Rok 1943. Mladí muži narukovali do války a bohatí podnikatelé náhle přišli o baseballové týmy, které používali k reklamě. Proto na sebe dlouho nenechala čekat myšlenka, že po dobu války mohou ženy nahradit muže. Pěkný nápad, leč poněkud hůře uskutečnitelný, jedná-li se o tak výlučně pánskou záležitost, jakou je baseball. Přesto se jednoho dne na malé farmě objeví hledač talentů a odvede s sebou dvě sestry - vdanou Dottii a jelimánka Kit. Dívky se připojí k ostatním a po tvrdém výcviku jsou skutečně utvořena čtyři baseballová dívčí družstva, která hrají svoji vlastní ligu. Z Dottie se stane prvotřídní chytačka a Kit má neustále problémy s tím, jak vystoupit ze stínu své starší sestry. Bývalý výborný hráč Jimmy Dugan, který se pro zranění musel vzdát kariéry a věnuje se především pití, je k mužstvu přidělen jako kouč, čímž je jeho ješitnost těžce zraněna. Dívky jsou odkázány samy na sebe a teprve po několika zápasech Dugan vystřízliví a zjistí, že jeho svěřenkyně přece jenom něco umějí. Válka zasahuje v podobě smutečních oznámení i do dívčí ligy. Jednoho dne však vše skončí a vojáci se vrátí, mezi nimi i Dottin manžel. Dottie okamžitě ligu opouští a chce se věnovat jen rodině. Přichází však utkání, při němž se má rozhodnout o bytí a nebytí dívčí ligy. Proti svému bývalému družstvu nastupuje Kit. K trenérovu překvapení se na místě chytače opět objevuje Dottie, aby podržela svůj tým... (oficiálny text distribútora)

Kamiiik

Nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček. A to nejen proto, že mě ten film prostě bavil a že mám ráda filmy o baseballu. Ta pátá hvězdička je za to, že je to film o ŽENSKÉM baseballu a toho si cením. Žádný takový nikdo jiný nenatočil. O mužské lize je jich spoustu, asi proto, že dámská liga není tak populární a v Americe je mužský baseball národním sportem. A přesně to bych viděla jako důvod, proč natočit film, jako je tento. Geena Davis mi do role nejlepší profi hráčky krásně sedla a Madonna... dokonce bych řekla, že tato role byla napsaná přímo pro ní (- "A co kdyby se mi v zápalu hry roztrhly šaty a vyletěly mi prsa. To bych mohla získat davy ne?" "A on ještě existuje chlap, co neviděl tvý kozy?"), role jí sedla, jak napsal Gemini „svým výkonem (výjimečně) nepohoršující Madonna“, jednoduše byla dobrá. Tom Hanks ani nebyl potřeba, svou roli odehrál parádně a přesvědčivě, byl také zdrojem zábavy, ale pro mě nebyl právě on tahounem Velkého vítězství. Jak už jsem řekla, tím tahounem je ženský baseball. Okamžitě bych se sebrala a šla si taky odpálit pár míčků :). ()

freddy

Můj nejoblíbenější sport + vynikající a nezapomenutelný komediální výkon Toma Hankse = jeden z nejlepších filmů o baseballu, které jsem kdy viděl. Co do kvality se s ním může rovnat z filmů o baseballu snad už pouze film Přirozený talent. Ale v čem tkví výjimečnost filmu Velké vítezství? Částečně to může být v tom, že film se odehrává během druhé světové války, a filmy odehrávající se v nedávné, ale přesto docela vzdálené minulosti, pro mě mají určité kouzlo. Stejně tak může hrát ve výjimečnosti tohoto filmu svou roli i fakt, že tenhle film je již 18 let starý, a já mám pořád pocit, že v 90. letech se točily mnohem lepší filmy než v současnosti. A nakonec samozřejmě největší zásluhu na tom, že tenhle film vnímám takto pozitivně, mají vynikající herci a herečky. Tom Hanks mě rozesmál opravdu mnohokrát, ať už to bylo svérazné uvedení se v šatnách, nebo jeho první zápas, který na lavičce prospal, nebo hodně zajímavá etuda v autobuse, či jak ke konci filmu sejmul onoho otravného chlapce ("Vy prohrajete, vy prohrajete!") a radoval se z toho skoro stejně jako z homerunu. Ale nebyl to jen humor Toma Hankse, který z tohoto filmu dělá kultovní záležitost, bylo to totiž také vynikající herectví všech hereček, které filmu pomohlo k tomu, abych ho vnímal jako jeden z nejlepších filmů o sportu, které kdy byly natočeny. Není o čem pochybovat, film si těch pět hvězd zaslouží a já mu je s radostí uděluji. ()

neo93

Skvělé nahlédnutí do ženské baseballové ligy, během 40. let minulého století. Příběh pozorujeme především očima sester Hinsonových, které jsou amatérskými hráčky baseballu. Starší Dottie, která je talentovanější, si vyhlídne lovec talentů s nabídkou profesionální soutěže, ona však odmítá. Po přesvědčení své mladší sestry Kit souhlasí a obě dvě se vydávají do Chicaga do tréninkového centra, kde si musí vybojovat postup do konkrétního profesionálního týmu. To se jim samozřejmě podaří a ony nastupují do klubu Rockfordských Broskví. Velmi netradiční téma, které je zpracováno po všech stránkách. Přibližuje nám samotný sport, včetně tréninků a zápasů, ale i dění mimo hřiště. Mladé ženy a dívky se musejí třeba naučit správnému chování, aby se z nich staly opravdové dámy. Sledujeme rovněž situace uvnitř týmu, kde hlavním motivem je konflikt mezi sestrami, který se pomalu vyostřuje. V hlavních rolích hráček se objeví třeba Geena Davis a Lori Petty jako Dottie a Kit Hinsonové, Madonna, jenž hraje Mae Mordabito nebo Megan Cavanagh jako nepříliš hezká, ale zato šikovná Marla Hooch. V roli trenéra se nám představí nejznámější herec z celého obsazení a to Tom Hanks. Je zajímavé ho vidět v takové to roli, kdy hraje velmi přesvědčivě neurvalého a stále opilého kouče, který nechce trénovat ženský tým, avšak postupně si najdu cestu ke svým svěřenkyním a začne je doopravdy trénovat. Baseball příliš nemusím, ale v takovém podání klidně může být. ()

Tominni

Film o budování ženského baseballového týmu v době druhé světové válka, ale i příběh sester, kde jedna má talent, ale moc se jí hrát nechce a druhá by chtěla tak moc hrát. Do toho plejáda slavných jmen v čele s Tomem Hanksem, kterému ta role sedla. Podařený sportovní film. Není to nejlepší film z prostředí sportu, ale je to nejlepší film s Madonnou a to se taky počítá, která navíc přidala jako odměnu písničku This Used To Be My Playground. ()

Padme_Anakin

Pro mě velice příjemné překvapení, vtipná sportovní záležitost (ženy a baseball v roce 1943) s báječným hereckým obsazením, Tom Hanks v roli nacamraného trenéra úžasný (mimo jiné on i skvěle plive!) a sesterská rivalita dodala potřebný emotivní náboj, moc pěkně natočené s krásnou hudbou, hodnotím nadmíru kladně, spokojenost, bavila jsem se. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)