Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Oonika

Vůbec jsem netušila, že může být Bruce tak vtipnej! A už vůbec bych nečekala, že se u akčního filmu dočkám tolika hlášek. Opravdu milé překvapení, líbil se mi i ten styl bitek, žádné přehnané scény, přišlo mi to docela přirozené. A docela fajn mi přišly i ty efekty, když si uvědomím, že ten film je starší než já! A Alan Rickman za mlada... to jsem čuměla! ()

danny_21

Stylová akční nakládačka, která vytvořila postavu Johna McCLanea a pro Brucíka znamenala katapult do elitní ligy akčních hrdinů zlatých 90 a co navíc, tenhle námět se stal vzorem pro další napodobovatele. Die Hard si na nic nehraje, jde přímočaře od sundaného prvního lumpa až k poslednímu Hansovi ( kterého parádně střihnul Alan ), polonahý, bez bot, krvavý ale vždycky s pořádnou hláškou v záloze. Za obsazení a vyčištění Nakatomi dávám 80 %, dvojka se líbila o něco víc. ()

Jenislávek

Takhle má vypadat akční hrdina, kultovní John McClane je jeho alfa-prototypem. Úžasná podívaná pro každyho fajnšmekra. Škoda jenom, kam to dospělo v pokračováních, nicméně tomuto počinu de sotva něco zkritizovat. ()

Acrobat

Uzavretý priestor, v ktorom má Beretta jedinú možnosť. Písať si nepriateľov na ruku. Pričom nemusí plakať, žeby opäť vstali. Vox populi vox dei. ()

Durgas

Willis bol proste macher už za mlada! Poriadna porcia klasickej akcie, a kto môže klasike zazlievať veci ako neuveriteľnú výdrž protagonistu, preexponované výbuchy či zmŕvychvstanie "padoucha"? Ja určite nie. Alan Rickman v roli hlavného záporáka viac než obstojný Bruceov protipól. ()

Kingjiri

Bruce Willis ve svý nejslavnější roli v jednom z nejslavnějších akčních filmů všech dob, víc netřeba řikat. Snad bych jenom rád apeloval na naše televizní stanice, aby na Vánoce vedle Vánočních "klasik" jako je třeba okupantskej Mrazík občas odvysílaly nějakej takovejhle netradiční vánoční snímek :-) ()

Mouchal

Sáákra! Tak tohle byly Vánoce! Když se John McClane dostane na vánoční večírek jedné velké společnosti, kdo by řekl, že z její budovy bude do dvou hodin jen nános suti s hromadou mrtvol. Začíná se pomalým rozjezdem, kdy se takřka vše důležité o životě Johna dozvídáme chytrým způsobem - pomocí řidiče limuzíny, který je opravdu dost zvědavý a nebojí se ho trochu vyzpovídat (ale o to lépe pro nás). Po několika momentech už se dostanou na řadu (ne)teroristi v čele s výborným Rickmanem a jeho dokonalým přízvukem. A honba na padouchy může začít. Řekl bych až v Rambo stylu, ale s tím rozdílem, že zde není džungle, ale mrakodrap, a taky v tom, že John je vlastně takový typický chlapík, který si i přesto, že je v úplných sra*kách, nezapomene prohlédnout nemravný kalendář nebo vypustit nějakou už kultovní hlášku a patřičně si tak zašpásovat (nebo ulevit). Vlastně celý film je pln detailů, kteří nám hrají na větší realističnost (krom teda Johnovy neprůstřelnosti). Například zátah policistů se neobešel bez pořezání se od nějakých růží či co, nebo to, že netrpělivý (ne)terorista už nevydržel čekání na zátah FBI a uloupil si pro sebe čokošku či jiný typ sladké pochutiny. Hudba je střižena do vánočního duchu (jsou přeci Vánoce, že?) a celé je to (i přes ty mrtvoly) spíše odlehčený film, u kterého se i nejednou zasmějete (samozřejmě hlavně díky té (zatím) neplešaté makovici). John McClane je prostě borec, který si umí poradit se vším a přes vysílačku si u toho všeho ještě najít kámoše a nakonec se i udobřit se svou starou. A tomu se prostě říká "správnej mužskej"! Jediná výtka ode mě je závěr, ve kterém zčistajasna ožije jeden padouch, který se ještě před chviličkou houpal oběšený jako tlustoprd na houpačce a už zmíněná neprůstřelnost hlavního hrdiny, který by v mžiku mohl nahradit polovinu mančaftu dnešních komiksových hrdinů. Ale jinak je to akční film přesně takový, jaký má být a to k tomu vlastně stačila jen jedna budova. 90% ()

mogul01

Viděno nespočetněkrát. Těžko k tomu něco napsat, všechny hlášky už byly vypsány v předchozích komentářích. Častokrát jsem si hrál na Johna McClanea i když, co si budeme povídat, ve skutečnosti bych asi radši byl Argylem, který si dal v limuzínce nohy nahoru a pustil rádio na plný pecky. ()

ZnalecH

Jsem nadšený! Nevěděl jsem, co od toho mám čekat a dostal jsem podívanou, kterou bych skoro připodobnil Rambovi. Vše do puntíku promyšlené, člověk se ani chvíli nenudí a celou dobu je v lehkém napětí. Souhlasím, že je to film, který stvořil Bruce Willise. ()

Hannibal1913

Typickej akčňák, který moc nemusím. Klasika jednoho hodnýho poldy, jednoho ňoumy policajta, jednoho hajzla policajtskýho, arogantní FBI - to mně nudí. Horší ale je, že fyzikální zákony prostě občas v těchto filmech nefungujou, chybama se ten film jen hemží - pro příklad se stačí podívat, jak Bruce ovládá klasickou vysílačku (chvilkama "přepíná", chvilkama do ní mluví jen tak bez držení tlačítka a přepínání a dorozumívá se jako u mobilního telefonu, což je prostě nesmysl...). Tygří skoky v instalační šachtě, kdy se člověk zachytí otvoru ve stěně i po pětimetrovým volným pádu jen konečkama prstů jedné ruky - to je na mně moc a u toho se prostě nevydržím nesmát... Ale jádro filmu, herecký výkony, to je vcelku v pohodě. Takže poctivý 3*. ()

Likan7

Dneska už regulérní kult. Díky bohu za něj, protože díky první Smrtonosné pasti nám svět ukázal Bruce Willise, i když ještě s vlasy. Klasický devadesátkový akčňák, kterých tehdy vznikalo tuny. Jenže Die Hard boduje na plno díky skvělýmu a hláskujícímu Willisovi o 106 a charismatickýmu gaunerovi Alanu Rickmanovi. Všichni víme jak to skončí, ale nikdomu to nevadí. Akční jízda. ()

Hashirama

Mrzí mě, že jsem nevyrůstal v osmdesátkách na klasických akčních hrdinech, aby mi první Smrtonosná past mohla dát tu pravou ránu na solar. Mrzí mě, že jsem nebyl přítomen téhle revoluci akčního žánru. Naprosto perfektní film, skvěle napsané postavy a slovní přestřelky, gradující děj a realistická akce, která si bohatě vystačí i bez přehnaných efektů. Nemůžu říct, že bych byl úplně unesen do jiné dimenze, ale nevím, co bych na tom filmu udělal lépe nebo jinak. Pecka a totální etalon akčního žánru! ()

rublik05

Pro milovníky akčního žánru je Smrtonosná past absolutní kult, já jen podotknu, že právem. Lepší start kariéry si Bruce Willis ani nemohl přát. O Vánocích vybít a vystřílet celý mrakodrap, u toho házet jednu hlášku za druhou, zkrátka ideální kombinace zaručující neskutečnou jízdu, která vás ani na chvíli nenechá vydechnout a ke které se budete rádi vracet. Nelze nepochválit geniálně napsaný scénář, protkaný humorem, s fungujícími emocemi, perfektně vykreslené a hlavně zahrané postavy, zkrátka vše si sedlo, tak jak má. Mimo Willise zde exceluje především Alan Rickman, kterému jeho role záporáka neuvěřitelně sedla a svou roli zvládl bravurně. Co víc dodat, pro Willise naprosto stěžejní a přelomový film, který ho katapultoval mezi hollywoodskou smetánku a na dlouhá léta z něj prvotřídní akční hvězdu. 10/10. ()

hrumsrt

Vánoční film podle mého gusta! Skvělá přestřelka, zajímavé herecké výkony.. No prostě kultovní klasika! Jen škoda, jak málo (a přesto fakt hodně) toho ze svého umu Rickman světu ukázal. 100% ()

Nix

Nakatomi plaza, hláškující, od krve, na boso chodící Bruce, tohle prostě akční maniaky musí uspokojit. Co víc říct, „yippee ki-aye motherf... Must see movie. ()

Inozuka

Mrazík, Popelka a Anděl Páně pro drsňáky ... a reklama na evropské zbrojovky. Heckler & Koch MP5, Beretta M92 a Steyer AUG rules! ()

Maximilianus

Verím, že v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch takýto film fungoval, ale po 34 rokoch vývoja kinematografie už nedokáže zaujať tak, ako v dobe svojho vydania. Každopádne, akcia bola dobrá a Bruce typický borec konca minulého storočia. Len okrem Alana Rickmana a možno ešte telefonického kamaráta hlavnej postavy boli ostatné postavy plytké, bez nejakého zmyslu, príbehu a charakteru, takže celé to strielanie nemalo nejaký význam. Akcia bola ale fajn a celkovo tam tie kvality vidím a neupieram ich tomuto filmu, len už v dnešnej dobe nemá Die Hard taký ráz ako vtedy. 7,4/10. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)