Leaving D.C.

USA, 2012, 77 min

Réžia:

Scenár:

Josh Criss

Mark Klein (Josh Criss) má po dvaceti letech Wagingtonu D.C. plné zuby. Trpí taky obsedantně kompulzivní poruchou osobnosti (OCD), bere léky a rozhodne se odstěhovat se do přírody někam do západní Virginie do okresu Tomere. Vše je v pohodě, samota a příroda mu svědčí a on komunikuje s přáteli z terapeutické skupiny prostřednictvím nahrávek, které točí a sdílí je s nimi. Tedy sdílí, on jim je posílá a oni na něj zvysoka kašlou. Stejně dopadne jediná návštěva, kterou vidíme, když za ním přijede Claire (Karin Crighton), která se mu líbí. Taky z toho nic není. Pak už není vše úplně v pohodě a v noci se začnou dít nejasné a podivné věci a zdá se, že zase není tak sám v divočině, jak si sliboval. Opravdu ho někdo pozoruje a v noci navštěvuje, nebo si to jen namlouvá? Podaří se mu setkat se s neznámou entitou? (Peabody)

pornogrind

K dnešnímu dni má tenhle kousek jen 34 hodnocení ale za to úctyhodných 71%. Škoda, že se tomuhle filmu nedostalo větší pozornosti kdy hororovej subžánr FF prožíval svůj největší rozmach. To mohl být slavnej jak samotnej snímek tak i Josh Criss kterej za filmem stojí protože opravdu z mála dokázal vytřískat maximum. Předpokládám, že v dnešní době už to většinu rozmlsaných diváků asi jen těžko uspokojí a dokáže ocenit. Já to ocenit dokážu a za mě to do sebe něco mělo i dnes. Předpokládám, že se u vyrojí spoustu komentářů typu: Nic se tam nedělo, nic nebylo vidět, atd. a tak podobně. Za mě třeba lepší jak jakejkoliv díl série Paranormal Debility. Je to hodně o audionahrávkách a fotkách. Já téhle Found Footage podané jako One Man Show dávám 3hvězdy ()

dubinak

Tento malý horůrek je zároveň zapadlým klenotem, který byl českému publiku zapovězen celých dvanáct let. Nyní se mým překladem titulků na webu www.titulky.com může dostat blíž k nám a být náležitě oceněn, protože nabízí velmi kvalitního, přirozeného herce, sympaťáka a také hutnou atmosféru. Když by byl tento film přístupnější právě ve své době, kdy byl found footage horor na vrcholu, kolem toho roku 2010, umím si představit, že by udělal celkem dojem. Film mě bavil díky hlavní postavě Marka Kleina, který sice kvůli svému OCD všechno rád dlouze, slovně elaboruje, ale jednoduše se s ním dá soucítit a prožívat jeho strasti. Na něm to prostě všechno stojí a jsem ráda, že jsem Leaving D.C. konečně někde vyhrabala. ()

gazogazo

Dobře dobře, kategorie one man Found Footage filmů má další povedený kousek. Muž, lesy a v nich haldy, zní jako stokrát omletý koncept, ale fungující napětí je jako božská mana pro žánr zaprasený stovkama hrozně spatnejch filmů. ()

SkupaCorba

Výborný found foorage! Týpek na tabletkách sa rozhodne odísť z Washingtonu na pozemok kde na míle nikoho neni. Film je unikátny v tom že je to celé o audio nahrávkach ktoré si týpek nahráva cez noc namiesto tradičných vizuálnych " Jump scares " ()