Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

horacko

Labyrint, v ktorom zablúdite. Zo začiatku vás do neho zatiahne poriadne hustá atmosféra. Neskôr začnete blúdiť temnými uličkami a nakoniec zistíte, že z neho žiadna cesta nevedie a vy budete v ňom blúdiť navždy. ()

Gerret

Měl jsem stejný problém s pochopením filmu jako u Mulholland Drive, na konci mi pár věcí došlo, ale zase jsem v tom měl trochu zmatek, řekl bych hlavně kvůli jménům ve filmu (když např. některé postavy měly 2 různá jména) a s rozeznáním snu a skutečnosti. Pomohla mi tato stránka s pochopením věcí co mi u sledování unikly: http://lynch.pillowfight.cz/f18.php. Film se mi líbil o něco víc než Mulholland Drive. Hodnocení 85%. ()

ganz

Pouze ignorant může tvrdit, že tento film pochopil. Jistě, že jeho interpretace může obsahovat minimum hluchých míst, ale pochybuji, že by někdo dokázal film opravdu pochopit. Já sám jsem nemohl po shlédnutí usnout, protože jsem se snažil najít nějakou teorii, která by osvětlila co jsem to vlastně viděl, ale s každou další jsem zjišťoval, že ten film pochopil možná jeden člověk, kterým je David Lynch, ale ani tím si nejsem jistý. Podle mého názoru zde ani o pochopení filmu nejde, je to opět Lynchova neférová hra s divákem, kterou si buď zamilujete nebo ne. 10/10 ()

klima777

Některé filmy bolí. Jako by vám vikingský vojevůdce osekával žebra. Jako by vám "krvavý orel" rval plíce z těla. Taková křídla znamenají nevyhnutelný konec... snů... o létání... ()

Koryntos

Tak jsem si právě přečetla pár dostupných vysvětlení tohoto filmu a vždy to bylo vysvětleno schizofrenií Freda, ale mě napadlo úplně něco jiného, že manželka opravdu vedla dvojí život, ale v opačné posloupnosti, nejdříve byla s Petem se, kterým pak utekla od mafiánů, po čase začala nový život sama, měla novou identitu a seznámila se s Fredem za kterého se vdala, ale minulost ji dostihla, ale holt toto vysvětlení není tak originální jako rozdvojená, vlastně dokonce roztrojená osobnost. Soundtrack mám doma, už několik let a opravdu z něho přímo čiší depresivní atmosféra. ()

šerminator

Nemá cenu hledat něco co tam není. Přemýšlet nad zápletkou. Je to jednoduše mysteriozní film, který nedává smysl a jak čtu komentáře, tak nikomu. Jak píše Tosim - je to film o pornu :-))) Žádná schyzofrenie, žádné rozštěpení... jen a jen nesmyslné mysteriózno. To jest k obsahové stránce, ale po všech ostatních to je sakra dobrý film. Ať už vizuální stránka, herecké výkony, nebo hudba - vše paráda. Ale celkově, pro mě zbytečných dvě a čtvrt hodiny. ()

PollyJean

(prolog) Z dávné doby, kdy jsem film viděla poprvé, mi v hlavě zůstala jen základní věta: Dick Laurent is dead; a vědomí, že konec se propojí se začátkem a tak je vlastně všechno v pořádku. Obsah postupem času dost dokonale vyprchal. Teď, napodruhé, pár poznámek (stať): máme dva muže a jednu ženu (nebo snad jednoho muže a dvě ženy? (nebo snad dvě ženy a dva muže? Jednu ženu a jednoho muže?) Ať si vybere každý sám). A pár oblíbených Lynchových motivů - muž, který se zpočátku pohybuje ve slastné nevědomosti na povrchu dění (aby se postupně propadal hlouběji a objevoval spletence skrytého; jenže i tak mu na konci podstata zůstává neodhalena) vs. žena, krásná, uzavřená, ale přitom vědoucí; skrývající pod andělským povrchem pekelné sféry (krásně je to vidět u "Alice"- blond paručka ach tak "nevinně a bezbranně" vyhlížející sexuální dračice, vyučené při natáčení filmů pro dospělé). Dále tu máme zdánlivě otcovskou postavu (vždy tak podezřele laskavou k hrdinovi, jenže laskavostí velice vrtkavou), zapletenou do nekalých obchodů nebo aspoň vedoucí dvojí život a skrývající v sobě poněkud explozivní agresi (zde pravidla silničního provozu); mimochodem, aby patřila do hry má aspoň dvě jména, když už ne dvě identity. (Je třeba podotýkat, že i detektivové a policisté se tu vyskytují ve dvojicích?). A někdo navíc: záhadný muž s kamerou a telefonem (který pro změnu nemá vůbec žádné jméno), oko, které vidí vše a řídí celou hru; možná. Dalším bonusem, který stojí za povšimnutí, je zneklidňující prostor hudebníkovy vily (vlastně Lynchova domu) - minimalistické zařízení interiéru, spousta oken, která ale světlo dovnitř nevnáší; nechybí černý satén v posteli (která působí spíš jako rakev a možná tak ukazuje podivné prázdno ve vztahu manželů), nezbytný červený závěs a temná chodba, polykající všechny, kdo jí procházejí. (A na závěr) Výborný soundtrack (samozřejmě tradičně dobrý Badalamenti a Adamson), Magickým momentem (ve filmu takový opravdu je – snad proto, že se možná nevidí poprvé?) Lou Reeda počínaje, přes studii žárlivosti v Mansonově předělávce nebo s chladně úsečnými Rammstein v hotelu (!) Lost Highway. Reznorova Perfektní droga, složená narychlo a speciálně právě pro film, tu paradoxně vůbec nezazní. Hudebníci se objevují i v hereckých miniroličkách: Henry Rollins (který zas ale není na soundtracku) jako strážník Henry, Manson (s kolegou Twiggym R.) dokonce ve filmu ve filmu. Zatímco David Bowie, jehož písnička skvěle rámuje začátek i konec, už prošel chodbou jiného Lynchova filmu. ()

