Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400 tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých - britských, francúzskych a belgických - vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.. (Continental film)

Hanes88

Dost drsně natočené válečné drama ještě neznamená záruku kvality, ale v tomhle případě se to nedá hodnotit jinak než kladně. Není to klasicky natočená řež z války, ale naopak se tento film zaměřuje na emoce. Místy až tísnivá atmosféra, navíc proložená z pohledů jiných osob, kdy se děj na konci všech spojí. Ukázalo se, že ve válce se může projevit velká odvaha, ale taky smysl pro sebezáchovu. 90%. ()

woodsman odpad!

nolan nolan nikdy uz nenatacaj vojnove filmy na to ta je fakt skoda urob znova epicke scifi skoro som skapal nudou vojnovy film bez kvapky krvy ()

.MJ.

Na tento film jsem se velmi dlouho těšil až ho konečně uvidím. Musím říct, že jsem čekal úplně jiné pojetí a delší dobu mi trvalo než jsem se ve filmu vůbec zorientoval. Nečekejte tuny střev lítající vzduchem a potoky krve jako ve Vojínu Ryanovi ani hrdinský příběh jako Hacksaw Ridge. Připravte se na realitu ve které není třeba mnoha slov. Dunkerk je mimořádně intenzivní zážitek, který se bude stupňovat až při dalším shlédnutí, poté co se už budete orientovat v ději a časové ose. 92% ()

Holubicqa

Nejsem fanda válečných filmů. Nemám ráda dokumenty o válce. Nemám ráda tu dobu. Ale ten film budu milovat. Pár dialogů, ale strhující obraz. Žádný hlavní hrdina, ale dechberoucí hudební podtext. Nemám slov, vážně nemám. Geniální. ()

Paldiny

Pamätáte ešte časy, kedy režisér, kameraman a skladateľ ťahali za jeden povraz? To bola minulosť, dnešný film sa uberá novým smerom, každá z troch profesií hrá svoje husle, každá chce zanechať vlastnú stopu a je jej jedno, že celok bez kolektívnej spolupráce fungovať nebude. Vitajte v súčasnom filme. Dunkirk nemá scenár, čím vypadávajú postavy. Bez postáv nie je príbeh, čím vypadáva napätie. A bez príbehu nie je film čím je misia stratená. Vlastne tu chýbal už len Lubezki, ktorý by sa vyžíval v dlhých, neprerušovaných záberoch a bolo by to kompletné. Zimmer si ide svoje, Nolan svoje a výsledok je len zmeska dobre natočených, efektne ozvučených nudných záberov aké v kocke dávajú akože jeden celok s hrejivým posolstvom. To hovorí, že víťazstvo nie je dôležité, dôležité je prežiť a dúfať, že to niekto vyhrá za nás. Bodkou je Hardy čo lieta pol filmu s vypnutým motorom. Otáznikom, načo točiť 9/10 filmu v IMAX formáte a zvyšok v obyčajnom akoby tých pár scén za to nestálo. A ak sa chcete dozvedieť niečo o operácii Dunkirk, toto bude špatná adresa ľudia. ()

jasiska

Dunkirk sa mi páčil, lebo to nebolo také to preplácané americké klišé. Prepletené dejové línie boli tiež zaujímavé a kritika, že sme sa nevedeli vcítiť do žiadnej postavy, je podľa mňa neoprávnená. Celkový dojem: intenzívny a solídny vojnový film o hrdinstve a patriotizme bez toho, aby mi z toho bolo nevoľno :-) ()

Prochy38

K 5* mi něco chybělo, něco důležitého, něco, co nedokážu popsat, ale nemělo to a chybělo to. Nolan jinak exceluje, jak umí. Jeho schopnost pohltit atmosférou místa, okamžiku, zážitku ... je neskutečná. Velmi silný zážitek pro mě. hned několikrát jsem se přistihl, že mi není úplně dobře... ()

PetkaW.

