Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózny / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 54 h 15 min (Minutáž: 44–60 min)

Jonathan Frakes (sprievodca), James Brolin (sprievodca), Johnny Whitaker, Don LaFontaine, Joel Gretsch, Jewel Staite, Hector Elias, Emily Holmes (viac)

Vyzkoušejte si svůj úsudek! Uhádnete, které z pěti nabízených příběhů napsal scenárista a které přinesl sám život? Zahrajte si s námi neobyčejnou hru s tajuplnými příběhy... (oficiálny text distribútora)

SallyZen

Pamatuju si, že když jsem byl mladší a chtěl jsem se bát, tak tohle byla jasná volba. Frakes Vás první pěkně připraví na příběh. Pak většinou přijde zajímavý snímek u kterýho už tipuju "Fact or Fiction" a potom buď zažiju šok nebo jsem spokojen, že jsem to uhádl(většinou jsem tipoval fikci). Velice povedený seriál, ale už jsem rád, že jsem o něco starší, protože z jednoho příběhu jsem měl ještě dlouho nahnáno(příšera ve skříni). 80% ()

zdenotvor

Veľmi sympatický mysteriózny seriál, pri ktorom mi vždy behajú zimomriavky po tele.Jonathan Frakes dodáva seriálu správnu šťavu,začiatočná hudba je úplne geniálna a ja nemôžem hodnotiť inak než plným počtom. ()

Rocky88

Zajímavě vymyšleno, příběhy jsou docela originální - teda jen ze začátku - a komentáře Jonathana Frakese jsou někdy i docela zábavné. Co mě ale štve je fakt, že když už nám sdělí, že příběh je pravdivý, dodá, že PODOBNÝ příběh se skutečně stal. . . V tom případě ale není vyobrazený příběh pravdivý, a tudíž je divák tahán za nos po celou dobu vysílání. . . Ale i tak, člověk se nenudí. ()

cariada

V celku povedený seriál o příbězích, kdy člověk hádal, jestli se staly a nebo to byla jen fikce. Mnoho příběhů bylo hodně tajemných. Ale časté opakování tomu ubíralo na kvalitě. ()

Attta

Velice slušná podívaná, která mě každým dílem dokáže zaujmnout. Velice dobrý uvaděč Jonathan Frakes, který pořad vyzdvihl o třídu výš. Věrohodnost příběhů je zbytečné řešit, protože je důležitá atmosféra a napjatost při sledování. ()

Rodriguez

Věřit nebo nevěřit? V některých případech sem hádal přesně pravý opak a u některých sem byl ohromen, že se opravdu staly. Ale je to skutečně Fact or Fiction?! 75% ()

starbrejkr

Klasika nedělních večerů....Nikdy nezapomenu na to, jak špatně se po tom usínalo stejně jako na to, jak jsme si s klukama ve škole ty příběhy převypravovali a probírali je ze všech možných stran.... ()

cubajz

jako malý jsem se u těchto historek celkem bál - dodnes si živě vzpomínám na epizodu s upírem v nemocnici nebo s utopeným kreslířem komixů. Škoda, že většinou byla kvalita jednotlivých povídek velmi kolísavá a po čase se začaly opakovat dost podobné náměty... ()

nithiel

tenhle pořád jsem míval hrozně, díky snaze scénáristů o uvěřitelnost nebyly příběhy nikdy křečovité. S postupem věku mi však stále víc a víc vadil český dabing, který zvládlo u všechvšudy asi 5 lidí, a tak když v jednom díle, začala pátá postava mluvit stejným hlasem, musel jsem naštvaně vypnout tv. ()

Amroth666

Tohle už nikdy nikdo nenatočí, ani předtím nikdy nenatočil. Seriál s nejmysterióznější atmosférou. ____ Nejlepší hláška: Tenhle vlak nejede nikam. ____ ()

Daveed

Seriál pohrávájící si s myslí člověka, je dobrý nápad. Je skvělé hádat, co skutečnost je a co není. Jonathan Frakes, který je od druhé série, je člověk na svém místě. Dokonalý seriál. Prostě skvělé !!!!!! ()

annihilation

Ano, mohla bych vytknout, že jednotlivé příběhy jsou přitažené za vlasy, často slabě natočené a herecké výkony občas pokulhávají... Ale pak si vždy vzpomenu, když jsme si jako malí mezi kamarády všechny ty příběhy vyprávěli a náležitě jsme se báli - a právě proto nechávám vysoké hodnocení: z nostalgie a také trochu z lásky k tajemnu. ()

C0r0ner

V dětství to byla bezkonkurenční paráda, která ale časem poněkud vyprchala. Nejzábavnější bylo vždy tipování, co je pravda a co ne, ale když se nad tím tak člověk zamyslí, tak i ty pravdivé příběhy jsou tak nereálné, že prostě nevěřím, že se byť zlomek z nich v reálu opravdu udál. Strašidelné to ale je až až. 65% ()

lakikaki

Zaujímavý seriál, v ktorom nikdy neviete (teda, aspoň ja :) ), či sledujete vymyslený či pravdivý príbeh. Príbehy sú točené nie príliš profesionálne, až takmer amatérsky, podobne sú na tom aj herecké výkony, ale to je jedno, aspoň to príbehom dodáva šmrnc autentickosti. ()

Redík

Velmi zajimávý televizní počin z USA. Vynikající nápad bezkonkurenčního formátu, který ale s přibývajícími seriemi uvadal, uvadal až nakonec téměř uvadnul. Vysílání u nás navíc neustále ničil nesnesitelný a mnohdy až komický dabing. Nejdejbože, že poslední série nadabovali snad v 10 lidech, jelikož hlasy byly skoro v každém díle totožné. Přesto všechno hodnotím poněkud vysoko, tedy 70%, a to z důvodu, že příběhy z počátečních sérií byli vyníkající, napínavé a mnohdy až dechberoucí. ()