Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Krt.Ek

Obdivuji tvůrce, že už více jak 20 let dokáží držet laťku humoru tak vysoko a nesklouzávají k trapnosti. Obdivuji je za geniálně propracované charaktery, které se stále neomrzely. A těch věci k obdivu tam je daleko víc. A není se proto co divit, že jsou Simpsonovi nejlepší animovaný seriál všech dob a vůbec jedním z nejoblíbenějších seriálů celkově. Musím říct, že naprosto zaslouženě. 100% ()

NinonL

Asi nejsem ten správný divák rozverné rodinky. Celé mi to přijde zkrátka uřvané, agresivní a kdykoli je v TV příležitost, bleskurychle mizím. ()

agentmiky

Tahleta žlutá rodinka je známá všude na světě.Snaď ji znají i eskymáci na severním polu.V tomto ohledu moc respektuji Matta Groeninga za jeho originální nápad.Ze Simpsonů nikdy nevyrostu a vždy se na ně rád podívám.Prostě brilantně odvedený seriál a ještě lepší postavy.Hodnocení:95% ()

zdepapepa

Jak shrnout něco, co se rozprostírá přes téměř 30 let a více než 200 hodin? Opačný extrém oproti možnosti hodnotit krátkometrážní snímky a hudební videoklipy v řádu minut. Nota bene něco, co téměř celý civilizovaný svět zná. Nedá se hovořit o ničem výrazně průlomovém, kreslené rodinné sitcomy byly v prime time vysílání v USA populární již dvě dekády nazpět. Za všechny se hodí zmínit Flintstones nebo animovaná rodina Addamsových. Rozhodně se ale Simpsonovým nedá upřít popularizace tohoto žánru bez nějakých "gimmicks" (např. rodina, ale jsou to dinosauři/kačeři/je v minulosti/je v budoucnosti/atd.), v čemž pomyslnou pochodeň převzali dnes již rovněž giganti typu Family Guy, American Dad, King of the Hill nebo Bob's Burgers. Nemůžu hodnotit kultovnost ve světě, u nás pro to však vidím jeden úplně jednoduchý důvod - nic jiného nebylo. Nic jiného nebylo a tak se dokola opakovali Simpsonovi, až se je všichni po vzoru jistého "švédského syndromu" naučili mít rádi. Tedy - něco jiného bylo, ale vše se vysílalo mimo klasický prime time, čili kdo chtěl vidět něco animovaného, musel si buď přivstat, udělat si výlet do videopůjčovny nebo přemluvit rodinu pro zřízení satelitu/kabelové televize. S příchodem nových, často promakanějších animáků (a příhodně i s příchodem úpadku kvality Simpsonových) už byly na světě stanice přímo určené pro animované seriály, kam je programoví ředitelé rovnou posílali a dále tak mohl pokračovat monopol rodinky ze Springfieldu. K seriálu a jeho vypravěčským metodám těžko něco psát. Je to chameleon, který se ještě k tomu s věkem vyvíjí. Obsahuje příběhy, které byly opakované již mnohokrát předtím, mnohokrát přímo v seriálu a mnohokrát ještě budou. Příběhy, které si v nespočtu věcí protiřečí. Příběhy, ve kterých se to jen hemží lidskými problémy, ale i těmi fantastickými s mnohými cameos celebrit. Příběhy, které ale bohužel mnohdy člověk nalezne lépe podané jinde. A nemluvím jen o těch z pozdějších sérií. ()