Omlouvám se všem příznivcům, fandům, kritikům a tvůrcům tohoto filmu... ale já na něm vážně neviděla nic extra. Obrazově je to dokonalé. Herecké obsazení super. Hudební podklad dechberoucí. Ale chyběl mi tam větší děj. Viděla jsem jen střípky jednotlivých příběhů, které mi dohromady moc velký obraz nedaly a ze kterých jsem si nic moc neodnesla. Systém skládajícího puzzle tu pro mě moc nezafungoval, celkový dojem byl tak dost vlažný a výsledná pointa vyšuměla někde v poslední třetině filmu. Nevím... ale já čekala bohužel podstatně víc. ()

jarmik

Zimmer je tentokrát úplně jiný, ale je to vynuceno tím, že úplně jiný je Dunkirk. Nolan si opět hraje s časem, ale rovněž tato hra je jiná. Různé věci z různých pohledů ukazují nejen to, že dívat se na něco je jiné než to prožívat, ale také podtrhují šílenství a zmatek hry o život. Celkově další Nolanovo veledílo. ()

petrskoc

Nejslabší Nolan. Kamera špičková, střih a stavba příběhu klasicky nolanovská, Zimmer tentokrát spíš upozaděný. Projekce v IMAX povinností, ale střídání formátů, kdy v IMAX nejsou natočeny všechny scény (odhadem klidně i 20 - 25 % stopáže), na mě působilo dost rušivě. Přitom jsem právě v jednom z rozhovorů četl, že s Hoytemou točili na IMAX kamery i scény na malých lodích. Čistokrevná válečná rekonstrukce. Pár přehnaných a zbytečných momentů hraničících s kýčem a trapností. Jinak ale spokojenost. ()

laepus

Jedním slovem? Nuda. Dvěma slovy? Dvouhodinová nuda? Necelé dvě hodiny jsem čekal, kdy ten film konečně začne, kdy konečně začne mít nějaký příběh... no a najednou ten film začal přestávat. Znovu opakuji - začal přestávat, protože i konec je přehnaně kladné slovo k tomu, jak to dopadlo. Před několika lety natočila BBC třídilné dokudrama o Dunkerku a bylo to tisíckrát lepší než toto - historicky, filmově a hlavně emočně. U toho dokumentu (přiznávám) jsem na několika místech brečel jak želva. A tady? Tady mi to bylo už po deseti minutách úplně ukradené, bylo mi jedno, co se s většinou postav stane. Prostě přiletěly stíhačky, několik vojáků zastřelily a jiní se utopili. Pak znovu přiletěly stíhačky (nebo bombardéry, dva) a znovu několik vojáků zařvalo. OK. Podruhé jsem si říkal, že asi tím chce Nolan ukázat tu bezvýchodnost, ale když se to stalo asi podesáté, tak ukázal spíš svou vlastní bezvýchodnost. Ty jediné dvě hvězdy jsou za Marka Rylance a jeho loďku - v těch jediných scénách se opravdu Něco dělo. Obrazově si Nolan poslední dobou snaží hrát na Ridleyho Scotta, ale nějak to chlapci nejde. Kdyby to bylo celé natočené na čtvercový formát, tak to komplet vypadá jako hipsterský instagram. Kompozice je tak nepřirozená. Blížím se k závěru, takže teď asi to úplně nejhorší - Zimmerova pateticky nabubřelá hudba, která už je 20 let absolutně stejná, jen občas přijde na nějaký nástroj, který do té doby neznal, tak ho pár let používá trochu víc. Co říci úplným závěrem. Zklamalo mě chladné a neosobní Inception a ještě hůře v této tendenci pokračuje Dunkerk - je to vypreparovaná, vypočítaná, chladně neosobní, emoce nevzbuzující dvouhodinová přehlídka několika lodí a pár letadel. Není tam ani nějaký osobní příběh, ke kterému by se divák přidal, tak ani velkolepost celé akce tam není vidět - no tak co to teda je? Takže - pokud chcete vidět něco pořádného o Dunkerku, doporučuji už zmíněné BBC dokudrama nebo belmondovskou klasiku Víkend na Zuydcoote - to je síla! ()

