Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

Mocoft

Neuvěřitelné mozkové pochody Jima Carreyho, kterého jako komika nesnáším, ale herec to je skvělý. Težký film, kde se prolínají časové linie, na který je potřeba se soustředit a vychutnat si ho. ()

Boo

Nádhera. Přemýšlí o stejném zákroku, protože tohle byl snad ten nejlepší filmový zážitek mé dosavaní existence. Jim se konečně ukázal jako talentovaný herec, který nepotřebuje ke své kariéře jen dobře promazaný šroubky v obličeji. Každému člověku, kterého potkám na ulici, říkám, že si to musí jít pustit. ()

shifter

Nadherny a velmi kvalitne obsadeny film! Do kina som isiel s troskou skepsy a obavami, ale nikdy som to neolutoval a hned ako vyslo DVD, objednal som si ho. ()

thestral

úžasný film, absolutní příběh, jeden z těch mých oblíbených filmových, Kaufman je asi génius nebo nevím, ale proč by nebyl. Myslím, že je to jeden z největších filmů o lásce, které jsem viděla, je chytrý a vtipný, absurdní a smutný, v každém případě je ale nezapomenutelný---skvělý výběr herců a úžasný Jim Carrey... ()

Lokran

dobrý film natočený podle velice dobrého scénáře. leč nebyl tak osobní jak sem od něj očekával. proto jen 4... a jim carrey se mi na tu roli moc nezdál, prostě ho mám zaškatulkovaného do role trhlých bláznů a tohle bylo trochu divné, ne špatné, ale prostě divné. po jeho výkonu mi zůstala taková zvláštní pachuť na patře... (i když pravda, jedl jsem u toho filmu syrečky, tak mu možná křivdím...) ()

raneczech

Skvělý příběh o nezlomnosti lidské mysli, která je silnější než nějaký vrtoch. Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem přistoupil na hru Kaufmana a Gondryho (přiznávám, na chvíli jsem dokonce usnul). Ovšem poté už následuje jen divácké opojení- skvělý, typicky Kaufmanovský scénář, citlivě natočený se spoustou vizuálních nápadů (moc se mi líbilo postupné mizení detailů), a také herecké výkony, zvláště Jim Carrey mi svým dramatickým výkonem bez jediného Carreyovského "ksichtu" téměř vyrazil dech. ()

art

Nejdřív jsem si říkal super. Ale pak jsem vystřízlivěl a nemůžu dát víc než 3*. Herecký výkony jsou skvělý, hlavně Jim mě překvapil. Ale ten scénář... vyloženě mě vytáčely ty scény, kde doktor 'nahání' Jimovu mysl nebo jak to nazvat, prostě že se vůbec upozorňovalo na takovej technickej nesmysl (prostě bych ty scény s technikou metody vymývání mozků vystřih, jen bych zmínil že to prostě je a konec). Na vědecký nesmysly jsem u filmů háklivěj a tady mi to film dost zkazilo. ()

j.o.j.o.

Všichni obsazení splňují podmínky pro kvalitní film, samozřejmě kromě stále "vtipného" Jima Carreyho. Pokud by ale měl za nějaký film dostat cenu za skutečně seriózní herectví, bylo by to právě za tento. ()

KdG

Tak tenhle film je zbytečně děsně komplikovaný, ukecaný, zmatený, prostě divný a rozhodně jsem ho úplně nepochopil. Jima Carreyho jsem ve vážné roli viděl poprvé a byl to dost nezvyk. Celkově jsem zklamaný, čekal jsem něco co mě víc vtáhne do děje. ()

Karajda

Stejně jako ostatní dávám plný počet hvězdiček až na podruhé.. je to vážně zajímavý film a Carrey je v něm úžasný... sem ráda, že už si ho nepamatuji jen jako Masku, Ace nebo Bruce, ale jako Joela... pět hvězdiček za ten výborný pocit při sledování filmu ()

renegrido

Začátek vypadal docela slibně, ale zbytek filmu byl pro mě velmi těžko pochopitelný. Přestože si myslím, že nejsem úplně blbá, na tohle prostě nemám. Míchaly se zde různé vzpomínky s realitou a občas jsem se vážně ztrácela. Obzvlášť barva vlasů Kate Winslet hodně mate, protože v některých scénách má modré, v některých oranžové a v některých červené. Kdybych film pochopila, určitě bych ho hodnotila lépe, ale tak prostě nemůžu. 40% ()

zmess

Istejších 5 * som snáď ani nedal. Krásne dielo so skvelou myšlienkou, ešte lepšími výkonmi hercov a ešte lepším prevedením, kde sa mi náramne páčili pasáže pri prechádzaní medzi spomienkami, ktoré zvládol Gondry dokonale. Nedá mi nespomenúť aj Pána Kaufmana, ktorý skutočne vie ako na to. ()

Agipov

Veľmi zvláštny filmík. Po prvom zhliadnutí som mal zmiešané pocity, a priznám sa moc som tomu nepochopil, ako tu už bolo spomenuté treba to vidieť asi viac krát, ja zatiaľ iba za 60%. ()

Python

Nadherna vizualni stranka je u Michela Gondryho standardem, stejne jako kvalitni scenar Charlieho Kaufmana. Jim Carey v dalsi z roli, kde dokazuje jak skvely herec je. A Kate Winslet proste zeru.. :) ()

e(l)a

Úžasný příběh opravdové lásky! Naprosto odlišné od všech romantických komedií, ač romantické to tedy skutečně je, ale ve své podstatě mnohem hlubší, opravdovější a dojemnější. Dokonalá kamera, herecké výkony, režie, scénář... - snad ani není co vytknout...:-) Nicméně po prvním shlédnutí to přece jen není úplných 100%. Moc jsem se snažila se neztratit v dějové linii a v časových rovinách, takže myslím, že mi spousta krásy filmu unikla. Dodatek po druhém shlédnutí: Úžasné!:-) ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz