M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Formanovec

To je taková krása. M*A*S*H a Přátelé jsou jediné seriály u kterých mě opravdu mrzí, že nemohly pokračovat ještě aspoň jednu sérii a u kterých jsem měl v posledních dílech na krajíčku :) Za ten 256. dvouhodinový díl, by si to zasloužilo i tu 6 ******. Naprosto dokonalý seriál! ()

spacemaster

Tak tohle bych pouštěl na ČT1 místo Večerníčku. Dětem by to poskytlo větší rozhled a určitě by jim to prospělo víc něž ty blbosti na který se musí koukat teď. Věřím, že děti to taky tak cítí, jenom zatím nenašli odvahu se prosadit a vynutit MASHerníček :D ()

kamael

Koho by napadlo, že lze natočit komediální seriál z válečného protředí. Tvůrci ukázat, že humorem a nadsázkou lze snáze přežít hrůzy a nesmyslnost války. Přesto se v seriálu objevují vážnější až dojemné momenty, které citlivější povahy opláčou. Vzápětí je opět pohltí vír vtipných scén, momentů a hlášek, kterými scénáristé nešetřili. Jedním slovem „geniální“ ! ()

MASH_4077

Mám podle něj nick-to asi mluví za vše. Mám MASH na dvd, cd, vhs, trickach, batohu, kdyby byly tapety, mam ho i na zdi. V některých rodinách je tradice poslouchat koledy o Vanocích, já koukám na MASH. Na každý prohlídce u doktora mám nutkáni oslovovat sestřičku "ŠŤABAJZNO". Sousedovi říkám interně "Kuní ksicht". A takhle bych mohl pokračovat dál a i když jsem nechodil do skauta, tak jsem byl vždy připraven. ()

Slam7

Asi nikdy se neodhodlam pustit si popořadě všechny díly, to bych taky u toho počítače mohl zdechnout stářím! Ale dílů jsem viděl spoustu a každej, uplně každej měl něco do sebe. Když nebyl vtipnej, tak byl poučnej nebo napínavej, vždycky se to skvěle doplňovalo...když se měnily postavy, tak to nikdy seriálu neubralo, naopak ho to posilovalo, aby to nebyl pořád stereotip (ikdyž Radar byl Radar) a ta poslední epizoda, ta byla fakt dojemná!!!!! Výbornej seriál ()

Reiner

Jednoduše neomrzí. Je skvělý a můžete jej vidět několikrát. Humor je podáván s neuvěřitelnou pravidelností. Je neotřelý a bude vás bavit. Opravdová perla! :) ***** ()

jokino

Myslím, že toto je typ seriálu, ktoré sa dajú sledovať dookola a neomrzia. Nesmrtelný a dnes už kultový seriál, kt.môže osloviť nejednu generáciu.. Vtipné hlášky, zosmiešňovanie a robenie si "holubníka" z U.S.Army a celej nezmyselnej vojny v Kóreji, to je M*A*S*H.. U mňa 1 z TOP seriálov! ()

CorvusBlek

Ano, jak jinak, vtipné, smutné, tragické, romantické, rouhající, zamýšlející se atd.atd.Tohle je klenot mezi seriály a vzdání poct vojenským doktorům, nejen těm americkým.Co dodat, nic, pustit si nějaký díl mluví za vše! ()

wallax

Sit-com MASH prináša obrovskú dávku humoru, čo sa vlastne od sitcomu aj očakáva. No to čo priniesol MASH nedokázal (podľa mňa) žiaden iný seriál. Je to nekorunovaný kráľ sitcomu. Veď uznajte: od primitívneho humoru zastúpeného plachým chudobným vidiečanom Radarom a roztržitým nevojakom Maxwellom "dostanem sa z armády za každú cenu" Klingerom, cez tupý a opilecký humor jednoduchého rodinne založeného Plukovníka Henryho Blakea, nasledovaný príliš vojenským, vzťahovačným a panovačným humorom Franka "Kuní Ksicht" Burnsa a jeho sexi priateľky Margaret Houlihanovej, k prehnane snobskému humoru Charlesa Winchestera, ďalej inteligentný a chápavý humor zastupený Francis Mulcahyom a Plukovníkom Sherman T. Potterom až po neskutočne sofistikovaný, prepracovaný, čierny a miestami zvyškom posádky MASH nepochopený humor hlavných predstaviteľov Benjamina Piercea, B.J. Hunnicuta a Johna McIntyrea. Samozrejme do hry vstupujú dalšie postavy (ja som si najviac zamiloval nesmrtelného stupídného Plukovníka Flagga) ktoré pomáhajú hlavným protagonistom vo vytváraní viac či menej zmyselných (alebo nezmyselných) situácíí. Práve preto staviam tento seriál do pozície krála či otca Sitcomov. Má všetko čo by mal mať kráľ tejto kategórie a aj oveľa viac. Okrem humoru v seriáli nájdete životné situácie a z nich plynúce poučenia, tragické udalosti alebo aj spev. Seriál som videl 3 krát (každý rok sa k celej sérii pravidelne viaciam) a myslím ze zďaleka nie naposledy. ()

