Pohodlný život středoškolského učitele Sama Lombarda (Matt Dillon) se zhroutí ve chvíli, kdy ho přitažlivá studentka Kelly (Denise Richardsová) obviní ze znásilnění. Samův výstřední právník (Bill Murray) naštěstí obvinění vyvrátí s pomocí bývalé studentky Suzie (Neve Campbell) a vzápětí vymůže na bohaté matce Kelly sedm milionů dolarů odškodného. Detektiv Ray (Kevin Bacon) z mravnostní policie ovšem považuje celý případ za rafinované spiknutí a proti vůli nadřízených se pouští do vyšetřování, které záhy přináší řadu dramatických a zcela nečekaných překvapení. Ano, vzájemné vztahy Sama a jeho dvou studentek lze skutečně nejvýstižněji označit výrazem švédská trojka. Ale to, co je nesmírně vzrušující při sexu, se naprosto nehodí pro dělení odškodného. Někdo musí z kola ven (oficiálny text distribútora)

tron

Geniálna atmosféra. Milujem južanskú výpravu, rozľahlý kraj plný bažín, lesov a temných zákutí, v ktorých vás nikto nepočuje kričať o pomoc (a ak počuje, možno príde skôr preto, aby vás dorazil, než preto, aby vám pomohol). Divoké hry sú tak troška podvod na natešenom divákovi. Nasľubujú množstvo odviazanej filmovej erotiky (preslávená scéna trojky, cena MTV za najvášnivejší bozk pre Neve Campbell a Denise Richards), v skutočnosti toho zasa až tak veľa neukážu. Neve holý chrbát, Denise prsia (ak to nie je dablérka)... len Kevin Bacon ako rázny a skúsený „mravnostný detektív“ ukáže bimbasa. Ale to uňho nie je nič mimoriadne. Našťastie snímka okrem slabého sexu ponúka tiež pôsobivo zapletený scenár (a to zvyčajne nie som fanúšikom týchto prekombinovaných trilerov, kde každých 10 minút vyjde najavo šokujúci zvrat, ktorý všetko prevráti naopak), výborné herecké obsadenie (určite treba spomenúť Billa Murraya ako advokáta) a vynikajúcu dusnú atmosféru močaristého kraju, kde môžete do mútnej kalnej vody čokoľvek šmariť a ono to tam zhnije, alebo to zožerie aligátor. A za to bez debaty a diskusie dávam nemilosrdných 80%. ()

zdepapepa

Takový filmový Jekyll a Hyde a Jekyllova sestra co se dala na porno. Chvíli to vypadá na standardní zápletku o očištění jména křivě obviněného učitele ze znásilnění žaček. Zhruba po hodině filmu diváka ale čeká otočka kamsi jinam. Směrem tím, kde leží asi milion podrazů. Prakticky kdokoliv, kdo má nějakou hlavní roli, si brousí zuby na milionový obnos z vyhraného soudu a nebojí se u toho kohokoliv podrazit, případně rovnou zabít. Silné místo rozhodně bylo v tom, že po několika prvních odhaleních i filmů znalý člověk jako já absolutně ztrácí odhad, jak se to bude dál vyvíjet. Překvapení na každém kroku skrývá i slušná nálož erotických scén. Vzrušení jak ze zabíjení tak z nahých těl. Trpělivý divák bude na závěr v titulcích odměněn zfilmovanými scénami, které jsme ve filmu nesměli vidět, protože se v nich skrývaly dějové zvraty. Za což režiséra chválím a těším se na další díl. ()

Bobik9

Nudné? Ne! Akorát pro mě trošku až přehnaně zamotané. Já zabiju tebe, ty zabiješ jí a ta první zabitá zabije mě. Moc složitý a navíc trošku nepřehledný. Ale rozhodně ne nudný. Sexy tělem hrající Denise Richards a půvabná Neve Campbell tomu dodali šmrnc a Bill Murray to zase lehce odlehčil, jak je jeho dobrým zvykem. ()

eraserhead666

Je fakt, že to neustálé zvratové twistování diváka dovede akorát k tomu, že je mu už v půlce filmu úplně u prdele, kdo, co a proč a celá zápletka se tak nakonec jeví až zbytečně přehnaně vykonstruovaná ale stejným faktem je, že ten film vůbec nenudí a pořád se něco děje. Je to napínavé a živé. Může za to i hodně povedené obsazení a to i vedlejších rolí. Theresa Russell je naprosto boží, Bill Murray si svůj kratší výstup tradičně neskutečně vychutná a pobaví. A hlavní role prostě táhnou. I ta Denise Richards, u níž jsem pořád nepochopil to haló kolem ní. Vždyť ve filmech vůbec nehraje, prostě v nich je a je v nich jen proto, jak vypadá - a to si ještě asi mnozí myslí, že kdo ví jak hezky, přitom je úplně normální a k tomu s nesympatickým ksichtem. Tohle je konečně první film, v níž ji vidím snažit se nějak hrát. Sice jí to pořád nejde, snad i proto, že je její postava tradičně založená hlavně na jejím vzhledu, ale i ta snaha se počítá. Každopádně, Neve Campbel jí válcuje ve všech možných a představitelných momentech, okamžicích a ohledech. Ten film je prostě hezký. ()

ScreamJay

Poměrně lacině se tvářící mix thrilleru a krimi, který staví všechno na lešení jménem herecké celebrity. V úvodu nás diváctvo nechávaj tušit, že půjde o trapnou hru před soudem, kterou rozehrává přespříliš umělá Denise Richards za pomoci goticky půvabné Neve Campbell. Jenže tohle tušení vezme rychle za své a příběh se láme stejně jako chleba házený nenasytným kachnám na vodě. Co chvilku se zvrací jedna dějová linie přes druhou. No a méně otrlý divák, kterému se z toho zatočí hlava, zvrací ale ne dějové linie. Kevin Bacon vypadá podezřele mlád a jeho pendlování mezi kladnou a zápornou stranou děje příběhu moc nepřidá. Naopak nezklamal Bill Murray, který i v tom málo prostoru, který dostal, dokázal nadělat slušný dojem a vnesl do děje i trocha svébytného humoru. O prahy jde vždy až v první řadě. Nebo alespoň tohle se snaží Nebezpečné hry tvrdit. Scénář typu „teď mě čéče něco napadlo, musim to tam za každou cenu dostat“ přináší několik příjemných a nečekaných momentů, ale pak už dělá z filmu jedno velké nesestavitelné puzzle. Ovšem jako plus lze označit rozhřešení děje po závěrečných titulcích, kdy v tom konečně může mít divák naprosto jasno. Lépe to zpracovat, byl by to slušný a novátorský thriller, takhle je to jen jeden z řady filmů co si hrají na víc než ve skutečnosti jsou. 3 hvězdičky tenhle průměr akorát podtrhnou. ()

• Neve Campbell přijala nabídku ve filmu pod podmínkou, že se nesmí objevit ve filmu nahá. (newpage)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)

Denise a Neve opět spolu

Denise a Neve opět spolu

17.02.2006

Filmová společnost Mandalay nominovala na post režiséra připravovaného snímku BACKSTABBERS vyhasínající hvězdu Johna McNaughtona a hodlá do něj obsadit herečky Denise Richards a Neve Campbell, pro… (viac)