Šmolkovia

• Česko Šmoulové (viac)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA / Belgicko, (1981–1989), 90 h 10 min (Minutáž: 12–23 min)

Tvorcovia:

Peyo

Predloha:

Peyo (komiks)

Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker, Michael Bell, June Foray, Hamilton Camp, William Callaway, Alan Oppenheimer, Alan Young (viac)

Známe veselé príbehy plné dobrodružstiev, ktoré sa odohrávajú v dedinke Šmolkov, kde sa tieto malé modré bytosti snažia žiť v harmónii a mieri. No ale nebolo by to ono, keby sa im to neustále nesnažil prekaziť zlý černokňažník Gargamel a jeho kocúr Azrael. Napriek tomu sa na čele s Tatkom Šmolkom všetkým darí dostať sa z Gargamelových pazúrov do bezpečia a kúzelníkove plány o tom, že ich všetkých uvarí v hrnci, zaručene zlyhajú. (tommmy89)

Zagros

Každý asi ty modré pidižvíky zná a má je spojené především s obdobím svého mládí, kdy sledoval jejich kreslený seriál. Teď jsem se k němu po letech vrátil, protože se na ně občas koukne moje dcerka. Při tom jsem si uvědomil, že mě nikdy moc nebrali. Mnohem raději jsem měl Kačery, Rychlou rotu a další. Jako dospělého mě už neberou vůbec a taky dcerka dává přednost spíše jiným seriálům. Samotná Šmloulinka s Taťkou Šmoulou a bandou ostatních už v mládí vyvolávala otázky a nevím, jak to mám teď vysvětlovat. :-) ()

Mo.

Jak vysvětluje Donnie Darko: "Šmoulinku nevytvořil Táta Šmoula. Nevznikla proto, že ostatní šmoulové byli už moc nadržený. Šmoulinka byla původně Gargamelův zlý špeh, poslaný do šmoulí vesnice s úmyslem jí zničit, ale nepřekonatelná krása a dobrota šmoulího života ji transformovala na jejich stranu. Šmoulové jsou asexuální - pod těma svejma bílejma kalhotkama ani nemají žádný reprodukční orgány. Což je přesně to, co je na jejich existenci tak nelogický: Jakej asi tak může bejt smysl života, když nemáte péro?" ()

Foxhound#1

Když Šmoulinku vytvořil Gargamel, tak jak se vlastně Šmoulové množí? :D Jinak těch 5 hvězd je z čisté nostalgie a hlavně z respektu k PŮVODNÍMU DABINGU. Bože kterej mamrd to nechal nadabovat znova a přemazal tak super dabing pana Brodského nebo Císlera a skvělou úvodní znělku Hany Zagorové? Za co, proboha, ZA CO???? ()

MMR

Můj neoblíbenější animovaný seriál. Jako dítě jsem ten to miloval. A vlastně já ty šmoulíky miluju dodnes. Vždycky jsem si přál najít někde v lese šmoulí vesničku. Nádherní malí modrý tvorečkové žijící poklidně ve své vesničce. Ach jo, já chci být šmoula. Ale mám rád i Gargamela a Azraela:-) Tenhle seriál ke mně prostě patří, není epizody, která by se mi nelíbila. Jen je škoda, že nejsou nějaký ty filmy jako má Tom a Jerry nebo Scooby-Doo. Nejoblíbenější šmoula: Šmoula Nešika, trochu se v něm vidím. ()

kulyk

Banda (až do modra) špatně prokrvených toxikomanů vylézá ze svých lysohlávek, aby ztrpčovala existenci poctivého plátce daní, trpitele v téměř důchodovém věku, Gargamela. Chcete-li mít doma pěkného spratka, tak mu to pouštějte. Nejsilnějším morálním aspektem seriálu je důraz na Gargičovu válku, kterou musel pojmout svépomocí, neboť jsou místní policejní složky evidentně neschopny překazit výtržníkům jejich rejdy. Jediný šmoul, který ve mě vzbudil zdání sympatií, je onen starší jedinec v červených tepláčkách. Z naprosto neznámých důvodů mi totiž něčím připomíná Ivana Jirouse. ()

• Čarodej Gargamel sa za celý seriál objaví bez svojho kocúra Azraela iba v troch epizódach, naopak Azrael sa bez Gargamela objavil až v deviatich. (matthew.17)
  • Když nemůže Šmoula dýchat, zežloutne. (HappySmile)
  • Kromě Šmoulinky jsou ve vesnici ještě dvě dívky a to Šmoulí babička a Sašetka. Ve filmu Šmoulové 2 (2013) se k nim přidala ještě Vexy, která má podobný původ jako Šmoulinka. (LindaKola)

CGI Šmolkovia

CGI Šmolkovia

20.07.2005

Malí modrí škriatkovia s nápadnými bielými čiapkami zabávajú deti aj dospelých už od roku 1958, kedy začal Beligčan "Peyo" Culliford uverejnovať svoje krátke komixové stripy. Na popularite Šmolkov má… (viac)