akční stránce "završení" se vším všudy, chybělo mi však pořádné ztvárnění Anakinova vnitřního boje. Toho se Lucas dotkl jen tak mimoděk, přestože mělo jít o hlavní téma třetího dílu. ()

Exkvizitor

Dialogy a zápletka na úrovni první třídy obecné školy, přinejlepším průměrné herecké výkony a slušná porce počítačových efektů. Kdysi mi to stačilo, ale už jsem z toho asi nějak vyrost. ()

902 10

epizoda 3 ma oproti jinym filmum malou nevyhodu - kazdy totiz vi jak dopadne. pred georgem lucasem tak lezel nelehky ukol udelat z kladase anakina sympataka darth vadera a to pokudmozno co nejmene stupidnim zpusobem, ale v ramci mainstreemu. k tomu mu vedle armady pr agentur a tezkotonazniho hypu poslouzila i vsehoschopna pocitacova animace, ktera je tak dokonala, ze by i klukum z vochozka trading valily oci z dulku. lucas se pochopitelne chvastal, jak neuveritelne psychologicky propracovana tranformace osobnosti nas v pripade anakin-vader ceka a ze bude film temnejsi, nez staricka a genialni epizoda 5.. zapomente.. epizoda 3 je obycejna akcni jizda zcela v duchu predchozich 2 dilu, kde v druhe polovine hry oops filmu zacne anakin hazet zle pohledy, aby pak na konci padl do lavy a mohl mu tak konecne byt udelan onen legendarni cerny outfit. tot vse, fanfary utichly a zustala "jen" nadprumerny akce a velka nevyuzita prilezitost. skoda. ()

Ištván87

Tak se to podařilo. George Lucas skloubil techniku nové trilogie a zajímavost a poutavost trilogie původní a vznikl z toho výborný film, který je téměř nejlepší z celé ságy (promiň kámo, ale Impérium vrací úder je přeci jen o něco lepší). Už od začátku bylo jasné, že tenhle díl bude asi nejtemnější a s nejhorším koncem, ale i tak dalece předčil má očekávání. Hayden Christensen oproti předchozímu dílu vylepšil svůj herecký výkon a předvedl nám přerod v padoucha jak má být, Ewan McGregor je každopádně vrcholem hereckého obsazení, Natalie Portman i na malém prostoru dokáže zaujmout a z Iana McDiarmida je člověku skoro až na blití. K tomu nám ovšem Lucas nabízí řadu přidaných hodnot v podobě nejvymakanějších efektů z celé nové trilogie, výborného souboje Anakina s Obi-Wanem, a několik nezapomenutelných scén (když se vojáci začnou na rozkaz Imperátora zbavovat jediů, tak to vážně stojí za to). Co říci více. George Lucas mě zase potěšil. ()

luka4615

Trilogie Star Wars je mou srdeční záležitostí, tudíž bylo hodně velké zklamání, že první dva díly "nové" trilogie jsou nemastné, neslané a zcela postrádající kouzlo "starých" Star Wars. Díky bohu, že se Lucas sebral, a poslední spojovací článek mezi novou a starou trilogií jaksepatří pozvedl a "vypiplal" k téměř absolutní dokonalosti. „You were my brother, Anakin. I loved you.“ ()

JASON_X

Třetí díl nenaplnil má nesmělá očekávání a zůstal na úrovni mládežnické sci-fi pohádky. A nezaujatý divák jako já se nestačí divit, proč se okolo téhle přitroublé, infantilní a dost nudné série vůbec vytvořil nějaký kult, aspoň pro mě je to tedy záhada. Jediná trochu zajímavá postava filmu je podmračený Anakin, ale i ten je strašlivě plochý a šablonovitý. Všechny ostatní figurky jsou pak buď trapné (Obi-Wan zoufalce McGregora), nebo aspoň směšné (vyteplený robot, Mistr Jouda, i všichni ostatní Jediové a emzáci). Ani těhotná ženuška Padmé už mě tentokrát nebavila. A při soubojích Obi-Wana s droidem nebo Windua s kancléřem jsem se málem připochcal smíchy, tak tragikomická to totiž byla podívaná. Částečné zatmění atmosféry v druhé půli je sice příjemné, ale celkový dojem rozhodně nezachrání. ()

