Keď vydavateľa Willa Randalla (Jack Nicholson) pohrýzol vlk, určite neočakával, že sa z neho stane vlkolak! Ibaže zakrátko po uhryznutí mu na tých najneočakávanejších miestach začne bujnieť ochlpenie a i jeho čuch sa neuveriteľne zostrí – vďaka čomu odhalí neveru svojej manželky Charlotte (Kate Nelligan) s ambicióznym kolegom Stewartom Swintonom (James Spader), ktorý sa už dlhší čas snaží nahradiť ho vo funkcii! Will sa s ňou rozíde a začne sa zaujímať o pôvabnú Lauru Aldenovú (Michelle Pfeiffer), dcéru svojho bezcharakterného šéfa Raymonda (Christopher Plummer). Po prvej spoločnej noci, plnej nekontrolovateľnej túžby a vášne, sa zmätený Will prebudí uprostred lesa – celý zakrvavený... (TV Dajto)

dalia

Film má atmosféru i napětí, pozvolná proměna hlavního hrdiny je dobře podaná a některé scény jsou opravdu dramatické, určitě i zásluhou výborné hudby. Obzvlášť Jack Nicholson a James Spader jsou skvělí. Co mi připadalo slabší je samotný závěr filmu, který vlastně nic neřeší a působí trochu jako parodie ve srovnání s předchozím dějem. ()

Tomas_313

Námět filmu pojednávající o animálnosti v každém z nás je velmi ošemetný. Přestože je scénář inteligentní a nápaditý, akční scény zvládnuté, režisér zkušený a hudební podkres obstarává samotný Ennio Morricone, je nutné si uvědomit, že řada scén by při špatném uchopení vyzněla komicky a z Vlka by se záhy stala další nedůstojná hovadina s tématem lykantropie. Jenže tomu tak není. Zásadní roli, více než je běžné, sehrála hlavní postava - charismatem přetékající Jack Nicholson, jemuž zdatně sekundovali půvabná Michelle Pfeiffer a James Spader. Právě díky nim je Vlk opojným atmosférickým zážitkem, který svou polytématičností uspokojí jak příznivce thrilleru, tak i zaryté romantiky. 85% ()

mad.dog

Absolutně jednoduchý thriller s přímočarou zápletkou o údělu oběti po hryznutí vlkodlakem. Úžasný Nicholson, Michelle Pfeiffer a James Spider. Nebýt této trojice, která předvádí hereckou exhibici, neměl by film co nabídnout. Mě se ale líbil, oceňuji kromě herců i hudbu, ale není to ten typ filmu, který by člověk chtěl vidět několikrát. ()

SNCIS

"Vlčí démon není zlý, není-li zlý člověk, kterého pokousal. A není to špatné být vlkem, že? Síla bez viny, láska bez pochyb." - 60%. ()

Conriocht

Prakticky už zabudnutý film v mojej obľúbenej schéme "z otroka otrokár". Celkovo si ma film dostal svojou zvláštnou a ponurou atmosférou kombinovanou so skvelým výkonom Džeka. Ergo vhodný film ako návod na prekonanie krízy stredného veku a kariérny postup. ()

CSGoddess

Není to špatný film ale Nicholsona nemusím a Spader ke konci vypadá jako vzteklý křeček z rychlé roty než vlkodlak. Za horor to fakt nepovažuji, spíš za romantiku, naštěstí ne ve stylu pozdějších slátanin typu Twajlajt s Patizónem. Ale podívat se na to dá. ()

blbina

Viděno po 30 letech a pořad super! Je třeba tolerovat sem tam nedostatek způsobeny tím, ze dnes by se to točilo jinak. Jack už až tak nefunguje jako milovník a efekty taky nejsou co teď. Ale ty jeho oči pořad dobrý! ()