Guy (Ryan Reynolds) je bankový úradník vo Free City Bank a vedie prostý život. Vyžaruje pozitivitu a radostný optimizmus a vždy je ochotný zájsť na dobrú kávu. Spolu s najlepším kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) má obrovskú chuť do života, no všetko sa náhle zmení, keď zistí, že je vlastne postavou na pozadí veľmi násilnej videohry typu open world: „Free City“. Distribuuje ju spoločnosť Soonami Studios, na jej čele stojí nenásytný magnát Antwan (Taika Waititi). „Free City“ je veľmi populárna hra, kde vládne chaos a ničenie. Hráči v nej vedú život bez pravidiel a posúvajú sa na vyššie levely páchaním bezdôvodných násilných činov a vandalizmu.
Guy stretne megasexi hráčku Molotovgirl (Jodie Comer) a je ňou uchvátený, práve ona mu pomôže prejsť hrou a vyrovnať sa s tým, že jediný život, ktorý pozná, nie je skutočný. Molotovgirl sa v reálnom živote volá Millie a má nevybavené účty so Soonami. Je presvedčená, že Antwan jej ukradol kódy z hry, ktorú s kamarátom Keysom (Joe Keery), programátorom v Soonami, predali spoločnosti. Keď sa Guy aktívnejšie ujme svojej roly dobrého človeka – idealistu v cynickom svete bez pravidiel – stane sa zástancom hráčov aj ďalších NPC (nehrateľných postáv) a hrdinom vlastného príbehu, ktorý si už píše sám. Guyova popularita rastie a Antwan si uvedomuje, že tým vážne ohrozuje budúcnosť „Free City“ a najmä plánovaného pokračovania hry „Free City: Masaker“, preto poverí Keysa a ďalšieho programátora Soonami menom Mouser (Utkarsh Ambudkar), aby natrvalo odstránili Guya z hry. A zrazu je na Guyovi, aby zachránil svoj svet po svojom. (Cinemart SK)

PTuranyi

Hraná verzia Ralph Rozbito s vymakanou produkciou a vynikajúcim hereckým výkonom Ryana Reynoldsa. Žiaľ po sľubnom rozbehu a originálnej zápletke sa príbeh začne zamotávať do siete klišé a skratiek až Béčkovej úrovne čo vyústi až do veľkého finále, ktoré však neprinesie nič neočakávané. Atmosféra je však výborná a zábavné momenty číhajú na každom rohu rovnako ako grandiózne vizuálne efekty. 70% ()

Zlajdaa

Zajímavý nápad, dobří herci, kupa "easter eggs" (a bestak jsem většinu ani nepostřehla :D). Kazí mi to akorát délka filmu - mohlo to být o něco kratší a svižnější. Lepší průměr. ()

Libb

Nechci psát o filmu, abych čtenáře nějak neovlivnil, a aby si čtenář mohl film vychutnat sám, ale co chci říct, že tento film je pohlazení po duši. Žádní vyložení psychopati, hlavní hrdina je dobrý člověk, a to je dnes velice osvěžující. ()

dagyšpandr

Film má slušné tempo, hýří nápady a hlavní hrdina je správný týpek. Kdyby nebylo toho nechutně amerického happy konce, dal bych 4 hvězdy. A song "Mariah Carey - Fantasy" nemůžu dostat z hlavy. Bavil jsem se víc, než u Ready Player One. ()

Little_Sawy

Videoehrná filmová bomba! Sice boli v kině same decka ktoré to kino ešte viac zhoršovali, ale ked sa zapla kamera na filmove plátno tak som myslela že v polovine filmu asi zajasám na celu kinosalu! Ty vóóle to byl nářez! Film o ktorom som si myslela že bude sračka, ma mrtě prekvapil. ()

bigmatko

mimoriadne prekvapenie mi priniesol Ryan touto pohodovou modernou komédiou. obával som sa trápnosti a dostal som uvoľnenú zábavu. Príbeh je svieži v štýle LEgo Movie a Ready Player One. Prekvapil ma aj Taika Waititi , ktorého skôr poznám ako režiséra a predstaviteľa scifi postáv. Ale aj tu dobre zastal svoju jedinečnosť. Výrazne zábavne Cameo, ktoré sa v príbehu sporadicky objavuje sa naozaj podarilo. Proste z očakávanej somariny je tu zrazu divácky úspešný film. ()

amazonica

Když jsem na to šla do kina, nic moc jsem neočekávala. Z kina jsem vycházela s úžasným pocitem po vidění velmi dobrého filmu. Hodně mě to překvapilo, proto asi i těch 5 hvězdiček. ()

