Akčný veľkofilm, v ktorom hlavnú úlohu hrá medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia. Podľa všetkého o mužovi, ktorý sa snaží zabrániť tretej svetovej vojne prostredníctvom cestovania v čase a znovuzrodenia. (Continental film)

tkey

Jak tady vidím ty elaboráty dlouhé jak moje chlouba, tak já to shrnu - Nolan, Nolan, Nolan. Za 5*, díky pokračujte. ()

Danny723

Jedním slovem ZMATEČNÉ. Asi bych potřeboval ještě několik shlédnutí, ale myslím, že už se na ten film nikdy nebudu mít chuť. Všichni lítají časem sem a tam, až se v tom člověk ztrácí a přijde mi, že se v tom ztráceli i samotní autoři, protože nedodržovali pravidla, která si sami nastavili. Ale každopádně to nějak vše výsledku funguje, budete mít závěr i když si nebudete jisti, jak se k němu vlastně došlo. ()

Blenny

Docením možná po druhém shlédnutí, protože jsem to úplně nepobral, ale momentálně se mi tomu nechce věnovat ten čas. Vypiplané, ale přestřelené. A místy jsem si vzpomněl na český Happy End a musel se smát tam, kde bych se asi normálně smát neměl. škoda. ()

JosefTomas

Nolan je bezesporu výborný řemeslník a vizionář. Jeho filmy mají tendenci skloubit zavedené postupy a spojit je s neotřelým prvkem, který dodá zdánlivý pocit originality. Problém je, že kvůli tomu se jeho filmy čím dál víc vzdalují klasickým divákům a soustředí se jen na ty náročnější, kterých je ale dle mého méně, než si Nolan myslí. Nedá se mu upřít fakt důkladné promyšlenosti, která je i na úkor logiky stále velmi důsledná, ale obávám se, že už zachází za čáru logického myšlení diváků a vyžaduje od nich větší náklonost a pozornost, než bývá (i u jeho filmů) zvykem. Tady se zkrátka jede velmi nekompromisně a pokud člověk odmítne na Nolanovu hru přistoupit (resp. podvolit se), nebude (u)spokojen. Nolan navíc už v úvodu jede velmi rychle a skoro to vypadá, že ho úplně nebaví důkladně popisovat svět, ve kterém je a chce si v něm už už hrát, tak to odbyde trestuhodně rychle, aniž by se ohlížel na diváky. Proto všechny indicie hází velmi rychle, za pochodu vysvětluje pravidla jednou větou a jede se dál. Upřímně jsem si začal film užívat někdy od hodiny a půl. Zde Nolan trochu zvolní a připomíná to konečně zase Nolana, kterého baví se překonávat a hrát si s divákovým očekáváním. Ke konci toho ale může být na diváka až moc a finále se tak může zdát trochu vyčpělé. Ať už má člověk úsudek jakýkoliv, musí uznat velmi důkladné zapadnutí všech linek. Nolan si natočil film, který se vymyká tomu "tradičnímu", co se točí. Zároveň ale dokázal, že blockbuster nemusí být jen tupý akční výplach, ale sofistikovaný kus s uměleckými prvky. Jen je otázkou, kdo na tento fakt přistoupí a bude ochoten ho chápat. A tady si myslím, že u většiny narazí. ()

tombarider

Znáte to, když máte na sobotu naplánovaných osm věcí, kdy jedna navazuje na druhou, krásně se to prolíná a realita je potom úplně jiná a vy jste rádi, že stihnete polovinu? Tenet je pro mě obdoba. Skvělá myšlenka, nepochybuji, že v hlavě Nolana to perfektně funguje, ale pro obyč smrtelníka je to trápení. Některé pasáže moc nedávají smysl ani při nejlepší vůli a pokud ano, je to tak špatně podané, že se k tomu člověk nepropracuje, pokud si chce děj trochu užívat a nenechat si ho utéct. Už počátek mnoho lidí kritizoval, tam jsem ale já měl pocit, že to ještě klaplo. Tady mě to prostě nechytlo. Po Dunkirku pro mě osobně druhé zklamání od režiséra, kterého si jinak vážím. Ale je to moje osobní hodnocení, pokud to někdo vidí jinak, proč ne. ()

Picoun7

Zhlédnuto 3x (první projekce v kině vedle instantně spícího a kurevsky uprděného kamaráda). A ani teď v “TeneTu” nemám úplně jasno, proto jsem se dříve neodvážil tento kousek hodnotit. Někteří režiséři si často stěžují, že nedostali volnou ruku a jejich díla jsou cenzurována pod nátlakem, ať už studií, nebo třeba financí a nemají prostor se autorsky vyjádřit. Tady by to ovšem bylo na místě, protože se Nolan, dle mého přesvědčení, moc “utrhl” a to se podepisuje na celkovém dojmu z tohoto díla. Každopádně, musím pochválit za další originálně pojatý a dobře vypadající snímek, tak jak to máme u Nolana rádi. Za mě silné 3* ()

Ivoman

Čekal jsem pokoření hranic Matrixu. Nestalo se. Snaha byla, ale malá. Automobilové honičky s hrátkami s časem jsem čekal prostě epičtější, brutálnější, do nebe volající konečně pořádná šou dva tři a co z toho bylo ? Ťukanečky, ošmatlávání a hlavně stokrát dokola, aby bylo i blbečkovi jasný, jak to doopravdy bylo myšleno. Prostě hlavně pro émerický mentály, který v kině jen řvou, žerou a chlastají a nesledují děj. Typický émerický blockbuster. Škoda. ()

