Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

Scaevola

Nemohu jinak než napsat - typický Malick. Dlouhé poetické náhledy jsou umě komponovány s válečnou vřavou; kruté výjevy jsou míšeny s každodenností domorodců a k tomu kdosi neustále čte unylý komentář, který jako by pocházel z tematicky úplně jiné knihy. O výsledku poněkud vypovídá fakt, že otec se přidal ke sledování snímku po polovině a stejně mu nic podstatného neuniklo... Jednoduše řečeno detailní a propracovaná nuda. ()

macek166

Opravdu hvězdně obsazený film, který se na válečný konflikt dívá z jiného úhlu pohledu než většina jemu podobných. Z hlediska vojáka a jeho pocitů a zážitků, film se tím stává až impresionistický a filozofický. Záběry jsou jak krásné, tak kruté. Lze tu vidět klasický Malickův styl, který vám může vyhovovat nebo ne. Mně osobně vyhovuje jeho přenášení niterných pocitů dokonale a film si užívám po všech stránkách. Herecké výkony bych také jenom vychválil. Stejně tak soundtrack. Další opus film, na který jen tak nezapomenu a vždycky se na něj rád podívám znovu a uvědomím si, o čem to všechno je. ()

Jurop014

Absolutně nejlepší válečný film! Zachraňte vojína Ryana je oproti Tenké červené linii jen amatérský film. Kamera, která zachycuje válečný konflikt zblízka a s nejlepšími detaily je úžasná. Hvězdné obsazení herců se skvělými výkony, zvláště Sean Penn, Adrien Brody nebo Dash Mihok! K hudbě se asi vyjadřovat nemusím... Hans Zimmer... Král ve svém oboru. Dlouhá doba filmu je irelevantní, jelikož jsem po celou dobu filmu byl zažraný do tohoto kinematografického snímku, kterému musím dát 5* ()

Chaloupek

Verbak tu kdysi u cehosi napsal, ze je to stejne zabavne, jako sledovat jak v mrazaku mrzne hovezi. Sem se to hodi uplne stejne. Nez si tohle pustit znovu, tak budu radej mrznout misto toho hoveziho. Jednu hvezdu za to, ze si i po tech letech pamatuju, jak moc velka to byla nuda. ()

axcris

Veľmi zaujímavý pôžitok. Nevšedný, vzácny, silný. Malickovo poňatie vojny z priam podkôry mozgu ustráchaných vojakov. Nádherná atmosféra, priam neuveriteľnou Vás to vtiahne do stebiel trávy, pozametá to s vami so špinou na zemi a napľuje do tváre vzratky vašich kolegov. Nenájdeme tu toľko krvi, výbuchov, zostrihaných končatín alebo premrhanej munície ako v Saving Private Ryan. Tu ide primárne o psychiku postáv. O bezmocnosť. Nenavyšujem ani jeden z nich, obidvaja majú zo svojich strán ponúknuť len to najlepšie. The Thin Red Line je hodne zapamätateľný film a žiada si aby ste si ho pustili 2x po sebe, ak vonku budete počuť výstrely z ohňostrojov. Dialógové myšlienkové pochody postáv si sami môžete vysvetľovať ako chcete, jediné ostane len pravdou, a to, že ich pri vojne strácate. ()

Radek273

Propojení filozofického uvažování, duchovna a tvrdých válečných akcí prostě nejde skloubit. Kdekdo tu píše, že to bylo moc dlouhé, ale to si nemyslim. Je pravda, že ke konci už to trochu nudilo, ale nebylo tomu tak pro délku filmu, jako spíš pro duchaplnou náplň posledních 30-40 minut. Jinak ale super film, který určitě stojí zato zhlédnout. ()

david141474

Tohle bylo skvělý! Tento tříhodinový válečný film stojí za vaše zhlédnutí. Já nemusím nic ty filmy kde spolu bojují Amíci s Japoncama, spíš mám rád ty z prostředí Evropy, která je pod nadvládou nacistů. Ale tento film a Hacksaw Ridge jsou výjimky. Akční scény skvělý. Herci skvělý. Soundtrack pěkně macatej a jen tak ho nezapomenete. Děj zajímavej. Postavy zajímavý. Filmem se to hemží hereckými esy. Akorát ta stopáž je pro někoho problém. 9/10 skvělý film, akorát ta stopáž není pro každýho. ()

PTuranyi

Vynikajúci vojnový film so silným humanistickým a protivojnovým posolstvom. Prostý hoci nie jednoduchý príbeh dobytia jednej kóty, čím pripomína Hamburger hill, je prepletený filozofickými úvahami o vojne, zabíjaní a zle všeobecne. Popri tom je divák samozrejme konfrontovaný so všetkými hrôzami vojny čím sa ocitá v kategórii s filmami Apokalypsa a Čata. Tie sa síce odohrávajú v inej vojne, no posolstvo je rovnaké. Príbeh akoby ani nemal hlavného hrdinu a každý prispeje svojím aj keď nie rovnako významným dielom. Produkcia je špičková a herci zvládajú psychologicky aj fyzicky náročné úlohy výborne. 90% ()

dbt

Pozoruhodný a poměrně podařený ne zcela klasický válečný film, leč bohužel také přespříliš rozvláčný. ()

pat_rafter

pro mě osobně nejlepší film a válečnou tématikou. dokonalí herci, skvělá mallickova režie, úžasná kamera, hudba hanse zimmera. jasných 100% ()

J.Bourne89

Perfektní skloubení umělecky dokonalých pohledů na úžasnou přírodu a syrové akce--úžasná kombinace. Psychologie vojáků a postavy vůbec. Vše dokonale zapadá. ()

Jirka1111

Tolik hvězd sice ne vždy udělá dobrý film, ale tady se to povedlo. Na první podívání lehký nadprůměr. Na druhé už jasných pět hvězd. ()

Louda19

Stejný rok jako Zachraňte vojína Ryana, navíc takřka i stejná stopáž....je jasné, že mnozí tyhle dva filmy staví proti sobě do pomyslného duleu, kdo z nich z něj vyjde lépe..Já se tomu také nevyhnul...oba dva filmy jsem viděl v podstatě ve stejnou dobu...U Ryana u mne zavládlo až nekritické nadšení z výtvarné stránky, z toho , co nám J. Kaminsky za kamerou nabízí....pak příšla Tenká červená linie...hned na začátku je jasné, že se diváme na odlišný snímek a to po všech stránkách...žádné vlajky, žádný hřbitov..jen ta pláž zůstala..ale pláž tak panensky čistá, až se nechce věřit, že se jedná o válečný snímek..Když pak dojde k vylodění na Guadalcanalu, tušíme, že budeme svědky stejného masakru jako v Ryanovi. Terrence Malick se však těmto momentům vyhýbá jak může..film na akci vůbec nestaví a i přesto, že je jí zde nakonec poměrně dost, není tím, co by nám v paměti utkvělo...To, čím film ohromí, je slovo a obraz...Tenká červená linie jakoby byla tichou meditací o smyslu války a roli násilí v životě člověka...válka se v pacifiku neodvratně blíží ke konci, přesto mnozí aktéři ve filmu vystupující jakoby tušili, že toto není ta poslední válka ze všech,ale že jsou jen účastníky jednoho konfliktu z řady dalších, minulých i budoucích, že z koloběhu náslilí a křivd není cesty ven...to vše ztvárněné Malickovou transcendentální režií, překrásnou kamerou a Zimmerovým hudebním doprovodem, jedním z nejlepších, jaké kdy složil.... ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)