Bratstvo neohrozených

• Česko Bratrstvo neohrožených (viac)
Veľká Británia / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Predloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (viac)

motyka52

Nejsem žádným fanouškem válečných dramat a tak jsem Band of Brothers odkládlal, co to jen šlo. Dostal jsem se k tomu 22 let po vzniku. A zůstávám v němém úžasu. Ta série vůbec nevypadá stará několik desetiletí. Je to skvělé po všech myslitelných stránkách - filmařsky, příběhově, herecky, hudebně. Dokonalé dílo prosté otravného patosu a trapných klišé. Občas to působí skoro až dokumentárně, ale v dobrém smyslu. A díly Bastogne a Proč bojujeme? jsou naprostá špička seriálové tvorby a vůbec nevadí, že v tom druhém jmenovaném nepadne snad ani jediný výstřel. ()

Adams

dily s vypravecem nejlepsi. posledni dil me dostal. je rok 2024 a mam pocit ze konci obdobi hojnosti. lide a zejmena ti co rozhoduji o celych statech si nevazi ze je mir a mame se dobre. asi to nebyl posledni film o posledni valce. ()

Wineology_

Vidět něco takového v člověku leccos zanechá, ve mě hlavně díl, který sleduje příběh polního medica u Bastogne. Ovšem jak se tvůrcům povedlo vytvořit jednu z nejlepších válečných podívaných a ještě k tomu to natáhnout na celých 10 hodin a zachovat kvalitu bez jakéhokoliv zaškobrtnutí, to asi nikdy nepochopím. Seroš mi nebyl tématikou tak blízko jako Vládcové Nebes od stejných tvůrců, ovšem jeho kvality jsou ve všech ohledech naprosto na stejno, ne-li že v některých částech dokonce překonávají ony nebeské jezdce. Docela závislost, nemohl jsem spustit oči až do tří do rána. ()

Janos

Skvělý seriál bezesporu,ale ti herci až na pár byli úplní amatéři.A tím myslím úplně totální amatéři,i když pořád dobrá podívaná.Tenhle seriál zachránily tři věci.Zaprvé finance,za druhé výpovědi vojáků z války a zatřetí kostýmy herců a efekty. ()

provazek

Tak tohle je opravdu nejlepší seriál s živými herci. Na začátku se mi do toho nechtělo, ale pak sem si pustil čtyry díly najednou. Tenhle seriál vás vtáhne přímo do války, brilantně natočený a velmi lidský pohled na osudy válečných hrdinů, bojujících za druhé světové války. ()

fojťan

Atmosférický seriálový hit z produkce HBO je více než jen běžným válečným příběhem. V návaznosti na historii 101. elitní výsadkové divize americké armády je vzpomínkou na tyto statečné vojáky, kteří nemalým dílem přispěli k osvobození Evropy z nacistického područí. A to vzpomínou velmi sugestivní. Zvláště pro znalce a fanoušky daného období Války je to naprosto výjimečná příležitost prožít s těmito hrdiny válečné dny. Někteří dávají Band of Brothers bok po boku se snímky jako Saving Private Ryan a podobně, ovšem tohle srovnání je úplně mimo. Band of Brothers nejsou o efektu, nejsou o příběhu z pera nějakého hollywoodského scénaristy, který si od Lásky Nebeské odskočil na víkend k Band of Brothers. Tento seriál je o skutečných lidech a skutečných událostech, které prostřednictvím herců, režisérů a všech, kteří se na tomto epickém díle podíleli, ožívají po téměř 60 letech v celé své hrůznosti. Nejlepší válečný seriál všech dob. ()

Ant@nio

Tak tento seriál je opravdu mistroským dílem. Podrobné líčení od příprav ke "dni D" až po dotažení amerických vojsk až na území Německa. Dalo by se říct že je to i napůl dokument. Výkony herců jsou opravdu skvělé a klobouk dolů před nimy. Mě osobně sice při posledních 3 dílech už chyběla taová ta atmosféra jako s předchozích dílů (jako třeba Bastogne), ale i přesto si toto dílo zaslouží plný počet. ()

koboldek

Unikátní Seriál popisující cestu roty E od dne D až po dobytí Berlína a řípravy na návrat.Inspirativní v mnoha ohledech nejen po stránce dokonalého střihu akčních scén a efektů, ale i emocí, kterých je vždy válka plná.Upřímne si nedovedu představit lepší pojetí a zpracování...100% ()

MilesF

Přestože jsem si seriál pořídil bez české podpory, nedokázal jsem se odtrhnout od televize. Velkolepé bitevní scény, výborní herci, perfektní zvuk a střih a především přesné dobové reálie. Jen víc takových!!! ()

Boj@n_05

Seriál, který beru spíše jako dlouhý film popisije skvěle situace v nichž se spojenečtí vojáci ocitli. Atmosféra je zatím nejlepší jakou jsem viděl jen ve vojínu R.Dostane se i na hodně smutné situace a výkon D.Lewise, který se postupně díl od dílu vypracovává ve velitele, kterému nechybí odvaha a cit, kterým vede své vojáky. Bohužel 9.-10. díl už stráci rapidně na atmosféře a nemá ten správný spád, ale to se dá pochopit, protože autoři tu válku nějak ukončit museli. No podle mě asi nejlepší seriál všech dob a myslím´, že se bude jen hodně těžko překonávat. ()

stevkoI

Pohladenie zmyslov pozerat tento serial.O to viac ze vojnova tematika ma hodne bavi(o to viac ked je to dobre spracovene,vyborne obsadenie...),proste moja srdcovka,takze 5+ hviezdiciek ()

Crucifere

Podle mne určitě nejlepší seriál z období druhé světové války, kterému se těžko vyrovná i leckterý film. Jednotlivé momenty jsou nezapoměnutelné a každý díl bere dech. S napětím jsem sledoval každou minutu a i když se někdy zdálo, hlavně ve dvou posledních dílech, že se režiséři už neměli čeho chytnout a jen to prostě chtěli nějak dotáhnout do konce, není tomu tak ani zdaleka. Atmosféru tvoří i "ticho", kdy se nic neděje a pak přijde něco, co opět rozbuší srdce. V podstatě se dá děj předvídat, protože historie se již nezmění, ale to s jakou precizností je seriál proveden se prostě snad nedá popsat. Autoři se nedali unést a potenciál využili naplno až do konce. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (viac)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (viac)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (viac)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)