Adman

Světoznámý seriál který protrhl brány všech televizí ve všech možných zemích, včetně té naší. Žlutá kreslená rodinka z americkécho Springfieldu, čítající pět nikdy nestárnoucích členů, prožívá různé dobrodružství v okolí jejich bydlistě. Otec Homer, zaměstnanec v továrně milující svou ženu Marge, kteří maji tři děti. Svědomitá studentka Lisa, která hraje na saxofon, líný a divoký povaleč Bart a jejich malá sotva chodící sestřička Maggie. Fantazie tvůrců je prakticky neomezená a toho je také využíváno. Vznikla spousta sérií a nových pokračování tohoto skvělého rodinného serálu. ()

phoebess

další moje srdcovka.. ale narozdíl od Friends jsem nevydržela do konce (a ani to nehodlám dohnat), protože tady se autoři nedrželi hesla, že v nejlepším je třeba přestat, než to tahat přes mrtvoly... ale i tak Homer a jeho rodinka budou ti, na které se s chutí podívám, kdykoli se objeví v televizi ()

Korbitch

Co k tomu, dodat? Snad jen, že někteří zde dali dvě hvězdy, to jsou pitomci. Další pouze hvězdu, to jsou bezmozci a kdybych našel odpad, znamená to, že jsem objevil nový živočišný druh. Jeho název však ještě není znám. ()

Wysch

Téměř se zdráhám hodnotit, protože s každým novým dílem u mě postupně zájem o Simpsonovic famílii uvadá - za první série bych se nestyděl dát pět hvězd, ale již sedmou sezónu jsem začal považovat za trapnou...a tak dále a tak dále. Celé to dle mě klesá k postupně trapnějších a předvídatelnějším vtipům a kvalita jednotlivých epizod klesá s nimi. Chápu to nadšení, ale nechápu, jak vás může postupná linearita bavit stále. A protože tři hvězdičky seriál nesesadí z prvního místo, s klidem je dám. Nakonec. ()

Paxxx.cz

Prostě pecka mezi seriály. Vynikající český dabing, super postavy ze Springfieldu... je toho prostě hafo. Chyby tu prostě nejsou. Každý díl je dobrý a u každého se člověk zasměje...Jasných pět hvězd. ()

Z0oMb3E

Legendárny a revolučný animovaný seriál. Kto toto nepozná neexistuje. Škoda však, že ku koncu tie posledné série idú s kvalitou rapídne dole no tích 17-18 sérií je to nárez. Od tej 17-18 série to už človek pozerá viac menej zo zotrvačnosti a zvyku. Úspech seriálu jednoznačne stojí na bravúrnom českom dabingu, ktorý je mimochodom lepší než originál. Slová, či slovné spojenia, ako ...ty jeden mrňavej, D´ou a mnoho ďalších sú nezabudnuteľné. ()

SaNcHeZ_cz

Seriálová legenda, která mě provází celým životem, i přes lehké kolísání kvalit v posledních sériích stále funguje stejně přesvědčivě. ()

Asgy

Věčná klasika všech animovaných seriálů a asi bezkonkurenčně nejznámější seriálová rodinka. Známá osobnost, která si v tomhle seriálu nezahrála, jako by ani neexistovala. Poslední série podle mě už trochu ztrácí dech, tak doufám, že si tvůrci nezkazí reputaci a vědí, kdy přestat. ()

Praxis

Sice už nejsem pravidelný fanoušek seriálu a trošku pokulhávám ve znalostech, stále se však jedná o kvalitní zábavu. a fakt, že je to prostě kult... ()

Laxik

Nejgeniálnější animák a jeden z nejlepších seriálů vůbec. A proč? Banda čtyřprstých idiotů, kterých je v Simpsonech nespočet, protože je to asi jedinou podmínkou k tomu žít ve Springfieldu, jsou karikatury dnešního světa. A co je na tom nejsmutnější a nejvtipnější? V každém z nás je kousek Homera, Barta, Marge, Vočka nebo Apua. Oblíbené postavy (sestupně): Homer, Ralphík, Vočko, Bart, Itchi ()

ivishka

Mattova skvělá rodinka Simpsonových tu snad bude navěky. Vtipné a zapracování známých osobností byl skvělý nápad. Hodně mě zarazilo, když jsem si přečetla, že jeden jediný zhruba dvacetiminutový díl se dělá 6 měsíců. O to víc si toho vážím jakou jim to dalo práci. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)