Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eszter sa strasti tínedžerského veku pokúša prekonať vo svete máng. Svojich rovesníkov sleduje s akýmsi nadhľadom, od nich je pre ňu omnoho dôležitejší zvýšený záujem, ktorý jej prejavuje jej profesEszter sa strasti tínedžerského veku pokúša prekonať vo svete máng. Svojich rovesníkov sleduje s akýmsi nadhľadom, od nich je pre ňu omnoho dôležitejší zvýšený záujem, ktorý jej prejavuje jej profesor angličtiny. Keď učiteľ náhle opustí školu, s Eszter to vážne zamyká, stráca zem pod nohami. Musí sa vnoriť do sveta svojich rovesníkov, vyrovnať sa so všetkými ich problémami, ako je márnomyseľnosť a rôzne citové výkyvy. Film Nebezpečné city  je prvým maďarským tínedžerským thrillerom o láske, ktorá sa stáva obeťou online stalkingu, plného vzrušujúceho napätia. (Art Film Fest)

(viac)

Videá (3)

Trailer 2

Recenzie (63)

Orthank 

všetky recenzie používateľa

Vizuálne aj obsahovo podarená sonda do nebezpečného ultrasocializovaného prostredia dnešných teenagearov, ktorí sa častokrát nevedia popasovať s nástrahami komunikácie v spleti hormónov a prvých lások. Vítam, že sa niekto venuje tejto problematike, pretože vo filmovo svete je táto téma buď zľahčovaná a suverénne akceptovaná ako novodobý fenomén pubertiakov alebo sa o nej nehovorí vôbec. O to lepšie, keď sa podarí tému dospievania na pozadí internetu a sociálnych sietí podať tak uveriteľným spôsobom, a to najmä vďaka presvedčivým hereckým výkonom, pevnou režisérskou rukou, ktorá presne vie čo chce povedať a v neposlednom rade aj zámerným použitím zabudnutého 4:3 formátu, ktorý svoie neduhy brilantne využíva na nečakané vizuálne obohatenie v podobe chatovacích popupov zobrazovaných v čiernych pruhoch. Príjemné prekvapenie od maďarských susedov. ()

Swannie 

všetky recenzie používateľa

Neznášam tínedžerské filmy, na tento som bola prinútená ísť a nechcelo sa mi tak veľmi, že som zo 20 minút ešte aj meškala. Priznávam, mala som voči nemu obrovské predsudky, ku ktorým ešte prispel aj vskutku “úžasný” slovenský názov a plagát (našťastie k plagátu sa potom režisér vyjadril, že s jeho distribúciou takisto nesúhlasí). Netrvalo však dlho a ja som zistila, ako som sa mýlila. Toto síce je film o zaľúbených tínedžeroch, má ale veľmi ďaleko od klasických mainstreamoviek. Tento film poúča a desivo reálne zobrazuje dnešnú dobu a čo všetko sú schopní pubertiaci pod vplyvom hormónov spraviť. Po celý čas mi bolo nepríjemné dívať sa na tie decká, a predsa som nevedela odtrhnúť zrak, natoľko ma zaujímalo, čo preboha sa bude diať ďalej. Mladí herci hrali príjemné i nepríjemné scény skvele, príbeh bol dobre vyrozprávaný a páčila sa mi práca s obrazom (napr. chatové okná po bokoch). Užitočným obohatením bola aj diskusia s režisérom po premietaní. Týmto sa ospravedlňujem za svoje predsudky, film oceňujem a som nesmierne rada, že som ho videla. Bodaj by takýchto tínedžeroviek bolo viac. ()

