Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Skimmy

Velice zajímavě natočený film o velice smutné události lidských novodobých dějin. Ve filmu je barvitě vykreslena atmosféra a hrůzné momenty všech lidí, kteří se zúčastnili samotné havárie a nebo jejího následného likvidování. Za mě osobně 4 a kus hvězdy. ()

Tycygo

Perfektní a úžasné, tento seriál se mi přesně trefil do noty a užil jsem si ho maximálně. Velmi autenticky a osobitě působí. Jediné slabší jsou snad lehce nudnější pasáže jako třeba zabíjení zviřat, které jsou ale slabé jen protože ostatní jsou nabušené atmosférou a dramatičností podobně jako Tarantinovy filmy. Můj  oblíbený seriál, bezkonkurenční jednička. ()

Miro.boc

Spracovanie kvalitativní dobre, ved je aj rok 2019... Škoda, že je tam vela prikrášlených a pozmenených veci oproti tomu, ako to naozaj bolo.... Fiktívne postavy, časové nepresnosti a zmena sledu udalosti oproti skutočnosti, ale aj pozmenené osudy účastníkov sa mi vôbec nepáčia.... Hollywood no... Odporúčam pozrieť si niekoľko dokumentov, ako aj reálne rozhovori aj pracovníkov nočnej smeny, ktorí priamo robili testy a boli pri tom... Dostali tušim za to 10 rokov a jeden vedúci 3 roky... ()

Beginek87

Zčnu negativama - fakt je škoda, že to je mluvené anglicky. O co věrněji by to vyznělo, kdyby to bylo v ruštině/ukrajinštině... tak a to je k negativům vše. Jinak to bylo neskutečně neskutečné. První díl tak nějak zvolna začínal, nic nijak extra zázračného, aby mě v druhé půlce přikoval ke gauči a na konci vyplyvnul znechuceného z aparátního řízení, kdy se "pro dobro občanů" rozhodnou nepustit je z města a odstřihnout jim telefony.... a pak už to šlo jenom houšť. Díl po dílu mě to po skončení epizody nechalo delší a delší dobu v takové těžší a těžší depce. Velice oceňuji, že je to pouze minisérie, maximálně bych tam dl jeden díl navíc o stavění sarkofágu, ale o tom vlastně ten seriál nebyl. Celý seriál považuji za veledílo, kde se mi líbí, že se velmi věrně drží skutečnosti - několik z nich vysvětleno na úplném konci. No a ten chorál při dobových záběrech a popisech jednotlivých osudů je jedna z nejsilnějších věcí, kterou jsem kdy slyšel. Chápu, že je to hodnoceno jako nejlepší seriál a podporuji to ***** ()

Tomiss13

Mistrovské dílo. S otevřeným chřtánem od prvního do posledního dílu. Velmi oceňuji poslední díl, kde bylo vše dokonale vysvětleno i pro ty, kterým se nepoštěstilo studovat jaderné inženýrství. Velmi těžké příběhy nejen lidí, ale i zvířat a celé krajiny, včetně jejich likdivátorů. V neposlední řadě krásná ukázka naprosté debility CCCP. "Kam rusák vkročí, tam sto let tráva neroste" je zde ztvárněno naprosto dokonale. Po Bratrstvu další dokonalé dílo podle skutečných událostí z dílny HBO. Smekám, pánové a dámy. Všem bez výjimky! (Uživatel Enšpígl je očividně zamindrákovaný bolševický retard. :-D) ()

kudryj

Má to několik hluchých momentů, včetně nezáživného prvního dílu, rusky mluvící rozhlas a anglicky mluvící soudruzi moc na realitě taky nepřidají, je to určitě velmi zdařilé dílko, ale na prdel jsem si z toho nesedl. Nejlepší moment ze seriálu jsou sovětští horníci, klobouk dolu. ()

Lady_Gaga

Nejhorší je, že taková svinstva neskrývá jen komunismus, ale bohužel i "demokracie". Ti lidé nahoře se ve výsledku moc nemění, jen převlékají kabáty s různými názvy. K pozastavení byl komentář na Twitteru, že v Černobylu hrálo málo černochů... Každá doba má své blbce ve všech sférách, ať pod názvem komunismus nebo demokracie. Vše je jenom blud a my jsme jen figurky v rukou mocných, kteří věří všem těm lžím, kterými jsme, byli a budeme obklopeni. ()

Profík

Hutná atmosféra podpořená adekvátní hudbou islandské skladatelky, výborné herecké výkony, jako bonus budiž, že často byli herci svým reálným předobrazům navíc podobní. Není to úplně historicky přesné, ale těch pár odchylek je spíš ku prospěchu věci, jako vytvoření fiktivní vědkyně nebo svědectví Legasova u soudu. Mrazivých 95%. ()

benji66

Přijde mi, že seriál má poněkud uměle budovanou popularitu. Prozatím nechci hodnotit, ale po prvním dílu by to bylo na slabé dvě a půl hvězdy. ()

BStone

Hrůzu přicházející z Černobylu se v tomto případě podařilo zachytit opravdu sugestivním způsobem. Stejně tak děsivé vládní praktiky, které ovšem jistě nejsou jen u východních soudruhů. Povedené... 85% ()

vojacek

Zajímavý seriál to je, to ano, ale všeobecné nadšení nesdílím. Strašně mi vadí, že na Ukrajině se mluví anglicky - u jiných seriálů mi to bývá celkem jedno, ale tady to pro mě byl rušivý element. Ukrajinština nebo ruština by seriálu určitě prospěla a dodala větší autenticitu. Atmosféra mě moc nechytla, připadalo mi to celé takové natahované. Jako polodokument dobré - za mě ***. ()

bilder

Je to síla. O to strašnější, že se to opravdu stalo. U nás se to snažili také ututlat, žádná opatření, žádný jód, prostě jakoby se nic nestalo. A vesele se jel Závod míru jen pár dní po havárii z pár kilometrů vzdáleného Kyjeva. Věřím, že dneska už by to nebylo možné. ()

tykew

Osobně se mi seriál moc líbil. Oslovilo mě téma. Velmi mě překvapilo zpracování i herecké výkony. Těším se na ruskou odvetu/verzi. ()

dr.slam

Zatím pro mne na obrazovce to nejlepší podání Černobylské katastrofy..... Výborný scénář a herecky zejména Stellan Skarsgård exceluje. Tato série spolu s Bratrstvem neohrožených a Rajenem povinně pouštět ve školách v rámci výuky moderních dějin. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD