Priatelia

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

GMVajgl

Seriál Přátelé má svý světlý chvilky a jako situační komedie jakž takž funguje. Jeho hlavní příběhové linky však postupně a nezadržitelně hnijí. Ani nahraným smíchem publika totiž nelze totiž zakrýt, že scénáristé (gej a feministka) staví na škodlivých vzorcích chování - na narcismu, machiavelismu a psychopatii v mezipohlavních vztazích. Normalizuje lži, manipulaci a přetvářku a propaguje antisociální lži jako "muži a ženy mohou být jen přáteli, kteří spolu zároveň mohou mít příležitostný sex", "tělesná přitažlivost je povrchní", "muži by měli být více otevření a citliví" a "ženám se zas vyplatí promiskuitnost dlouho do svých 30. let zatímco se věnují kariéře". Naprosto přes čáru úchylnosti bylo když Joey zkoušel chodit s Rachel, takže udělali dobře, že to rychle odpískali. Nahradil je však podobně zdegenerovaný HIMYM a později Big Bang Theory, kde jsou už všichni muži emaskulovaní loseři. Důsledky expozice mužského organismu těmto seriálům mohou být závažné. ()

Cvalek

Dle mého určitě nejlepší americký sitcom který vás nikdy neomrzí  i po vícero  milionkrát zhlédnutí. Jednoduše perfektní záležitost, jeden z nejlepších sitcomu. Třešnička na dortu je perfektní obsazení které tomu přispívá skvělou atmosférou a originalitou. ()

Wallis3

Má-li nesmrtelnost ve světě sitcomů jméno, pak jsou to právě Přátelé! Zas a znovu se můžu smát, zas a znovu mě baví. Mám-li pocit omrzení, stačí tomu přestat věnovat chvilku pozornost a může se začít vše od znovu! ()

Pat_rick_fan

Sitcomový kult, ktorý ma generačne minul, som ako dieťa sledoval s príšerným slovenským dabingom. Keď som sa po rokoch dostal k anglicky hovoriacemu originálu, humor som ocenil predsa len viac. Žiaľ, zub času urobil svoje a mne sa vtipy tak slávnych Priateľov zdali prekonané. Spoločenská atmosféra sa takisto veľmi zmenila, takže mi miestami zastával rozum, že sa naozaj niekoľko epizód venuje tomu, že aj Rachel má právo mať svoju kariéru, s čím sa Ross musí zmieriť (WTF?). Takisto sa nedá veľmi povedať, že mi postavy prirástli k srdcu, často mi prišli viac protivné karikatúry ako skutoční ľudia (Monica, dokonca aj Chandler). Na druhú stranu treba objektívne uznať, že v časoch svojho vysielania bol seriál humorom, konceptom a životným štýlom protagonistov naozaj parník popredu. Narodiť sa o 10 rokov skôr, ocenil by som to zrejme viac. ()

B.Wilde

Seriál jsem samozřejmě znala už dlouho a něco málo za ty roky viděla, ale až teď jsem se dostala k tomu, abych si udělala takový menší maraton. Člověk by ani neřekl, že od první série to je už pomalu 28 let! Wau. Co je tady nejlepší? Že je tenhle seriál opravdu nadčasový a ten humor pobaví i v dnešní době. Herecké obsazení naprosto skvělé, neumím si tam představit nikoho jiného... a každý hvězdný host mile překvapil. K hlavnímu vývoji postav bych sem tam asi nějakou výtku našla, ale moc se mi líbila linka s Monicou a Chandlerem. A taky jsem si hodně oblíbila Joeyho. Už chápu, proč je tento seriál tak moc oblíbený. ()

mala_kea

Pro mě ztělesnění sitcomu: nikdy jsem si nezapnul TV, abych se díval na Přátele. Ale když se stalo, že jsem se ocitl nezbytně před obrazovkovou a tohle tam běželo, tak to přežiju bez újmy. ()

Redbee

Nejvtipnější hraný americký seriál, založený na vtipných situacích, které se mohou stát každému z nás, tedy pokud máte alespoň jednu ze zvláštnůstek, kterými oplývají hrdinové. Myslím, že každý z nás si v někom ze slavné šestice najde něco, v čem se pozná i on sám. ()

Raaavenek

Šest tak rozdílných charakterů, tak dokonalých a úžasných že by si každý zasloužil hvězdičku, přičemž Joey by si zasloužil hvězdiček alespoň pět. Jeho hlášky jsou nepřekonatelné... ()

Empire

Bohužel tento sitcom mě nepřijde nějak úžasný, čím více dílu tím hůře, herecké výkony jsou postačující, ale např. zápletky jsou spíše k pláči. Popslední díly byly spíše trapné, stejně tak jako loučení. S porovnáním Raymonda, nebo M.A.S.H je toto podprůměr pro masu, Chůva k pohledání byla (pro mě) stejně zábavná a to je co říci.... ()

plagjoklas

Co napisat k jednemu s najlepsich sitcomov? Tento serial sa stal jednym velkym kultom. Pre mna urcite. vdaka nemu ma v skole volaju Joe (hlavne koli hlaske : Joe sa s jedlom nedeli ;) ()

Pingu

Nedá mně to abych sem nepřipsal jednu poznámku. Hrozně mně poslední dobou rozesmála jedna reklama na "nejmenovanou" limonádu bez cukru. ....... " nebsahuje žádný cukr, ale sukralózu" :o)))) Pamatujete jak Monika vařila z MAKOLÁDY ??? :o)) Tipuju, že taky obsahovala SUKRALÓZU :o) : o) : o) : o) : o) : o) ()

illy.cz

Tady asi neni co řešit, takový seriál si míň než pět hvězd nezaslouží. První série nejsou ničím výjimečné, ale od 4 série dál je to vážně super. Kupodivu, i poslední dvě série jsou výrazně nadprůměrné a pořád jsem se skvěle bavil. No a vzhledem k tomu, že jsem seriál sledoval pravidelně v televizi a nenechal jsem si ujít žádný díl, po poslední epizodě jsem pořád nemohl uvěřit, že je konec a opravdu mě to vzalo. Naštěstí, díky internetu jsou Přátelé pořád s námi:-) ()

GIK odpad!

Humor založený na pitvoření se herců, různém divném kroucení se a grimasách není můj šálek kávy. ()

raelz

Celý život jsem přátele bral jen jako zábavný večerní seriál na primě (respektive na čt). Po zhlédnutí první řady na dvd ale musím říct, že první řada Friends patří k tomu nejlepšímu co sitcomy kdy přinesly. ()

pravo

Jeden z tých seriálov, ktoré sa dajú v pohodičke zhliadnuť i viackrát. Skupinka 6 kamarátov zažije asi všetko čo si človek dokáže predstaviť. Ja osobne mám tento seriál rád a Chandler je moja najobľúbenejšia postavička tohto seriálu, ale trocha divný pocit som mal vždy s Rossa(hlavne jeho rozchody a dávanie sa dokopy s Rachel) a Phoebe(jej postava mi nikdy nedávala zmysel). Seriálu síce postupne dochádza dych, ale stále je to pohodová zábava. ()

Fat'Fatal

Nejlepší seriál všech dob, nemůžu se ho nabažit, i když jsem ho viděl dostkrát. Nejoblíbenější postava jednoznačně Chandler. Je škoda, že už to skončilo, ale pořád je to vtipný a asi nikdy nepřestanu doufat, že bych někdy byl součástí podobné party v reálu. // Viděl jsem v českém dabingu. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry