Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Neuromancer

Pocity neklidu a ohrožení jsou nasáklé každou scénou. Místy je to skutečně znepokojivé, což přispívá k celkovému děsivému zážitku, který se blíží každému hororovému dílu své dekády. ()

BStone

Božská, psychotropní a mindfucková jízda jménem Lost Highway. Většina scén ve filmu je naprosto ikonická, stejně tak soundtrack je excelentní. Dokonalá filmařina. 100% ()

pyty

PRO: Klasická "lynchovina" - moc sem se při tom bavil a zároveň bál... Taky se mi moc zamlouval fakt skvěle obsazený (ne)hodný strýček Robert Loggia. No a na závěr nemůžu nepochválit hudbu k filmu. Soundtrack doporučuji zejména fandům M. Mansona, Rammsteinů i D. Bovieho... PROTI: Pro mě je to spíš pro, ale dosti lidem to může vadit, tak to píšu sem. Děj je dosti složitý, skoro bych to ani nenazýval děj, tak se na to musíme koukat znovu a znovu... ()

alameida

napínavý, vizuálně působivý film s dobře zvolenou hudbou. sice jsem to napoprvé příliš nepochopila, ale budu to zkoušet dál! ()

m-Jan

Tenhle snímek mi připoměl co je Lynch a proč je tak vyjímečný. Tuhle atmosféru a takové šokové momenty nikdo nevymyslí a když vymyslí tak nenasnímá tak jako Lynch. První polovinu filmu jsem ani nedutal a druhou jsem se snažil to vše pochopit i když ono to nejde to je jasné (o rozdvojené osobnosti je to celé musím si to pamatovat až se na to budu dívat podruhé) A Bill Pullman překvapil jaký má herecký rozsah znal jsem ho jen z rodiných filmů a hele ho. 90% jistých ()

BMAXX

Dick Laurent is dead :-) Tady si Lynch opravdu "vypláchl" hlavu a natočil něco, o čem se můžeme hodiny hádat u piva, jestli to bylo tak či onak. Bill Pullman exceluje na samé špičce svých hereckých možností a soundtrack, který dal dohromady Trent Reznor (a mimochodem proslavil v Americe Rammsteiny) je naprosto úžasná věc. 5* ()

Inner

Spolu s Mulholland Drive Lynchovy Best Of. Ponurejší, stylové (hudba,kamera,práce se světlem) a přesto bych nedokázal říct, kdo to u mě vyhrává. Asi záleží na náladě. Ale po pravdě - dá se na Lynchovi filmy vůbec připravit? 100% ()

sakitch

Atmosféra filmu je temná a tuhá jako asfalt alespoň co se týče první třetiny když se děj překlene do fáze,kdy místo Freda oběví v cele Petera,film nabírá maličko na tempu a pekelně vám zamotá hlavu , u finále kdy se na zcéně opět oběví Fred si člověk začne myslet že mu bude vše vysvětleno a film skončí nějakým šokujícím odhalením a vy se plácnete do čela a řeknete:NO JO TAK PROTO... omyl!!!! kdepak právě naopak a to je fajn . Nevím jestli film má nějakou pádnou pointu, nebo jestli vůbec má mít . Každopádně jsem "Lost Highway"neviděl naposled. ()

paranoid82

Mistr filmové psychoanalýzy David Lynch nás opět zavede do temného zákoutí lidského mozku, dost možná v jednom ze svých nejbizarnějších kousků. Na začátku filmu sledujeme milostný pár, jak před svým domem nachází postupně tři videokazety. Na první videokazetě je pohled na jejich dům, na druhé spí pár v manželské posteli, pak je tu třetí videokazeta...Těžko říci o čem Ztracená dálnice vlastně je, možná se hlavní hrdina točí ve schizofrenní smyčce vlastních halucinací, ale možná také ne. Jedno je ale jisté "Dick Laurent is dead"... tato věta vyřčená na konci filmu mnohé vysvětluje. Co se týče hereckých výkonů, zaujala mě nejvíce Patricia Arquette a Robert Blake v roli Mystery Mana, jeho výraz je opravdu mysteriózní ( za celý film ani jednou nemrkne). Bill Pullman mi naopak přišel velmi průměrný. Za výbornou atmosféru, velkou dávku napětí a originalitu dávám 5 hvězdiček. Poznámka: K filmu je též výborný soundtrack, kde najdeme Marilyn Mansona, Davida Bowieho, Smashing Pumpkins, Rammstein, či Nine Inch Nails ()

