Angličania a Francúzi bojujú o nové územia v severnej Amerike a obe znepriatelené strane využívajú na svoje ciele aj indiánskych bojovníkov. Biely lovec  prezývaný Sokolie oko spolu s poslednými príslušníkmi kmeňa Mohykánov Čingačgúkom a jeho synom Unkasom pomáhajú anglickej posádke brániť jednu z pevností. Proti nim stoja Francúzi a najmä Hurón Magua, ktorý veliteľovi pevnosti prisahal pomstu za vyvraždenie svojej rodiny... (RTVS)

RyanRainheart

Úžasný, krásně natočený film, který vás dostane jak svým příběhem, hrdiny, tak i nádhernou hudbou, která snímek skvěle dopňuje. Jeden z mých dodnes nejoblíbenějších filmů a je velká škoda, že takových snímků se nyní moc netočí - spíš vůbec. ()

zly.dvojce

Tento film mne mnoho let míjel, až díky jedné naprosté fanynce tohoto filmu jsem jej zkouknul i já a mohu říci, že to byla naprostá chyba, tolik let se míjet s takovým skvostem v žánru dobrodružných filmů z divokého západu. A ten závěrečný run? Vyražený dech a slza v oku. ()

rob_troy

Jedna z opravdovejch lahůdek roku 1992, kterýho jsem se také narodil a jsem hrdý na to, že tohoto roku vzešla na svět i takováto skvělá podívaná. ()

Barghest

Sama se podivuji nad tím, že vychvalovaný historický snímek ve mně zanechal akorát tak rozčarování a zklamání. Vizuální stránka může být jak chce pěkná, ale když se nedostaví efekt vtažení do filmu, nelze jiný pocit čekat. Mohykán má totiž jeden háček, který, to nezastírám, může vězet klidně spíš na mé straně. Příběh, který odbydu slovy ne moc zajímavý a nedobře vystavěný, si hrál na svém vlastním písečku, něco si bručel pod vousy, plakal jen tak sám pro sebe a mě nechal stát v povzdálí u laviček. Ono mu to stavění báboviček stejně moc nešlo. ()

Uberlord

Jeden z nejepičtějších filmů, jaký jsem kdy zhlédl. Člověka jednak zasáhne doba, do které je děj situován a samozřejmě ta spousta emocí, jenž se na vás navalí během první hodiny a další hodinu to jen a jen graduje a přidává na síle. Samozřejmě nepřeslazená, decentní romantika, sympatické postavy, skvělý děj a v neposlední řadě dokonale šokující momenty, jež vás vytrhnou z klidného sezení. Musím říct, že hudbu z filmu jsem miloval daleko před tím, než jsem spatřil film samotný... Už tehdy jsem věděl, že je to snad nejlepší filmová hudba, jakou jsem kdy slyšel... Ale v kompletu s filmem, je to opravdu nevšední, epický zážitek! Až mi z toho zamrazilo... ()

marabart

Jedna z filmových klasik, kterou by měl znát každý filmový fanoušek. Příběh sice není nijak výjimečný, ale výkony herců a hereček jsou poměrně přesvědčivé, ze zhlédnutí filmu si odnesete silný pocitový zážitek, skvělá kamera a dokonalá hudba s Oscarem v zádech jen doplňuje sílu tohoto snímku. Lze z něj rovněž vyvodit 2 základní rysy : velmi častý běh hlavních hrdinů a hudba, při níž Vás chytá husí kůže. ()

helrohir

Existuje lepší dobrodružný film? Existuje lepší soundtrack? Z môjho pohľadu je na obe otázky jednoznačná odpoveď – NIE!!! Michael Mann natočil legendárny film, ktorý mi svojou podmanivou atmosférou, úžasnou hudbou a nádhernými exteriérmi spôsobil svojho času emocionálny šok. Daniel Day-Lewis v hlavnej úlohe výborný, rovnako aj záporák Magua. Pre mnoho ľudí je záverečné bežecká scéna jednou z najsilnejších filmových scén v histórii. Ja mám trochu iný názor: najsilnejšou scénou je celý film. 100%. ()

ian6565

Daniel Day-Lewis ve své podle mě životní roli,na kterou se dlouho připravoval. Parádní film s ještě parádnější desetiminutovkou na konec. O legendární hudbě Trevora Jonese snad nemusí být ani řeč. ()

huzgi

V době vzniku mne adaptace milovaného románu dost zklamala, viděno po letech, jsem smířlivější. Od Michaela Manna těžko očekávat kontemplativní zážitek odpovídající četbě v dětství. Ale jako "akční indiánka" film rozhodně nezklame. ()

Bredy65

Krásná hudba která svírá žaludek a s ní i krásný příběh z historie. Konec který tě nenechá usnout. Silné historické drama plné lásky, statečnosti, cti, síly a zrady. Skvělé výkony skvělých herců a režie. ()

Sidarius

Hudba, výprava, herci a i ten příběh, který není ani tak o samotném ději, jako spíš o principech (pomsta, věrnost, čest, láska a spravedlnost) jsou vskutku epické. Škoda, že akční scény (kterých je poměrně dost a jsou důležitou složkou celého filmu) nejsou příliš přehledné, jinak totiž filmu nejde moc co vytknout. Děj je sice dost předvídatelný, ale je tam několik velmi překvapujících momentů (hlavně jedno nečekané sebeobětování). PS TIP: Na velice povedeném sborníku písní s názvem The Celtic Circle (cd1) můžete nalézt píseň I Will Find You v delší a propracovanější verzi, která rozhodně stojí za poslech! ()

J*A*M*B*O

Obrovský filmový zážitok. V prvom rade treba pochváliť hudbu, pretože bola fakt perfektná. V druhom rade vzdávam poctu režisérovi, pretože film mal fakt veľké čaro. Vizuálne je film na skvelej úrovni, čo sa týka kamery, taktiež perfektná. Dej bol precízne zvládnutý a samotný western ma perfektnú štylizáciu. Herci boli na dobrej úrovni a ak sa k tomu pridala ešte neaká ta love story, bol film doriešený. Vskutku jednoduchý nápad a oslinivý výsledok. Dávam 9/10 bodov. ()

BadAs

nadherná hudba a výprava ...toto asi už michael man nikdy nepřekoná .-/// ...krásné,dojemné,smutné ...the glade melodie až zamrazí a slza nad vzpomínkou nad první laskou zteče po tvářích ...takhle vypada poezie ...ted aby ještě nekdo od fenimoora coopera zfilmoval jiný příběh .-) a nebo stejně nabušeného zálesaka rolpha od seetona .-) těmto filmum vždy budu fandit hlavne proto že jsou tak vzácné .-) west sudy vyjel zkutečně odporného záporáka ze kterého mi zkakala husina .-) tohohle týpka by si nepřál potkat ani jack rozparovac v nejlepší formě ...a daniel day lewis klasicky dobrý ale myslím si že někteří herci ho dokazaly přehrát .-) film na něm rozhodně nestojí tak jak sem zvyklí jinde ()

Borknagar

Film, který je výjimečný hudbou a závěrečnou desetiminutovkou. Historicko-dobrodružné pokoukání s poklidným plynutím děje, které v samém závěru graduje do pravých filmových orgií. Můj nejoblíbenější dobrodružný film. ()

Brano

Geniálna hudba a vcelku dobré herecké výkony, ale to je asi tak všetko z kladov. Celkové spracovanie príbehu bolo neskutočné nudné a nazáživné! Takisto aj akčné scény mohli byť lepšie. Pre niekoho srdcová záležitosť, pre mňa len ďalší z rady podpriemerných filmov. ()

Monika87

Bez ohledu na to, že se nezajímám a nikdy jsem se ani nezajímala o tématiku boje Francouzů a Angličanů, ani jejich indiánských (ne)přátel mě tento film uchvátil. Film s hlavní postavou Sokolího Oka který se snaží spolu s posledními z kmene Mohykánů doprovodit dcery anglického velitele do bezpečí pevnosti a později záchranu před znepřáteleným kmenem Huronů Vás vtáhne do děje. Splynout s příběhem Vám pomůže i uchvacující hudba za kterou má Trevor Jones můj obrovský obdiv a poděkování. ()

HBO se vydá za Mohykány

HBO se vydá za Mohykány

09.01.2020

Režisér nové bondovky Cary Fukunaga spojí síly s režisérkou seriálových Watchmenů Nicole Kassell a společně teď pro HBO Max připraví seriálovou adaptaci knihy Poslední Mohykán. Fukunaga napíše scénář… (viac)

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (viac)

Poslední Mohykán míří do televize

Poslední Mohykán míří do televize

14.04.2019

Oceňovaný tvůrce Cary Joji Fukunaga se spojil s režisérkou a jednou z tvůrkyň Pozůstalých a Westworldu Nicole Kassellovou a společně nyní připravují televizní adaptaci knižního románu od Poslední… (viac)