Čerstvo rozvedený muž sa musí naučiť starať o svojho syna a napokon musí bojovať na súde o právo na starostlivosť. Ted Kramer je typický zamestnanec, pre ktorého je kariéra na prvom mieste. Jeho manželka Joanna to už ďalej nemôže znášať a tak sa napokon rozhodne, že ho opustí. Ted musí odrazu čeliť povinnostiam, o ktorých nemá ani tušenia: musí sa starať o domácnosť a o svojho malého syna Billa. Keď sa to napokon všetko naučí a začne si zvykať na nový život, objaví sa zase Joanna a chce naspäť svojho syna. Ted to však odmietne, už sa ho nechce vzdať, a tak idú obaja na súd, aby bojovali o právo na svoje dieťa. (oficiálny text distribútora)

Harding164

Očekával jsem soudní drama a místo toho jsem dostal skutečně solidní film o vztahu otce se synem.  Perfektní Dustin Hoffman je doplňován překvapivě dobrým dětským hercem. Na to že mu při natáčení bylo sedm podal Justin Henry velmi silný výkon. Meryl Streepové se zase podařilo dokonale polidštit jinak krajně nesympatickou postavu. Ve finále se do té soudní síně přeci jen podíváme, a přijde mi opravdu smutné, jak se v této době americké soudy stavěly k otázce opatrovnictví, ale tak to bohužel skutečně v této době bylo. Filmu nemám co vytknout. ()