Film Brankár prináša dramatický životný príbeh legendárneho futbalistu Manchester City Berta Trautmanna, ktorý sa v povojnovom Anglicku presadil napriek svojmu nemeckému pôvodu. Príbeh muža, ktorý miloval futbal, Anglicko a ženu svojho života Margaret a vďaka svojím výnimočným schopnostiam a vytrvalosti sa dokázal z nenávideného „nácka“ stať britským národným hrdinom. Bert Trautmann sa narodil v Nemecku v roku 1923 a počas vojny sa ako výsadkár aktívne zapájal do bojov. Ku koncu vojny ho zajali britskí vojaci a držali ho v tábore, kde si všimli jeho talent. Napriek počiatočnej nenávisti fanúšikov pôsobil v tíme Manchestru v rokoch 1949 až 1964. Zlom v jeho kariére prišiel v roku 1958 vo finále Anglického pohára, kedy pre svoj tím vybojoval víťazstvo, keď dohral zápas navzdory život ohrozujúcemu zraneniu. On a jeho životná láska Margaret, ale musia čeliť i ďalším ranám osudu… (Film Europe)

Kivis

Tohle se vážně povedlo. Pro mě neznámý silný příběh a překvapivé herecké výkony od herců, s kterými jsem také doposud neměl tu čest. Tolik kontroverze si o zfilmování vyloženě říká a je s podivem, že k němu došlo až v roce 2018. Jen jsem si v jednu chvíli říkal, že je trochu škoda, že Trautmannův příběh je vlastně takový typický americký sen, klasické "from zero to hero" a že to vlastně zážitku dost ubírá. Jenže pak přijeli zmrzlináři a film tím chytil druhý dech. Krásná práce. Menší výtka k maskérům. Zatímco hlavní ženská postava krásně přirozeně stárne, její mužský protějšek je nějakých 15 let pořád stejný. I když možná i ve skutečnosti Trautmann stárl pomaleji, když svoji milou přežil o víc než 20 let. ()

adaben

Něvo nechápu, proč tak slušný (i přes všechna obsahová klišé) film měl tak špatné nasazení v pražských kinech. Každopádně kdo má rád třeba fotbal, anglický humor typu Zvěrolékáři by se to stát nemělo apod. tomu lze tenhle film jedině doporučit. A hlavně John Henshaw je ve své roli znamenitý. ()

stuj

Mix války, romance a sportu. Jakmile se hlavní hrdina zabydlí v Anglii, filmu dojde dech. Dobré je, že se člověk dozví o reálném člověku se zajímavým osudem, ale to je tak vše. ()

Sejkorka

Takovéhle filmy já můžu. Kdo miluje fotbal, bere tyto příběhy jako bonus. Tenhle - byť s nedokonalými slovenskými titulky - řadím do kategorie TOP. Není to jen o fotbale, určitě silnější je téma tolerance a odpuštění. Pochopitelně, že bych bral více přímo fotbalových momentů, ale i tak, díky za to retro. V obsahu je mylně uveden rok Trautmannova hrdinství ve finále FA cupu - bylo to v roce 1956. Ve Wikipedii jsem se též dočetl, že se Bert s Margaret v roce 1972 rozvedli a Bert byl pak ještě dvakrát ženatý. Dožil se 90 let, Margaret zemřela v roce 1980. ()

MatoPalkes

Veľmi podarený životný príbeh, napriek mnohým úskaliam a životným tragédiám. Ako fanúšik futbalu som paradoxne toľko futbalových záberov ani nepotreboval a viac ma bavili scény s Margaret. ()

Zaks

Až po príchod do veľkého mesta to bola jednoznačne päťková záležitosť. Dovtedy sa aj politika brala s humorom, čo pôsobilo v ťažších situáciách nádherne odľahčene. Neskôr, žarty išli bokom a film sa už uberal len vážnym smerom. Netvrdím, že z toho mali spraviť komédiu, ale priestor na vtip bol aj potom, nielen depka. Emočne, azda najsilnejšie, pôsobila línia s ruským chlapcom a na drevenú figúrku orla myslím aj dlho po pozretí tohto vskutku vydareného nemeckého filmu. ()