Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

Gabra

Když spatřil Moulin Rouge světlo světa, nepamatuji si přesně již proč, ale nějak jsem mu nepřišla na chuť. Film jsem asi tenkrát viděla útržkovitě, a tak mi připadal hloupou maškarádu. A to je právě kámen úrazu. Když vidět Moulin Rouge, tak jedině od začátku do konce... Protože každá scéna tohoto filmu má svůj smysl, žádná z nich nenudí a každá je nepřekonatelným uměním Baze Luhrmanna. S jeho předchozím snímkem (Romeo a Julie) se to nedá srovnat, bezpochyby i díky hlavním představitelům, přeci jen je Kidmanová a McGregor poněkud "vyspělejší" dvojicí a také - v tomto případě - perfektně sladěnou. Hlasově ani tanečně jim není co vytknout, naopak. Choreografie snímku se vyvedla dokonale, protože je tu "něco jiného" než typický filmový muzikál. Kýčovité kulisy tak zapadají do příběhu, až jsem se sama podivovala, že něco podobného se mi může líbit. Moulin Rouge je skvost. A má v sobě hluboký příběh. Ale nemyslím teď úhlavní románek, ale všechny ty "nenápadné" paralely kolem. Tolouse Lautrec, Henri Ziegler, "divoká a sprostá" tehdejší Francie... Moulin Rouge podpořil mou lásku k filmografii. ()

Paulia

Dnes mě poprvé napadla otázka, proč nelze filmu přidělit šest hvězdiček, nebo protipól "odpadu", protože tomuhle filmu bych je bez váhání přidělila. Nejsem právě fanouškem smutných konců, ale v tomhle případě to musím tvůrcům odpustit. Stejně tak Nicole Kidman...vážně to není moje oblíbená herečka, právě naopak, ale její výkon, který předvedla v postavě krásné Satine, byl dechberoucí. Ewan McGregor za ní vůbec nezaostával a svým úžasným hlasem a zpěvem mi dokázal doslova rozbušit srdce, že jsem nemohla nic, než jen zírat a poslouchat. Chvílemi jsem se smála jako blázen, v těch dalších zase potahovala a otírala slzy a výsledný dojem, který ve mně film zanechal je nesmazatelný. Bezesporu nejlepší snímek, který jsem v poslední době (ne-li kdy vůbec) viděla, i když bych to do něj předtím nikdy neřekla (a někdy to občas sama nechápu, protože jak už mnozí psali, balancuje na hraně kýče). Nelituji toho, že jsem do něj šla a je to zatím opravdu jediný film, kterému v mém hodnocení právem patří plných 100 %. ()

rime

Bezpochyby geniální film. Nejlepší muzikál? Zcela určitě. Tolik energie nenajdete leckdy ani v pěti povedených filmech. ()

Spike86

Kýčovitý romantický muzikálový film z prostředí šantánu kabaretu kolem roku 1900, do kterého bylo, mně neznámo proč, využito moderních popových písniček, které s daným prostředím a dobou absolutně nekorespondují (Queen, Madonna, Nirvana...). To jsem jaksi nepobral a nemohl to přenést přes srdce a kazilo mi to výsledný dojem. Jinak kamera, střih a vizuální stránka jsou perfektní, natočeno je to opravdu moc dobře. Velmi kvalitní jsou i herecké výkony hlavních dvou představitelů, i pěvecká stránka je na dobré úrovni. Zase až tak mi nevadila ani ta přílišná kýčovitost, protože to prostě asi ke kabaretu patří. Suma sumárum je to bohužel jen na nějakých 70 - 75%. Nebýt nesmyslného zařazení moderních písní mohlo to být mnohem lepší... ()

Latec

Fuj! Totálne sklamanie. Zo začiatku bola N. Kidmanová fakt fenomenálna a nespúšťal som z nej oči. Čím dalej, tým horší gýč a hlavne - akési čudné, prevarené pesničky. Muzikály mám celkom rád, ale toto mi vôbec nesadlo. ()

