Do pokojného newyorského rána zasiahne výbuch bomby v obchodnom dome. Terorista, ktorý sa predstaví ako Simon (Jeremy Irons), žiada, že chce jednať iba s polcajtom Johnom McClaneom (Bruce Willis). A čoskoro s ním začne hrať smrtiacu hru, aby Johna totálne zničil. Prikáže mu ísť do Harlemu s transparentom: Neznášam negrov. Pred lynčom Johna zachráni černošský obchodník Zeus Carver (Samuel L. Jackson). Po chvíli dá Simon Johnovi novú úlohu – v jednom z vagónov metra je ďalšia bomba. Ide o blázna, alebo o pomstu proti Johnovi? Alebo sa za všetkým skrýva niečo iné a Simon potrebuje odpútať pozornosť polície, aby nemohla zasiahnuť? (TV JOJ)

tribys

Simon říká:Simon říká...McClane říká:Hej demente Skvělá podívaná, která má skvělé temto a nejde jen o nějakou bezduchou věc ()

Mangus

Táto časť je moja najobľúbenejšia z celej série. Aj keď možno nedosahuje filmovej kvality predchodzích dielov, ale mám k nej od detstva vytvorený citový vzťah. Bruce skvelo otrávený životom, Samuel zase s jeho rasovými narážkami, Irons v roli záporáka tiež výborný. Zároveň je to asi najlepšia prehliadka New Yorku vo filme a to si cením. Presne takto si predstavujem USA 90-tych rokov. Všadeprítomné slnko zlepšuje celkové ladenie filmy a hlášky hlavných hrdinov to ešte podtrhujú. Presne takto má vyzerať akčný film. Škoda, že sa dnes už táto typológia filmov až tak netočí. Dnes sú už všade samé efekty, hlavný hrdina pokým nemá nejakú zázračnú schopnosť, odev, alebo poprípade aspoň kostým, tak pred publikom proste neobstojí...aspoň Hollywood si to myslí. Dokonca už aj z McClanea je v štvrtej časti nadčlovek...10/10 ()

james11

Ze začátku se mi zdálo, že už je tenhle díl absolutně bez nápadu, ale nakonec se ukázalo, že i tenhle díl se může srovnávat s díly předchozími. ()

Spike86

Simon říká: "Tenhle film má šťávu!" Smrtonosná past 3 má spád po celou dobu, takže nepřipustí nudu ani na minutku. Nechybí ani dávka vtipu, hlášek. Herecké obsazení je dobré. Bruce Willis je opět ve formě a Samuel L. Jackson předvádí svůj tradičně dobrý herecký standard. Jediná výtka je k pár menším nesmyslům v ději, které se postupně objeví. 83% ()

platzman

Krásná odreagovávačka, kde si Bruce povídá s dalším německým akcentem vylepšeným echt Britským hercem. Po Rickmanovi přichází akčnější bráška Irons a zase se je na co koukat. ()

cocaine

Příjemný oživení v podobě Samuela, padouši stále dobře obsazovaní a McClane, je McClane, i když tenhle díl mi spíš připomíná Posledního Skauta...Ale stále téměř skvělé tempo a kvalita. Na to že je to trojka, tak 4* ()

MakinaB

Trojku mám raději než dvojku. Herecké obsazení bravurní. Zápletka pořád dobrá a jednoduchá a přesto se pořád něco děje. ()

montel

V samém srdci New Yorku vybuchne trhavina. Útočník se policii brzy ozve s další výhružkou. Všemu má zabránit zkrachovalý policista John McClane (Bruce Willis), kterého si útočník vyžádal a na kterého má evidentně spadeno. Musí začít plnit úkoly přímo v centru New Yorku v jistém časovém limitu, jinak odpálí další výbušniny. Při těchto složitých úkolech mu začne pomáhat civilista Zeus (Samuel L. Jackson), který Johnovi zachránil život. Oba společně příjdou na to, že ukryté nálože jsou jen zástěrkou pro největší loupež v historii...Třetí Die Hard směle šlape na paty prvním dvoum filmům. Mrakodrap a letiště tentokrát střídá centrum New Yorku a kromě klasických hlášek na jaké jsme u Willise zvyklý nechybí ani strhující akce a spousta honiček a přestřelek. Společně se Smrtonosnou zbraní výborná trojka. 75% ()

Antonymi

Příjemný akčňák, který díkybohu neopakuje dvakrát viděné schéma, ale jde si svou vlastní cestou. Řemeslně skvěle odvedená práce, herci jsou ok, můj oblíbec Irons nezklamal, a tak nezbývá než zatleskat. Ano, takhle to má vypadat. ()

Mr.Lordi

Na třetí pokračování série, které bývá většinou propadák, je tento film vysoce nadprůměrný, má spád napětí akci, ovšem některé pasáže jsou slabší a pokulhávají a tudíž uděluji na trojku krásných 75% ()

zurivymlok

Doceněno až po spoustě a spoustě let. V době uvedení to pro mě bylo obrovské zklamaní. Chyběl mi ten chlad, ta bezvýchodnost situace a také lepší závěr. Ovšem v době uvedení tohoto filmu jsem ještě netušil, jakou "kastrací" projde osobnost McClanea ve čtyřce. ()

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (viac)