Figuto

Kdo by čekal "normální" snímek? Lost Highway stačí vnímat, sledovat účinkují herce, poslouchat vynikající zvukovou kulisu, následovat výbornou práci režie, kamery i střihu, nechat se vtáhnout sugestivní atmosférou... a možná že se závěrečnou písní a titulky dojdete k závěru, že to bylo sakra dobré, i když možná nemá smysl zabývat se myšlenkou, ale tak co, když jde o takové dílo. Každý film musí jednou skončit a u tohoto jsem si ke konci přál, aby to ještě nebylo. ()

P/\/EL

he....sem viděl ještě jako dospívající chlapec...noční můry..sny obecně...také často nedávají žádný smysl.........příliš racionální lidé....je jich vlastně většina......potřebují jasně srozumitelné věci........racionalita pro mě není totéž, co rozumnost, ale taková....určitá přizpůsobivost....opatrnost.......a.....víte..co..__audiovizuální nářez...jo...a ta kazeta....hehe..Kruh byl až pozdějc, že jo :), hm, třeba v Mullholand Drive to má Lynch takový ucelenější (zacyklenější, MD je i teda strašidelnější....ale zase tohle má svoji klipovou atmošku - hraje si to s tunou klišé, blejskání a....musíte mít vztah k těmhle temnějším filmům....druhá část je vyloženě sled videoklipů...těch, co se dneska už mco netočí...škoda..ale...tak...ty 90. léta.....), ale tohle je..prostě......já nevim, možná trochu mě to asociovalo tu věc od Carpentera o tý knize, to vězení a tak, to je ale teda o dost strašidelnější,.....nevim..tadyje všecko nádherně udělané....řemeslně....a taky to nechápu.....filmy noir, krimi(americký detektivové v bytě.....no..Lynch má rád film, kino, a reflektuje je...p o svém..), schíza, jasně....docela sexu...absurditky......bizarnosti....Lynchův speciální humor........jo, schíza, to je strach, co se stalo, co sem dělal....no, nechtěl bych zakusit.....ikdyž ona lidská paměť jak je ošidná, nedokonalá, nebo jak na ní příliš spolíháme...ale né, tady je to total.....je to parádní hra s divákem....divák si během sledování domejšlí celou řadu možnejch souvislostí, jak se to bude asi vyvíjet, ikdyž jsem to viděl kdysi, tak....nějak s mi celá řada věcí uplně vypustila......z hlavy....ale mě to neva...teď, když jsem si to dal znova...tehdy mě to přišlo dost znepokojující, teď když jsem už zkušenější divák, Lyncha znám víc, tak jsem nadšenej, jak to byla parádně tajemná věc, řada obrazů byla tak hustá, že......jinak....vysvětlení....hm....jasně, napadá mě řada věcí, ale..tak nějak agnosticky....teda...to asi neni to správný slovo.....no, nemůže si bejt jistí, co, proč, kdo, kde a jak...ale co na tom záleží...je to třeba mix několik filmů, kusy různých filmů za sebou...to je celkem prosé vysvětlení, né....nebo.....ale..tak...viděli jste už celo uřadu....nebo pár....filmů...kde si někdo myslel a všecko bylo jinak, o sobě....představoval si.....jo..hoši si prohodili..prohazovali identity....no...a schizofrenie je taková záhadná, všichni to slovo znaj, ale kdoví, co všecko to obnáší... H34D **** koment....no......ještě k tý paměti...co třeba takové to...že lidé někdy nepříjemné věci dokážou vypustit...hluboko..nějam schovat........Eodeon***** - ano, technologie tam hrajou velkou roli.....všecko usnadňují a zároveń komplikují, bereme je za samozřejmé.....ale......1. hl. hrdina..hrdina...je nemá prý rád a má raději vlastní vzpomínky, je mu jedno, že si všecko nebude přesně jak to bylo pamatovat, těhle nápověd..nebo..jak to říct......tohohle tam má Lynch víc a hraje to velkou roli............. ()

stuj

Zajímavé. Tajemná atmosféra je základem. Dobří herci a správná mystičnost. Ale podruhé už vidět nemusím. P.S.: též povedený soundtrack (rammstein jsem nečekal, bowie byl příjemným překvápkem nebo další verze I put a spell on you...) ()

Jester_X

Schizofrenická zběsilost. Lynch opět vytvořil mnohovrstevné dílo, jehož hlavní smysl je ukryt až v samotném jádru snímku. Někom toto rozpoložení nemusí vyhovovat, což není ovšem při hodnocení směrodatné. Směrodatné je, že všecho funguje, jak má. Postavy tradičně komplikované s osobnostním vývojem, podu tedy vůbec jsou skutečné a nejedná se pouze o personifikace některých nepěkných lidských vlastností. Navíc u Lynche každá scéna hraje sama za sebe, svojí atmosférou, barvami, kompozicí tak, aby podtrhla celek. Jednoduše postmoderna, jak má být. ()

Zayls

Jeden z nejlepších Lynchových filmů a jeden z nejlepších vůbec. Výborná dusivá atmosféra podpořená hudbou dvorního Lynchova skladatele a démonickou postavou hranou Robertem Blake. Dokonalí scénář, jenž nás zavede k schizofrenii se všemi příznaky a vypustí v absurdnu. Jedním slovem – krása. ()

Matess17

Typický Lynchův kousek s velkými stopy tajemna, hrůzy, strachu, schizofrenie a v neposlední řadě nemožnosti pochopení. Lost Highway je jeden z těch snímků na který se člověk může koukat pořád dokola a pokaždé objeví nějaký nový smysl či myšlenku. Snímek dokáže vyvolat chvíle napětí a především strachu mnohem více než mnohý horor. Lynch si s tímto strachem dokáže náramně vyhrát, dokáže ho vystupňovat a naprosto se v něm vyžívá. Absolutním vrcholem je vpletení tajemné postavy v podání Roberta Blaka, při němž mi vyskakovala husí kůže. První dějství filmu mě dokázalo vtáhnout sice mnohem více než část druhá, s kterou si na můj vkus mohl Lynch ještě trochu pohrát, ale i přesto mě Lost Highway velice nadchnul. Jeden nekonečně zamotaný kruh ve kterém každá postava stvárňuje velice důležitou roli, vše navazuje na vše až se nakonec každý divák ztratí. Je Frank naprostý schyzofrenik nebo ho prostě Renee tahá za nos a celý život mu lže...? Ať si myšlenku vyloží každý po svém. Pro mne absolutní top Lynchovy tvorby! ()

janmatys

V podstatě vynikající film od autora, který vždy má co říct, i když to dělá svým osobitým stylem. Pokud někoho napadlo, že se ve filmu nic neděje a že by v podstatě bylo nejlepší stopnout přehrávání nebo přepnout kanál, tak POZOR - rozhodně přežijte těch prvních pár desítek minut, protože pak budete koukat s otevřenou pusou! Výhodou Lynche - a obzvlášť v tomto filmu - je možnost domyslet si spoustu detailů po svém a tím si děj "dotvořit". Nakonec totiž zjistíte, že když se na snímek dodíváte s přáteli, a někdo z nich potom začně rozebírat detaily (a buďte si jisti, že to se STANE), začně Vás z té debaty mrazit v zádech (a buďte si jisti, že to se taky STANE ;-) ). Každopádně chci závěrem podotknout, že kdokoliv, kdo Vám bude tvrdit, že film pochopil, a že ví, o co přesně jde, akorát že si to nechá pro sebe, protože je to "cenná" informace, tak NESKUTEČNĚ KECÁ! A pokud si myslíte, že to tak není, tak si přečtěte na netu "logická" vysvětlení a tu hromadu názorů a třeba i komentáře samotného Lynche ... pokud je někdo přesvědčen o tom, že to chápe, tak proč jsou o tom přesvědčeny tisíce lidí a každý s jiným závěrem??? V podstatě si ale připadáte, jako kdyby Vám schizofrenní člověk vyprávěl příběh o rozdvojení osobnosti ... nelze určit, kde se děj štěpí a zda-li to, co právě vidíte a slyšíte, je "rozdvojené" v rámci příběhu, nebo v rámci již samotného vyprávění někým, kdo to v hlavě nemá až tak úplně v pořádku ;-). ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)