Odpocivadlo

Kultový seriál z prostredia vojenskej poľnej nemocnice. Hlášky a ľahkovážne správanie sa hlavných hrdinov je satirický pohľad na vojnu. Boli aj časti kedy to nebolo vždy vtipné ale oni to dokázali tak uľahčiť že som si s radosťou púšťal ďalšiu a ďalšiu časť a výborne som sa smial. Mnoho častí som videl aj viac krát a toto sa oplati pozrieť vždy! ()

majo353

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Kombinácia skvelého humoru a smutných okamihov na pozadí vojny v Kórei. Napriek tomu, že seriál sa natáčal dlhé roky, nebadať na ňom nevyrovnanosť jednotlivých dielov a sérií. Prvé série boli viac humorne ladené, zatiaľčo neskoršie sa už vo väčšej miere zameriavali na strasti vojny. To však neznamená, že by boli horšie. Humor ostal aj naďalej spôsobom, ako sa Hawkey a Trapper / B. J. a ostatní vyrovnávali s trápením, ktoré im prinášala vojna. Seriál sa stal dojímavejším a nenásilným spôsobom poukazoval na utrpenie, ktoré ľuďom spôsobuje akýkoľvek vojenský konflikt a na hlúposť vojny. Odsudzoval tým tiež v tom čase prebiehajúcu vojnu vo Vietname. ()

Matamoroz

MASH je nejlepší seriál s vojensko-medicínskou tématikou, který byl kdy natočen. Dvě stě padesát dílů a skoro každý z nich je na pět hvězdiček. Lidský a zároveň inteligentní humor je nedostižný a výkony herců až na vyjímky, což se netýká hlavních postav je excelentní. ()

Mikakel

Válka a Humor...Dvě věci zcela rozdílné,tak jak je vidět , dají se spojit!..Nevím čím,proč,ale ohromně mne bavilo 90% dílů tohoto seriálu!! Především vtípky dvou hlavních hrdinů!:-D Hlavně Alan Alda je skvělý.. 4,5* ()

Scorpionka

M*A*S*H je prostě moje srdcovka. Ten seriál jsem měla hrozně ráda už v době, kdy jsem ještě polovině vtipů nerozuměla. A teď, když jsem se po letech konečně odhodlala shlédnout všechny díly tak, jak jdou za sebou, musím žasnout nad humorem, který je někdy až trochu dětský, ale přesto do děje perfektně zapadá a také nad tím, jak nenásilnou formou jsou do humoru zakomponovány hrůzy války. Každý si tu najde postavu, bez které si M*A*S*H neumí představit, i když mu třeba hrozně pije krev. Ovšem ta fantastická věc na tomhle seriálu je, že přestože bylo natočeno 256 epizod, ani jedna neztrácí na kvalitě. ()

Meow86

"Pozor, pozor! Všichni, kdo se přihlásili do soutěže plachetnic, ať se přihlásí u žumpy!" Můj večerníček, který sleduji zhruba od svých osmi let. Dodnes děkuji babičce, že mě k němu přivedla v době, kdy v TV běžel jen po 22. hodině. Sympatičtí lidé bojující proti válce svým způsobem, to jest humorem. Jsou zde i postavy, které ostatním život znepříjemňují, ale vesměs nikdo z hlavních hrdinů není zápornou postavou, možná jen hloupou - Frank "Kuní xicht" Burns a nebo třeba více či méně egoistickou - Charles Emerson Atakdále III. Ale tak jako tak, jsou "rodina", do které by člověk hrozně rád patřil. Nejen Hawkeye, který početností svých hlášek vyniká, ale třeba i právě Charles mě dokáže svými vznešenými bostonskými hláškami z Harwardu naprosto rozsekat. Každá postava je výjimečná a nenahraditelná. Šokovalo mě, když jsem po letech sledování seriálu zjistila, že Radarovi chybí na jedné ruce články prstů. Jak jsem si toho mohla nevšimnout?! Pravda, snažili se tento defekt vždy zakrýt rukou v kapse, deskami atp. Ale pro mě objev století. Palec nahoru také pro vedlejší ležérní postavu Sidneyho Freedmana. Člověk ani neví, která sezónní rodina je vlastně lepší, jestli ta s Traperem, Henrym a Frankem či ta s B.J., Potterem a Charlesem. Zřejmě není možné rozhodnout. Traper: "Ahoj Franku." - Frank: "To mě vůbec nevyděsí." ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young