Hruskovka

Prvních pár minut jsem si myslela, že je to vtip. Ovšem do děje jsem byla vtažena takovou rychlostí, že jsem se až do konce od telky neodlepila. Neskutečná nádhera pro oči, pro uši i pro duši. Krásné a skvěle zazpívané písničky! Perfketní herecké výkony. No a ta LÁSKA ... Ta je prostě z celého filmu strašně cítit!!! Ewanovi i Nicole to prostě žeru i s navijákem! PARÁDA! ()

Tomulka

Já se při filmu celkem nudil. Hudba super, ale asi nejsem typ na takové muzikály, mě to celé přišlo jako jeden totální kýč. To už se mi více líbilo Chicago. Dal bych asi přednost klasicky hranému filmu, který by byl točen s nadsázkou. Příběh není špatný, ale přišlo mi to až příliž dlouhé. ()

Sindymindy

Z kina jsem odcházela se slzami v očích - jako přeslazený romanťák bezva. Jako muzikál už moc ne. Uvědomila jsem si, že od té doby jsem zaujatá proti Ewanu McGregorovi. A nikdy jsem nenašla odvahu podívat se na to znovu. ()

dodusss

Neočakávané, fascinujúce, krásne. Tieto slová úplne vystihujú tento muzikál. Výborne spracované, herecké a spevácke výkony je možné len vychváliť. Nicole Kidman a Ewan McGregor klobúk dole. Tento film nevidieť je hriech. Muzikál či nemuzikál jednoducho filmová paráda na 11 písmen. ()

minnamay

Luhrmann přišel s něčím co tu ještě nebylo. A už asi ani nebude. Skvělé herecké a pěvecké výkony Ewana a Nicol. Velmi dobře promyšlený příběh. Kostýmy jsou úžasné. ()

marysa

Dlho som odolavala tomuto filmu a ked som si ho nakoniec dopriala, uzivala som si kazdu minutu od zaciatku do konca. Zhrniem to jednym resp. troma slovami - uzasne, uzasne, uzasne. Muzikaly az tak nemusim a ked ich musim, tak vacsinou vyhladavam hovorene pasaze, ale tato hudba mi tak sadla, ze som sa v kazdej jednej pesnicke doslova bahnila:) Nehovoriac o scenickom prevedeni, hercoch, atmosfere, pocitoch... ()

BaHa

Nejlepší film jaký jsem kdy viděla...přidejte hvězd ještě jednou tolik a stejně to nebude stačit. Víc není co dodat. ()

SobikGSXR

Silné emoce příběhu zachycené na tenké niti perfektně zpracovaných pohybů doprovázených geniálním střihem hudby dělají z tohoto muzikálu nevšední záležitost, kterou dokáže ocenit snad každý filmový kritik. Pátou hvězdu a korunu celému muzikálu dávají Nicole a Ewan, kteří své role povznesly nad jejich rámec. Po shlédnutí už si neumím představit, že by místo Ewana McGregora měl roli dostat Heath Ledger nebo Ronan Keating, jak bylo původně zamýšleno. ()

intheend

Nebudu to hodnotit, třeba se na to někdy ještě kouknu, ale příde mi to jako strašná kokotina. Je to naprosto příšerně sestříhaný. Jediný co se mi líbí je hudba. ()

fox_karol

S tímhle komentářem jsem čekala do chvíle, až budou moje pocity zase tak živý. Existuje strašně moc důvodů, proč by tenhle film měl být považován za kýčovitý kousek, jsem si toho vědoma a přes tohle všechno je to moje srdcovka a proto se nestydím za svý uslzený oči(pokaždé), když Satine umírá. A hlavně..je nutno uznat, že Nicole a Ewan tvoří bezchybný pár. ()

Pavlo

Vynikajúci muzikál plný farieb, dobrej hudby, výborných hercov a kostýmov okoreneného super príbehom. Je to nezabudnuteľný zážitok a od prvej minúty človek hneď spozná, že je to majstrovské dielo. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)