Mikino00

Fenomenálním způsobem natočený válečný film. Nolan natočil velice působivé a vypovídající dílo, kde dechberoucí záběry vydávají za tisíce slov. Líbil se mi nekontinuální způsob vyprávění skvěle propojený do výsledné podoby, která nemá v tomto žánru obdoby. Nolanovi se podařilo vše optimálně skloubit: kamera, střih, výběr herců, hudba atd. Z Hardyho závěrečného přeletu nad pláží mě mrazí ještě teď. ()

filipvrbik

Přiznám se, že jsem na to šel jen proto, že to natočil Nolan- a - byl jsem zklamán. Což o to, audiovizuální stránka je brilantní, člověk jako by byl přímo uprostřed děje, ale to je tak vše- forma zvítězila nad obsahem- celý film je jedna velká zmatená přestřelka naprosto bez děje (zcela chybí romantický prvek jako byl v Pearl Harboru nebo Titaniku), jediná postava , která tu hraje je ta Ciliana Murphyho- a to jen asi pět minut, a v celém filmu není jediná ženská!!!..snad jen konec byl dobrý, i když co je to za konec, kde se prostě jen přemístí pár vojáků odněkud někam...viděno v kině...60% ()

Jaro_slav

Podařilo se natočit válečnej film, kterej nenechá člověka vydechnout, současně je poetickej, trvá pod dvě hodiny, nemá PG-13, jsou v něm minimálně čtyři „superstár“ herci, ale jakoby mimochodem, a jedinou věcí, jakou já dovedu vytknout, je na poměry filmů mírná nevěrohodnost některejch leteckejch scén – a hlavně hořící model Spitfiru bez motoru na konci filmu. Dodatek 12/8/2017: V IMAXu je to VELKÝ zážitek hlavně tím, že se v průběhu filmu střídavě mění formát ze širokoúhlýho na téměř čtvercovej, čimž se umocňuje rozdíl ve vnímání různejch scén. To ušmudlaný plátno by ale mohli fakt vyčistit/vyměnit. ()

streims

Marně hledám, alespoň jedinou chybičku, kterou ten film má, alespoň jediný záblesk nedokonalosti, která by ve filmu byla, ale ať se snažím sebevíc, není tam prostě nic, co by se dalo vytknout. Dokonalost ve všech směrech, obsazení skvělé, Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, i ten zatracenej Harry Styles, opravdu ke každé postavě jsem měl vytvořený citový vztah. Kamera, skvělé zpracování časové linie filmu a prolínání se scén z mnoha pohledů. A projekce v 70mm v IMAXu? Nepopsatelný zážitek, za kterým stojí za to jet i stovky kilometrů. Hudební podkres a neuvěřitelně atmosferické zvuky od velikána filmové hudby Hanse Zimmera jen dodávají na dokonalosti už tak dokonalého počinu. Smekám, a hluboce se klaním před uměním a dokonalostí pana Christophera Nolana. ()

Garch

Christopher Nolan si napsal a natočil válečný film tak, jak má ve zvyku točit veškeré své filmy: Novátorsky, překvapivě a maximálně "kinově". Myslím, že nemá vůbec smysl vidět Dunkerk jinak, než na co největším plátně, s co největším zvukem. Každý výstřel funguje, jako by šlo o váš život. A nad vším deka zvuků Hase Zimmera, který všudepřítomnou úzkost a napětí neodlehčil jedinou melodií (!) (takovou zvukovou tíži soundtracku naposledy pamatuji u Far Cry Primal). O herecké výkony v Dunkerku ani tak nejde, snad nejvíc předvedl Tom Hardy levým okem, ale, to je prostě mistr Christopher Nolan. ...PS: pokud není možnost 70mm v IMAXu, tak alespoň velký zvuk a BARCO 4K SXRD™. ()

LordGrayDog

A teraz ďalších pár rokov čakať na film podobného kalibru. Kto iný ho dokáže natočiť tak pútavým spôsobom ako Nolan. Neskutočný zážitok. Po druhom zhliadnutí doma pri telke už to taká pecka nieje. Hehe. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Režisér Christopher Nolan se za poslední roky vypracoval do pozice, kdy je vlastně úplně jedno, co se rozhodne natočit, domovské studio Warner Bros. mu na to totiž dá takový rozpočet, jaký si řekne,… (viac)

90. Oscary - výsledky

90. Oscary - výsledky

05.03.2018

Výroční 90. ceny americké akademie znají své vítěze. Nejprestižnější ocenění a díky tomu také „nejoblíbenější chlapík Hollywoodu“ se předával v Dolby Theatre, jak už je tomu dlouhou dobu zvykem.… (viac)