Simpsonovci

TV spot
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Born2BeAlone

Asi těžko by se v seriálovém světe hledal kousek, ke kterýmu by seděly slova "klasika" a "masovost" více, než právě k žluté rodince z 742 Evergreen Terrace. A na druhou stranu, proč ne - udržet si přes 20 sézon vysokou kvalitu v komediálně/satirickém žánru je více než výmluvnou vizitkou. Nepatřím k fanatikům, kteří by viděli každý díl a znali všechny hlášky, ale pokud v televizi zrovna běží Simpsonovi, tak se vždycky rád podívám. Za největší devizu tohoto seriálu považuji rozmanitost charakterů, takže si každý najde "toho svého" oblíbence, s kterým může sympatizovat. Mezi mé nejoblíbenější patří Ned Flanders, Clancy Wiggum (náčelník policie) a Vočko Szyslak :o). ()

Metalicum

Seriál se dvěma ústředními tématy. První z nich, a to hlavní je vyzvdihování rodiny jako základního celku ve fungující americké společnosti, nesmírná důležitost dobrých mezilidských vztahů (včetně zobrazení jejich parodie) a zároveň celkový dopad dobré morálky na život a dení kolem nás. To druhé je vtipné, někdy až satirické komentování současných jak politických, sociálních tak ekonomických světových (ale hlavně amerických) problémů. Seriál má silný filozofický podtext, každá postava je do posledního detailu promyšlená a její chování je vždy odhadnutelné, někdy až strukturovité. Jinak je to můj absolutně nejoblíbenější seriál a jeden z mála amerických, jehož humorná stránka je vskutku dokonalá a promyšlená a kde se nevsází na pouhý situační humor jak tomu často bývá u jiných am. sitcomu. Najdete zde všechno od prostého slovního humoru, přes situační komedii až k silně satirickým poznámkám k aktuálnímu dení i k celé am. společnosti. Seriál zároveň neztrácí tempo ani po 18 sezonách, kolem 20 však už tvůrcům docházejí nápady. Kdo by je ale chtěl po 450 nebo kolika dílech kamenovat?? 100% ()

white_

vážně nechápu vás, co jste schopni dát Simpsonům jenom 4* nebo ještě méně! ukažte mi jediného člověka, kdo by tuhle žlutou rodinku neměl rád, nebo kdo by ji neznal! kolik lidí na Simpsonech vyrůstalo, kolik lidí je zbožňuje! a právě kvůli tomu si -nehledě na to, že každá série není nejlepší- zaslouží Simpsonovi pěkných pět hvězdiček =).... 100% !!!! ()

petrik11

Tak toto nie! Tento seriál ma absolútne nezaujal. Primitívny "humor", nahlúple narážky. Síce vždy snaha o morálne poučenie. Veľmi klišovité. ()

Dinsberg

Ryze americký seriál, nípající se v amerických problémech, provedených takovou animací, že by se za ni styděl i Jan Tománek. Seriál, který jde mimo mě. Jestli má zobrazovat typicky americkou rodinu, pak mi tady chybí onen parodický prvek, který by ukázal, že si Matt Groening dělá legraci. Já v tom vidím odraz americké společnosti, která si zakládá na rodině, a přitom je schopna její institut takto poplivat. A o inteligenci celého národa vyplývá vřelé přijetí myšlenky správnosti toho, že je otec obézní alkoholik a matka domácí slepice. Jedná se tak o systematické programování lidí, aby vzdali své pokusy na lepší život, drž hubu a krok a dáme ti pokoj. Sakra, proč mi to zní povědomě? ()

Larry12

Simpsonovi jsou jeden z těch seriálů, na který se můžete dívat skoro pořád. Je to opravdu skvělej seriál, i když ne každý díl je dobrý. Jak už psal dobytek, první série jsou strašně nábožensky předpojatý, což je opravdu hnus. A taky moc nemusím Marge, podle mě je to děsná kráva a ani nemá nějaký vtipný pasáže. Ale víc jak 20 let ze sebe hrnout pořád dobrý díly, to je opravdu úctyhodný výkon, a proto dávám plný počet. 9. až 19. série pro mě byly bezkonkurenční. EDIT 2018: Tak nakonec jsem dospěl a posledních 8-9 sérii mě seriál brutálně nebaví. Za mě už seriálu došla šťáva a měl by skončit, pokud si chtějí tvůrci zachovat špetku důstojnosti. ()

rob_troy

Bezkonkurenční světovost simpsonových. Nové série sice pohltil moderní svět, ale i přesto fivestars, protože se simpsonovýma jel od mala snad každý teen. ()

greymon

Snad nekonečná dávka humoru, která pobaví celou rodinu. Nemám slov okomentovat seriál, který je dokonalý. Všechny postavy a jmena jsou naprosto přesná. Viděl jsem skoro všechny díly Simpsonu a obdivuje mě, kde berou tu ispiraci humoru a mnoho dalšího. jediné co bych tomu vytkl jsou 20 až 22 serie, které se mi zdají troch méně humorné. Cival má pravdu, že zábavu nelze sypat věčně. Ale i tak byla zábava. ()

Hermione02

Seriál, který již patří ke klasice. Třebaže je již natočená 22. série, seriál neztrácí dech, spíše naopak, každá série se zdá o kousíček lepší, a svoji kvalitu si drží. ()

adakraj

Můj nejvíce oblíbený seriál. Konec Simpsonů si ani nedokážu představit. Nejvíce se mi líbí postava Homera, ten má v každém díle nějakou hlášku, která mě dostane. A chtěl bych, aby pokračovali dál. ()

dundy666

Kdo by neznal Homera. Jeho postava se stala jedním ze znaků lenosti a vtipné tuposti po celém světě. Tento kultovní seriál můžu rozhodně označit jako nejvtipnější animák všech dob. Každý díl má šmrnc a i když není každý super úžasný, tak jsem se u nich příjemně bavil. Teenagery Ameriky by rozhodně měli dnes jiný slovník a chování nebýt tohoto seriálu. Prostě je celá generace lidí, co vyrůstala na Simpsonech a to se nezmění. Poklona lidem, kteří vymýšleli a zpracovávali tyhle nápady, protože dát dohromady tolik vtipů do 22 min. musí být vážně šichta. ()

Astinas

Nejlepší na žluťáscích je,že za tak dlouhou dobu si neztratili tvář.Homer je nejlepší postava ze všech(které jsem kdy viděl) a pořád se mu daří zvedat nebo udržet rodinku mezi prvními příčkami,dokonce neznám snad vtip na Simpsony,jako třeba na Dallas,prostě Simpsoni jsou trefující se do dění ve světě a i ztvárnění paradoxů v rodinách.Děj je vždy jenom podle dílu a nic snad v tom jiného se hodnotit nedá,ale pořád je to skvělá věc navíc český dabing zní o něco lépe než originál,ale nejlepší léta Simpsonů byla podle mě do 11 série-starší dabing je nejlepší,respektive "starší" Homer je lepší ve starších dílech. ()

Evza7

Nejsem přímo zarytým fanouškem Simpsonů, ale viděl jsem minimálně polovinu dílů, ktakže si ho troufám hodnotit jako nejlepší animovaný seriál vůbec. Velmi komické, ale někdy až příliš tupé, přesto když právě běží nějaký díl, tak se velice rád kouknu. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)