Possessor

• Veľká Británia Possessor (viac)

Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

MrPierc

Pomalé psychologické sci-fi drama, které se naplňuje krví. Ten duševní červíček hryže a škrábe a dohání k šílenství. Dohání ke zvěrstvům. Extrémně pomalé a nechutné vraždy v kontrastu s duševními úvahami. Borcení mentálních hranic a přebírání moci nad druhým já. Skvělé, nepříjemné, zneklidňující a nejednoznačné. Zaujme, ale není to film pro klidný večer. ()

JFL

Když už má někdo kopírovat Davida Cronenberga, ať je to aspoň taky Cronenberg. Jablko nejen, že nepadlo daleko od stromu, ale navíc i do žánru paranoidního kyber-thrilleru, a ještě si přizvalo Jennifer Jason Leigh. Pravdou ale je, že zatímco otec se (v první půli své tvůrčí dráhy) realizoval skrze biomechaniku a groteskní aparáty, syn drží tělo a technologii spíše oddělené a zabývá se spojením myslí, a to nejen tematicky ale i formálně pomocí střihových koláží a expresivních výjevů. ()

dubinak

Mladý Cronenberg se potatil a je vidět na sto honů, že groteskní styl svého kontroverzního otce napodobuje opravdu věrohodně. Tohle měla být pro mě událost roku 2020. No, kdybych u Possessora poprvé natvrdo z nudy neusnula a neodložila jeho zhlédnutí asi tak o třičtvrtě roku později, možná by i byla. Teď už to byl spíš jen takový restík na doplnění a musím říct, že ten hype si to až tak nezasloužilo. Je to sice natočené poměrně osobitým způsobem a atmosféra je extrémně tísnivá a temná, ale stoprocentně nemůžu říct, že bych byla nějak v šoku nebo dotčená originálním nápadem. Chválím gore, ale třeba vizuál a obzvlášť taky Christopher Abbott se mi vůbec netrefili do noty. Někdo bude asi nadšen, někdo ne. Já jsem k tomu spíš chladná. ()

Astaroth12

Je niekoľko režisérov, ktorí išli v otcových šľapajach a Brandon tomu svojmu robí určite radosť. Len je trocha škoda, že každu tému ktorú načal , nevie ešte tak správne uchopiť, ako práve jeho otec. David by určite z tejto témy vytiahol ovela intenzívnejší a údernejší  zážitok a i keď tu je niekoľko surových scén, sú hlavne na začiatku, v strede a na konci. Preto tých výrazných scén je tu málo a tak aj keď film ma pomalejšiu formu i tak alebo hlavne preto dochádza k nudným a nezaujímavým častiam. Krvi je tu dostatok lebo pod jednou postavou je krvi hádam aj z piatich ľudí.  Surovosť tu ma tiež silné zastúpenie a je aj detailne spracovaná. Herecky je to vynikajúci koncert všetkých a mňa osobne najviac potešil Sean Bean, ten vie do každej svojej role dať kus srdca a tu dal i zuby. Tak jedinou chybou filmu zostáva mierna roztahanosť. Silné 3*. ()

Cedr

Prominentní potomkům je lepší se vyhýbat. Slavná jména totiž v (show)byznysu otvírají dveře, které by měly často zůstat zavřeny. O to příjemnější je pak překvapení, když se talent skutečně podědí. Brandon Cronenberg si na nic nehraje a prostě navázal na svého otce a natočil mnohem lepší film, než většina jeho post-zenitové tvorby. Poutavý scénář, skvělé tempo, solidní výkony, atmosféra, šílené gore. Pecka. ()

• Natáčelo se v Torontu a v Revival Film Studios (provincie Ontario, Kanada). (Rominator)
  • Žádná z postav ve filmu nekouří klasickou cigaretu. Pokud někdo kouří, tak pouze z elektronické cigarety. (pornogrind)