Reklama

freddy 

všetky recenzie používateľa

Strhující sonda do života maďarských pubošů, která ukazuje, jak nebezpečně tenká je hranice mezi láskou, pomstou a nenávistí. Film vyniká postupně budovanou atmosférou a uvěřitelným vývojem postav, stejně jako pro mě překvapivým zvratem nastalém zhruba v polovině filmu a naprosto šíleným, byť asi opodstatněným koncem. Hlavní postavou je sympatická slečna s fialovými vlasy, kterou si nelze neoblíbit, jejím protikladem je takový nesmělý diblík, a tihle dva spolužáci ze střední školy sehrají zajímavý vztahový i emocionální kolotoč, který je vítanou vzpruhou v rámci nekonečné řady příběhů o lásce, vztazích a problémech puberťáků. Film se mi dostal pod kůži, navíc jsem nedokázal odhadnout vývoj příběhu a celé mi to uteklo neskutečně rychle, přičemž s koncem jsem se nesmířil a chtěl jsem víc, ale je fakt, že objektivně vzato to asi skončilo v té nejlepší možné chvíli. Určitě jeden nejlepších filmů v rámci young adult příběhů, kterých se už ke mně v rámci filmů a knih dostalo opravdu mnoho, a proto neváhám hodnotit na maximum. [27. Art Film Fest Košice] ()

radektejkal 

všetky recenzie používateľa

Nevím, do jaké míry je vhodné psát o něčem, čemu nerozumím. Možná je to ale vhodné právě kvůli tomu. Přesto, že mám dva počítače (Lenovo, Packard), které udžuji v aktualizovaném stavu, abych je mohl kdykoli použít a v případě závad okamžitě nahradit jeden druhým (třetí mám v almaře), nevím, co znamená piktogram :-), nikdy jsem nic takového nepoužil. A tak na nové možnosti využití PC techniky koukám jako zjara - už také aby bylo! Něco mně napověděla jedna příhoda z vlaku: Dvě holky seděly proti sobě a psaly něco na mobilech, za celou dobu se sebou nepromluvily, aniž by se na sebe podívali. Když po hodině jedna vystupovala, řekla té druhé: "Tak čau, a za chvilku na četu!" V podstatě mě ale přišel život maďarských puberťáků docela běžný a nijak z normality nevybočující. Samozřejmě pomíjím události, jako je poranění radiální tepny a následné (téměř) vykrvácení, což by slečinka asi nedokázala (tepna je v hloubce skoro centimetr a ruce by musela dát alespoň do horké vody - jako Seneca). A tak chvíli ještě pouvažujme o rozdílu mezi slečinkou a Senecou... ale to už beze mě. Přesto ale ještě dodám, že i když současné využívání digitální techniky mezi mladými neznám, dovedu se představit její využívání v blízké budoucnosti. ()

Goldbeater 

všetky recenzie používateľa

Mihály Schwechtje velmi dobře zpracovává aktuální téma nástrah ve světě internetu, který pro důvěřivé teenagery naskýtá stále mnoho úskalí. Není to sice nic nového pod sluncem, o 6 let starší americké drama Disconnect v jedné ze svých dějových linií popisuje obdobný příběh a jde v důsledcích ještě trochu dál, nicméně Doufám, že příště umřeš :-) se může aspoň více věnovat postavám, jejich psychologii a motivacím. Navíc herecké výkony mladých neherců jsou na vysoké úrovni. [LFŠ 2019] ()

Galéria (11)

Zaujímavosti (4)

  • Natáčení filmu probíhalo již v roce 2016, ale promítnout ho bylo možné až o dva roky později, protože film tehdy nezískal státní podporu od Maďarského národního filmového fondu . (Homerking)
  • Režisér filmu Mihály Schwechtje na diskusii vrámci Art Film Festu 2019 povedal, že s plagátom k filmu, na ktorom je telefón s odhalenou fotkou nesúhlasí. Vybral ho vraj distribútor, aby prilákal do kín viac ľudí. Režisér ho však považuje za sexistický, nevhodný a zavádzajúci a s distribúciou sa o ňom veľa hádal. (Swannie)
  • V scéne, keď hlavná postava (Szilvia Herr) telefonuje s odchádzajúcim učiteľom o čase konania rozlúčky, jej dá na vyber učiteľ dva možné termíny, a to v stredu alebo štvrtok večer. Ona sa opýta kamarátky kedy im to viac vyhovuje, ale skôr než to povie do telefónu učiteľovi, ju učiteľ preruší a povie: „Takže vo štvrtok večer o siedmej?” (F2003F)

Reklama

Reklama