Mgb21

Co víc si člověk mohl přát. Lucas se rozhodl šetřit síly na poslední rovinku a tam to pořádně napálit a doufat v úspěch (i když on věřil už od startu). Po prvních dvou epizodách už málokdo věřil, že trojka bude taková, jakou ji všichni chceme, temná a tragická. A Lucas nám naservíroval přesně to, co nám chutná. Scéna s provedením rozkazu 66 mi rvala srdce!!! Díky Georgi a promiň, že někteří pochybovali. ()

Hogun

Jedným z kladov tohoto filmu je, že som na ňom nezaspal (čo sa mi podarilo pri časti druhej). No dialógy sú tak slaboduché, nepresvedčivé a patetické, až som ku tomu občas nemal ďaleko :-). Súboje boli efektné, teda až na tie, kde vystupovali staršie ročníky (Jackson,McDiarmid,Lee). Manekýnovi Christensenovi som to "nezožral" ani na sekundu (s výnimkou jedného "žltozlého" pohľadu).Jediný, kto sa snažili zachrániť česť (a nie len filmu) boli McGregor ako Obi-Wan a samozrejme zelený "gumkáč" Majster Yoda.Aby som pravdu povedal, kostra a hlavná myšlienka príbehu sú vynikajúce (však tie Lucas vymyslel už pred 30-mi rokmi :-)), ale je tam príliš veľa 'príliš'.Príliš veľa: digitálnych efektov (miestami dosť zlých), nudných dialógov, "hluchých" miest a taktiež je to príliš dlhé.Prekvapivo dobrý koniec (záverečný súboj Obi-wana s "ugrilovaným" ..... a vznik Darth Vadera) Btw, nepripomínal vám General Grievous "Mondoshawaňanov" z Piateho Elementu ? ;-) ()

Bauer

Od začátku do konce super super super a mohl bych pokračovat do nekonečna.........Proč nemůžu dát více hvězdiček.Po ne moc dobré Skryte hrozbě a Klony útočí se Star Wars vrátili a to v plné síle....... ()

Beastmaster4

Co říct o takovém filmovém dílu, o kterém snad ví každý vše. V celém filmovém světě a čase není krom Star Wars a Pána prstenů žádného tak velkolepého epického příběhu. Každý může namítat své, ale tohle je holý fakt. V porovnání s těmito ságami jsou už jen malé filmy. Ano, jsou velkolepé snímky, filmy se zajímavou myšlenkou, příběhem atd., ale pouze tyto dva nám předkládají tak rozmanité světy, spletené děje a dobrodružné dálky. Pomsta Sithů je pro mne nejlepším dílem Star Wars, ale i tak nemohu hodnotit pouze jeden vyrvaný díl a tak hodnotím spíše celou ságu (ne hodnocením, ale komentářem). Velkolepý film po vizuální, hudební a zvukové stránce. K tomu velmi dobrý výběr herců a nemám místa, kde bych našel jedinou chybu. ()

Earl_23

O kus lepší než první dvě epizody, ale pořád to na plné hodnocení není. Film je až příliš postaven na efektech. Původní Star Wars byly lepší. ()