PlysovyMacko

Ked ukazovali ako sa gulka zo steny vracia do pistole, myslela som ze to chapem.  Potom zacali akcne sceny ist dozadu a stratila som sa. Kenneth ako zloduch co moze znicit svet tym ze obrati tok udalosti. A ako ho tym znici? Preco sa dej sustredi na jeho zenu a dieta? Scena, v ktorej idu vojaci v case dopredu a druhi dozadu, z toho mi vybuchla hlava. Film je strasne zahladeny do seba, akoby nebol natoceny pre bezneho divaka. ()

MartinTerran

Tváří se to jako mega promyšlený nadupaný film, ale je to jen slátanina docela o ničem. Za co můžu pochválit, tak akční scény byly fajné, ale to je hodně málo. Mrzí mě, že to musím napsat, ale první film od Nolana, který mě nebavil a občas jsem se i nudil. Herci taky docela bída, jen ten černoch byl docela fajn. Hodnocení: 52/100. ()

Xpojntman

Tak tenhle kousek od DC Comics je další vyjimkou, že v některých situacích může být dobrý jako Marvel. Možná je to taky Christopherem Nolanem. ()

kedu odpad!

Můžete se místo na film Nolana koukat na šedou zeď a výsledek je naprosto stejný. Bez chuti, bez zápachu, bez myšlenky, jen obrovskou spousta teček tvořící šedivý monolit ()

macetoma

Tak jako je to zajímavý, ale rád bych viděl někoho, kdo to celé napoprvé pochopil. Komu se zdá Počátek (2010) moc složitý, tak ať se na to radši ani nekouká. Určitě to bude mít své fanoušky, ale abych neustále u filmu přemýšlel, jestli to co sleduji je minulost, přítomnost nebo budoucnost a kdo běží dopředu a kdo běží dozadu - to je na mě osobně moc velké psycho. Dávám za tři hvězdy. ()

Tominni

Solidní sci-fi z rukou Christophera Nolana - už to by mělo stačit k vysokému hodnocení, má to tentokrát svá ale. Podívaná to je fajn, hrátky s časem a logikou vlastně taky, to chození a plynutí pozpátku je okouzlující, ale tak nějak mi tam chyběly nějaké emoce. Takže jsem od skvělého režiséra dostal technicky skvěle provedený filmu, u kterého jsem musel přemýšlet a řešit smyčky, ale asi jsem čekal něco víc. Slabší čtyři hvězdičky. ()

Jereme

Nikdy jsem časové paradoxy neměl moc rád a snad jen s výjimkou návratu do budoucnosti mě přišlo že spíše bourají to ostatní dobré co na filmu je, ale tady je ovšem debilitě vsech časových paradoxů nasazen úplně nový level... No nevím možná už je to tím, že nejsem osobně tak bystrý jako před lety a nebo se prostě jen Nolan postupně vzdaluje mému chápání... Prostě mi to celé přijde jako že z úplně primitivní dějové linky udělám pomocí cestování napříč prostorem a časem a kydama o paralelních dimenzích velkej a nepochopitelnej spektákl... Ale jako jinak herci se snaží a po technické stránce je vše zvládnuto dobře. Je zde i dostatek svěžích nápadů, takže by úplně nebylo fér hodnotit hůře (i když, přiznám se, jsem o tom dost neuvažoval) ()

Alex_01

Tohle musíte vidět vícekrát, pokud nejste fivehead nebo si to nechcete užít. Film se nám snaží pomoct, když nám na začátku řekne moc se v tom nehrabejte a chápejte to intuitivně, což je ale dost těžké, protože člověk má přirozeně otázky a chce na ně znát ty fucking odpovědi. Často se něco událo a já jsem to catchnul až později, pak jsem zase myslel, jak to megachápu a pak jsem byl ještě víc lost a jsem prostě pomalý takže pro mě to moc nebylo. Nechtěl bych to stříhat, je to fakt bordeel. Je to asi o tom nést odpovědnost za vlastní činy, boj o přežití, hrdosti...záporák byl super, fakt, měl osobnost egoistického sebezahleděného poškozeného parchanta, který by přesně "něco takového" udělal. 3* vrátím se k tomu později ()

mikhail

Dopozeral som naozaj len silou vôle. Dejová linka prekombinovaná, postavy mdlé. Celkovo je to ťažké béčko za veľké prachy. Nepodarený klon Inception, ktorý vôbec nemal vzniknúť. ()

Toustovač

Spoilery... Na to, kolik pozornosti film vyžaduje, toho z pohledu děje a postav příliš nenabídne. Tok času popředu a pozadu zároveň sice moc hezky/zajímavě vypadá, ale orientuje se v něm člověk spíš až zpětně (pokud vůbec :)) a přináší svoje vlastní paradoxy. Třeba podobně vykuleně koukali lidi na první film o cestování v čase, vím já, ale za mě je tohle spíš technologický demo a den od zhlédnutí si z něj nepamatuju skoro nic, takže na původně zamýšlené 4* už to necejtím. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů