Sedm mladých lidí prožívá v průběhu několika dní události, které radikálně ovlivní jejich budoucí život. Rozhlasový moderátor malého pražského rádia Petr se rozchází se svou dlouholetou přítelkyní Hankou. Tu chce získat pro sebe neurotický doktor Ondřej, který dívku už léta pronásleduje svou vtíravou pozorností. Ondřejova manželka Lenka si však odmítá připustit, že by otec jejích dětí mohl zradit jejich úhledný maloměšťácký život. Do osudů obou dvojic zasáhnou i křehká makedonská barmanka Vesna hledající v Čechách ztraceného otce, cynický manipulátor Robert a oddaný milovník marihuany Jakub. Kontrast k osudům osamělých mladých lidí, kteří se více či méně úspěšně pokoušejí vyznat sami v sobě, tvoří Hančini usedlí rodiče a skupinka japonských turistů toužících poznat "typickou" českou rodinu... Příběhy samotářů uprostřed davu, kteří si připadají bezmocně vláčení zlomyslným osudem uvnitř svých ekonomicky pohodlných životů, vyprávějí autoři v tragikomické poloze. (oficiálny text distribútora)

rolly

tak na toto sa pamätám ešte zo "školského premietania", asi to bolo plánované na poukázanie na to, čo spôsobuje hulenie a tie oné už preslávené koláčiky. Pravdou však je, že by som si po filme najradšej na jednej dvoch pochutnal:-) Skvelý herci, super film. ()

g.laudeo

Mně nejbližší český porevoluční film. Všechno, co potřebuju, tady naleznu. Poprvé jsem se u něj hlavně smál, taky jsem byl přece jen o dost mladší než hrdinové... Podruhé už to tak legrační nebylo, ale zásah to byl stejně silný. Potřetí... Ondříček, Zelenka, Trojan, Macháček, Muchow. Bonus: Maciuchová. Dodatek po deseti letech: Už je to v klidu, prostě se dobře bavím. ()

Idealista

Když jsem byl na střední , učitelka prohlásila že je na to moc stará , a že ji to neoslovilo . Zeptala se naší třidy ( jako škola jsme na tom byli v kině ) komu se to líbilo - z 25 lidí dvěma , a já mezy ně nepatřil . Ano jsou zde super hlášky , vypilované scény , i typově přesní herci ale jako celek to moc nefunguje . I tak je to podle mně to nejlepší co Zelenka napsal ( jako vždy mi u něj chybí znatelná nadsázka ) . Ps: tu nejlepší scénku s tou hymnou podle něj vymyslel jeho otec . ()

rogger

VÝBORNÝ príbeh, SKVELÉ obsadenie, KVALITNÉ herecké výkony, PERFEKTNÝ soundtrack,NEZABUDNUTELNÉ hlášky. Vďaka tomuto filmu som sa zoznámil s hercami Macháčkom a Trojanom, musím povedať že boli úžasný ťahúni a ich herecké výkony boli hodné nejakého významnejšieho ocenenia odborníkov. No to nechám na iných. Aj keď je film skôr pre mladšieho diváka, skrýva v sebe hlboké myšlienky,či už o živote , o vzťahoch či láske samotnej , ktoré stoja za zamyslenie! Jednoducho nemám, čo vytknúť. Tým čo nevideli odporúčam, tí čo videli, so mnou hádam budú súhlasiť. ()

koza3

Celková pointa filmu je pro mě tak trošku malou záhadou, protože pokaždé, když jsem film viděl, byl jsem v jiné životní situaci a tudíž jsem na něj také jinak nahlížel. Moje poslední shlédnutí ve mě zanechalo snahu najít lásku a štěstí v dnešní společnosti a utrhnout si kousek radosti pro sebe. Tragické osudy postav poukazují na smutek a zároveň vyvolávají zamyšlení se nad vlastní podstatou. O tom jsou podle mě Samotáři. Až film shlédnu po 27. určitě ho uvídím zase jinak. Pro mě srdcovka - 100% ()

sunjata

Tato (tragi)komedie mi poměrně dlouho unikala a moc jsem od ní nečekal. O to příjemnější to bylo překvapení. Tentokrát mi sedl i Macháček a no ty hlášky jsou prostě nezapomenutelné ... ()

LuckyK

Kultovním je film především pro sled hlášek, dějová linka tady úplně chybí. Je to typické Ondříčkovo pražské dílo, které je zaměřeno na efekt, záběry na atraktivní místa a pocitové scény, kde je nejlepší Muchowova hudba. Jinak vlastně o ničem a v tom ostatně je film asi nejsilnější. Jak dovede přesně postihnout pražskou atmosféru, vztahy a typy lidí. Egoistické figurky, kteří si hrají na děsné mistry a světáky a přitom jsou totální ztracenci uvnitř města bez rodiny, kamarádů, zázemí a smyslu života. Jako dokument perfektní a pak teda ty hlášky. ()

Aywes

Česká, úsměvná tragikomedie o několika lidech, kteří nemohou najít vlastní cestu životem. Dokonale zahrané herecké duo Macháček a Trojan září a jsou skvělí herci.Soundtrack prostě k tomu padne a vystihuje celý film. Hlavně postava Macháčka je naprosto skvělá. Každá z postav je vlastně velmi barvitá a charakteristická. David Ondříček dobře zfilmoval další z takových těch typičtějších českých tragikomedii.To jednoduše umíme jen my.Velmi povedené!Tento snímek má duši.Tedy světýlka :) ()

P33t33

Tak tenhle film je v mém žebříčku úplně na vrcholu. Skvělé herecké výkony a obsazení podtrhuje výborný příběh. Humor se může během sledování filmu snoubit s depresivnějšími scénami. Z kultovních Samotářů pochází také mnoho kultovních hlášek. Také díky nim se nebráním koukat na film pořád dokola. A aby chvála byla kompletní, musím vyzdvihnout i velmi podařený soundtrack. ()

Roman1983

ani když mi bylo tehdy 17 let se mi tento film naprosto nelíbil,...prostě komerční kravina, kravina, kravina s debilním Trojanem, který ten film ještě více znechutil ()

simoneo

Vynikajúca česká moderná komédia. Z jednotlivcov musím určite vyzdvihnúť J.Macháčka, ktorý podľa mňa zahral svoju rolu dokonale. ()

pepad3

No přiznám se - smál sem se v jednom kuse :). Na české poměry velmi vydařená komedie, s peprným humorem ze života, z takového života, jaký doopravdy je. A to na filmu oceňuji nejvíce. Vůbec na nic si nehraje a pro mě byli Samotáři vynikající duševní hygiena a perfektní zvednutí nálady a opět sem si uvědomil, že některý životní hodnoty jsou prostě nejdůležitější, ačkoliv na to někdy zapomínáme. Velmi pěkný počin. ()

BenchPress

Moc hezkej film na styl zahraničních, kdy se pár lidí, kteří se navzájem skoro neznají, sblíží a změní to jejich budoucnost. Herecké výkony jsou fantastické. Macháček, Trojan, Vilhelmová... co chcete víc. Důkaz toho, že v ČR se dá natočit dobrý a vtipný snímek, který musí uspět u diváků i v zahraničí. 5/5. ()

papuchalk

Napoprvé to byla bomba. Tehdy to byla na české poměry novinka. Později mi došlo, že od tohoto filmu to jde s českým filmem do kopru. A to včetně Samotářů. Považuji tento film za jakýsi milník české kinematografie. Začíná tvrdá komerce, snaha vecpat se divákovi až do (|), pořád ti samí herci hrající pořád ty samé role. Český film býval chytrý, originální, talentovaný, jedinečný. ____________________________________ Revize po deseti letech: Dlouhou dobu jsem měl k Samotářům averzi, ale podíval jsem se na to po letech znovu, a přestože je to místy dotaženo do extrému a nerealističnosti, něco k zamyšlení tu a tam najdu. Bohužel je to slepenec všeho možného, takže po skončení si diváci pamatují jedině ty nejlacinější hlášky Jirky Macháčka. Přesto, pokud si všímá divák i ostatních věcí, dá se film považovat za jakýsi obraz doby (když už ne generační výpověď.) Lidé se na konci devadesátých let začali zamýšlet nad tím, co nám svoboda, volný trh a konzumní styl života přinesl a co nám naopak vzal. Otázky a odpovědi hledají především Samotáři ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

24.04.2017

Produkční dům Davida Ondříčka Lucky Man Films má za sebou práci na celovečerních trhácích, jako jsou Samotáři, Jedna ruka netleská nebo Anthropoid. Novinkou v už tak pestrém portfoliu je seriál… (viac)

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

Filmový festival Finále Plzeň oslaví třicetiny

14.04.2017

Jubilejní třicátý ročník filmového festivalu Finále Plzeň se uskuteční v termínu od 20. do 26. dubna 2017. Hlavním pilířem největší přehlídky českých a slovenských filmů bude i letos soutěž… (viac)