Royaldell

Nevím, jestli moje nadšení z free guye není způsobeno tím, že jsem byla v kině po asi roce, ale asi to ani nebudu řešit. Skvělá komedie se skvělým Ryanem Reynoldsem, efekty, vtipy a referencemi (Chris Evans where u at). ()

thekalli

Hezky vypadající akční komedie s trochu dětinským, ale zároveň šíleným humorem a s velkou spoustou odkazů (Největší radost mi udělalo paradoxně Disney). Je to dospělejší než sem čekal, ale i tak jsem se občas nudil. ()

vaclav.g.kar

"Vítejte ve FreeCity" po dlouhém čekání je tu novinak s Ryanem Reynoldsem. Svěží akční výplach, který ničím neurazí a účelně pobaví. Nejsem moc fanouškem Reynoldse, ale tady mi nepřišel tak přestřelený jako třeba v DP. Vlastně jsem ani nikdy nehrál GTA. I tak jsem si film užil na maximum, velké množství akce a vtipu. Moc rád jsem ve filmu viděl Joea Keeryho i Jodie Comer. Minimálně ji si myslím budeme vídat častěji a častěji. Taika si to dává jako vždy s přehledem a vlastně on je důvod který mě dostal do kina. Bohužel jsem ho poprvé slyšel dabovaného.... no bez komentáře.. V neposlední řadě i menší role pro Tatuma.. :D :D krásných 70% ()

soukyd33

Pecka, pecka, pecka! Tak tohle se povedlo, a bavilo se celé kino. Humor TOP. 👍😀 Efekty dobré. Příběh dobrý. Nápad super. Herecké výkony dobré, hlavní postava TOP! 👍 Hlášky super. Něco jako super hrdina ve světě MPC. Viděl v kině 4DX, Chodov, Praha. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

jimik13

Na Free Guye jsem se těšil od loňského léta, kdy jsem si o tomto filmu přečetl prvně. Čekání skončilo a na film jsem šel s velkým očekáváním a nebyl zklamán, ba naopak. Film je jízda od startu do konce. Prolínání světů funguje skvěle, je to jedna velká symfonie vtipů se skvělým Ryanem Reynoldsem a fantastickým Taikou Waititim. Ty doplňují párádní výkony vedlejších postav, vypíchnu Chaninga Tatuma. Celý film je prošpikován vtipy, ale taky skrytými odkazy na reálný svět mimo film a různými puny, které jen dokreslují atmosféru a dělají Reynoldse Reynoldem. - Woah it´s like losing a virginity....oh I didn´t mean it like that, I mean it as losing my virginity in my mouth.... oh  ()

Orion12

Tohle byla pecka! Podle prvních trailerů jeden z těch méně výraznějších filmů tohoto roku každého překvapil. Jednalo se o šílenou jízdu propracovaným herním světem se spoustou vtipů, gagů, easter eggu a spousty akce. Sledujeme příběh Guye- kterého hraje výborný Reynolds a nejde si ho prostě nezamilovat, i ostatní herci jsou naprosto svělí některé (válí Taika Waititi). Líbil se mi i příběh filmu, za mě byl naprosto originální, líbilo se mi jak jsme přecházeli mezi světem Free city a naším světem. Příběh byl dosti originální, nevím kde jsem viděl podobný koncept kromě Player Ready One, ale tohle se mi upřímně líbilo mnohem více! Film krásně kombinuje šílenou akci s obrovským množstvím výbuchů a střílení s klidnějšíma pasážema, kde je třeba trochu romantiky a hlavně vtip. Ve filmu se schovaná hromada easter eggů na různé filmy, hry a další geekovské věci. Líbila se mi i komediální část filmu, kde se opravdu smálo skoro celé kino :) Musím podotknout naprosto nádherný  vizuál filmu , kde free city vypadalo opravdu jako z nějaké hry. Posledních bitku  filmu, které jsou nabité easter eggama a vtipem beru asi jako nejlepší část filmu. Každému doporučuju já se prostě bavil!Mělo to vtip, akci, romantiku a skvělého Reynoldse 9/10. ()

alisek87

Naprostý luxus! Po dlouhé dobé film, který mě opravdu mile překvapil, zajímavá zápletka, hlavní postavy - Ryan Reynolds a hlavně Taika Waititi, který si roli krásně podal. Jo, takových filmů více, vřele doporučuji. ()

vikin

Příjemné letní pokoukání se spoustou odkazů na gamesky, Shawn Levy zraje a drží to plně ve své režii :-). Po všech Marvelech a DCčkách určitě vítané zpestření, palec hore. ()

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+