Pedross800

To už je tak strašně dávno...... byli jsme mladí, divocí, blázniví a zhulení a dali jsme to v kině, kde se obraz i zvuk přímo zařezával do našich zjitřených těl a mozkoven. Toť myslím ten správný a jedinečný předpoklad užít si tuto psychedelickou, orgasmickou a neuchopitelnou chuťovku na maximum a vžít to do sebe nadosmrti! Tento koment si tu píši jen pro sebe, abych si tu na jednom místě uchoval pár nezapomenutelných scén. Vizuálně hudební........ atmosféricky uhrančivou.......a samozřejmě Rammstein.... první setkání s touto povedenou partičkou. ()

Krasus

Pro mě vrcholné dílo Davida Lynche,které si můžu jako smyčku pouštět pořád dokola a co na tom,že jsem to vůbec nepochopil,od toho už tu Davd Lynch je-točí film s vědomím a cílem,aby je nikdo nepochopil,protože stejně nedávají smysl. ()

rubik1

Množstvo symbolov, veľa zavádzajúcich stôp a k tomu ešte surrealisticky podaný príbeh očami schizofrenika. Je to proste guláš jak sa patrí plus fantastickí herci a postavy. Či už Patricia Arquette alebo "Mystery Man" v podaní Roberta Blakea sú skrátka stobodoví. Takisto je tu famózna prvá takmer hororová časť filmu. Klobúk dole pred režisérskym umením Davida Lyncha. Takéto niečo sa môže zrodiť len v naozaj pošahanej hlave..... ()

zahron

Nikdo na planetě nepodá film tak jako David Lynch. Pointu a význam filmu nepochopím i kdybych se měl rozkrájet na tisíc kousků a stejně jsem na to čuměl jak přikovanej. ()

giovanni3

Jo Lynch prostě umí... být k dispozici top 20 filmů a ne top 10 tak bych dodal bezesporu alespoň další 2 jeho filmy... Toto je prostě klasický Lynchův film, který se navíc dá se říct točí ve smyčce.. film jsme viděl několikrát a když jsme již odhalil nějaký taj a pochopil něco víc tak jsem naopak odhalil další 2 ,,haluze,, co jsme nechápal.. ve filmu mi přišlo pár scén vyloženě navíc, čistě na zmatení diváka... Prostě klasika a to skvělá klasika 5z5 ()

Jillian

Lost Highway bol prvým filmom od Lyncha, ktorý som videla. Zmenil môj pohľad na film ako taký a aj kvôli tomu bude mať u mňa vždy osobitné miesto. ()

iantomasik

Lynch vždy dokáže zvnějšit vnitřní. Když se dívám na jeho filmy, mám pocit, že na tom Jungově společném nevědomí bude něco pravdy. Lynch je mnou a já jsem jím. ()

DeathTheKid

Moje hodnocení není tak úplně odpovídající kvalitě filmu, spíš vypovídá o starém známém mindfucku, který ale nebyl takový, jak jsem ho chtěl. Ok, že byl Fred schizouš, to mi došlo, jenže kůůůrva, aby si člověk správně poskládal chronologii a zařadil postavy na správná místa v ději, nezlobte se, ale to musí být kardinální pošahanec. To aby vám jeblo v pale, protože na rozluštění příběhu by si i Einstein musel udělat brainstorming s Rainmanem, Sheldonem, Housem a společně s Tomem a Jerrym. Ale mě se to líbí, jsou tu klasicky vypatlané postavy, atmosféra jakou umí jen Lynch a musím uznat, na takhle zatuchlý film má i dobrou hudbu. Lynch - to je odpověď na otázku: Setkali jsme se někdy s mimozemšťany? ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (viac)

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (viac)