Lucasion

"This is the end for you... my master." Pomsta se blíží a taky vyvrcholení celé ságy. Fanoušci se tetelí blahem, protože jejich čas nadešel. Sága se uzavírá a Lucas si nechal vše nejlepší na konec. Dokonalý úvod do filmu, se kterým se ani nemusí rovnat všechny ostatní. Útok na loď Generála Grievouse, souboj s Dooku, záchrana kancléře a nakonec přistání. Zdaleka nejlepší prolog. Pomsta Sithů je sen každého fanouška. A ten, kdo viděl starou trilogii, tak ví, o čem mluvím. Vše je dokonáno a vy jen koukáte na krásné střípky skládanky, které se usazují na svá místa. Stále více a více odkazů na Novou naději, Impérium...a Návrat Jedie. Škoda jen scény, kde maličkého Hana Sola vychovávají Wookiové. Ewan McGregor je opět perfektní a proměna Anakina v Dartha Vadera v podaní Christensena je parádní. Film utíká krásně plynule. Emoce se derou ven, Republika leží v troskách, Yodův poslední souboj, další Dual of Fates a jedno drsné "I hate you!" . Epizoda III zakončuje jednu z největších Ság filmového plátna více než důstojně. Emotivní a vyvážený úžas. Závěrečný souboj Obi-Wana a Anakina je vynikající ukončení příběhu a za pochodu od Williamse je to nezapomenutelný moment. Ovšem nejepičtější souboj s lighsabery pro mě zůstává Duel of Fates z Phantom Menace. Geniální filmové dílo... (100 %) ()

Sawy

Pomsta Sithů je jednoznačně emocionálně nejnabitější díl celé ságy.Dalo se to čekat,vždyť právě tady se propojují dvě trilogie,dvě generace filmových fandů,tohle je vyvrcholení tragického příběhu jednoho kluka,který nedokázal unést tíhu svého poslání a kvůli lásce zradil všechno,za co celý život bojoval.Anakin Skywalker je postava,kterou divák nemůže mít rád.Může s ní nanejvýš soucítit a přesně to se povedlo,díky skvostnému Christensenovi,který se zbavil topornosti z předchozí epizody a předvádí Anakina přesně tak,jak jsem si ho představoval.Zmítaného nejistotou a emocemi,nerozhodného a rozervaného.George Lucas se ani tady nezbavil klasických neduhů svých filmů,dialogy jsou občas pořád na pěst,pokusy o vtip vyznívají rozpačitě a scény s Natalie Portman jsou na zabití.Ale to všechno se stírá v porovnání s těmi vizuálními orgiemi,které se před divákem rozprostírají a osudovostí celého projektu,který v sobě dokázal dokonale snoubit tragiku a temnotu a zároveň bez problému napasovat na závěr onu vyhlídku na světlejší zítřky.Souboj dvou modrých světelných mečů nepotřebuje delší rozbor.Jednoznačně nejlepší nová epizoda a taky jediná,která se může beze studu postavit ke klasické trilogii.Lucas to přece jen dokázal! 90 % ()

N.Strauber

Nepřekvapuje mě, že dávám 5*, ale překvapuje mě, že se mi to snad líbilo ještě víc než původní tři filmy. Ale možná je to tím, že když se to povede, tak v roce 2005 je nepochybně víc možností k vytvoření působivého zážitku, než na přelomu 70. a 80. let. Navíc bych řekl, že jelikož má Lucas všechno tak perfektně promyšlené, tak znalost následujícího děje a poznávání událostí minulých jen povyšuje celou vesmírnou ságu jako celek. Kromě skvělých bitev je hlavním plusem, že Hayden Christensen začal hrát a že Ian McDiarmid se vybičoval k opravdu pozoruhodnému výkonu, kterým rozhodně také překonal sám sebe (tím ovšem nechci říct, že také on hrál dřív špatně, to v žádném případě). Jinak musím dodatečně pochválit Ewana McGregora, který je důstojný "pokračovatel" Aleca Guinnesse. Natalie Portman a Samuel L. Jackson byli dobří a Christopher "Saruman" Lee se tedy na plátně moc neohřál. Tím hlavním lákadlem ve filmu byla samozřejmě přeměna Anakina Skywalkera (Christensen) na Darth Vadera - takže v závěru si opět mohl na chvilku svým dunivým hlasem vesele zaburácet James Earl Jones. :-) ()

Listeroman

Tenhle díl mě ohromil byl plný zvratů a taky umírali hlavní hrdinové což myslím že do takového filmu patří + dobře udělané počítačové efekty kde to skoro vypadá jako realita. Doporučuji shlédnout! ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)