Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

Darth Maul

SUDKYŇA: "Homer dále nahradí Bartovi škodu, je-li to vůbec možné..." HOMER: "Hmmm, jelito...". /// Niektoré epizódy som videl asi stokrát, ale výbuchy smiechu prichádzajú znovu a znovu. Je to stopercentná zábava, geniálny humor a svojím spôsobom najlepšia reflexia doby, v ktorej žijeme... Simpsonovci sú monumentom televízneho sitkomu a keby mám niekomu porozprávať o ére, v ktorej som vyrastal, tak mu pustím práve tento seriál. ()

Pablinho

Bezkonkurenčně nejlepší věc, která byla v televizi kdy vytvořena. Kdyby měl existoval jediný film/seriál, tak Simpsonovi jsou jasná volba. Někde po dvacátý sérii už to nemá úplně to stejný kouzlo, ale i kdyby vzniklo dalších pět "hluchých" sérií, tak přesto necham 5*, protože tohle je legenda legend. ()

Paldiny

Fanúšikovia gialla budú namietať, no v podstate jediná žltá farba akú akceptuje mužské pokolenie. Našťastie má seriál výhodu, že si jeho predstavitelia nemusia lámať hlavu so starnutím a tak len zostáva dúfať, že nikdy nedospejú do 3D podoby. Čo už zamrzí, že jak má fantastický dabing obmedzenú trvanlivosť (ani herci nemluví věčně), tak stále sa znižujúca sledovanosť nepredznamenáva svetlú budúcnosť. Najsilnejšie obdobie seriál zažíva v rozpätí 5 až 15 série, kde úroveň príbehov (niekedy aj tri línie na epizódu), presne mierená satira a vypointované vtipy dosahujú svojho vrcholu. Zabaviť sa dá ale v ktorejkoľvek fáze života. Zato v tých mojich životných fázach sa musím priznať, že som žltej rodinke nevenoval pozornosť vždy. Prvý maratón som si strihol len pred tridsiatkou, ten druhý pár rokov po nej. Tento raz už ale bez čarodejníckych dielov. ()

Jespi

Nejlepší animovaný výtvor všech dob. Neznám nikoho, kdo by Simpsonovi neznal, neznám nikoho, kdo by neviděl alespoň jeden díl. Žlutá rodinka umí bavit na jednoduchém, ale i chytrém humoru, na kritice současného dění nebo na zesměšňování stereotypů. Někdo tvrdí, že postupem času kvalita klesá, já si myslím, že každá série má své horší i lepší epizody a klobouk dolů nad tím, kolik let tvůrcům nedochází nápady. Jen mě mrzí, že Simpsonovi nejdou alespoň lehce ve stopách Futuramy a není zde nějaký posun v ději. Každá série, každá epizoda je nezávislá a za celý ten několikaletý maraton se děj posunul jen ve dvou věcech. Rozvod Milhausových rodičů a smrt Nedovi ženy. To je myslím hodně málo a když už v jednom dílu posuneme Lízu do vyšší třídy a Bárta necháme propadnout, v dalším díle jsou opět každý ve své staré třídě. Maggie cucá už 26 let dudlík a důchodci na smrtelné posteli umírají stejně dlouho. To mi na celkovém konceptu trochu vadí a nebylo by naškodu alespoň každých 5-7 sérií posunout trošičku děj dopředu. 90% ()

Asmodin

Seriál, který se stal součástí života každé generace. U nejnovějších dílů (uvedených v Tv r. 2016) mi vadí dabing pana Burnse. ()

Foxhound#1

Simpsonovi jsou a určitě zůstanou TOP v kategorii animovaných seriálu. Pro mě je těžké hodnotit je jako celek, nechci jít pod max. hodnocení ale zároveň vím, že seriál má sestupnou kvalitu a od 20. série jde seriál těžce do kopru a je to zkrátka nuda. První série byly takové jalové, ale od cca 4. do 12. série to bylo čisté zlato. Seriál se nebral vážně, dělal si srandu ze všeho, měl místy až absurdní zápletky ale o to vtipnější hlášky z postav padaly. Pak to začalo upadat ale stále to ještě do přelomové 20. série nějakým způsobem bylo dobré. Ale je to kult a proto si zachovávám vzpomínky na to nejlepší, co kdy nabídl. Hodnotím tedy prvních 20. sérií. A kdo neměl v seriálu cameo, ten jako by snad ani nebyl. ()

Yardie

Není to čistých 100%. Je to takových 90%. V podstatě téměř celý seriál je nabitý vtipem a absurdními scénami. Občas nějaké to ponaučení, ale to nevadí. Prostě dokonalý mix všeho, který z tohoto seriálu dělá kultovní zábavu. Nicméně, poslední série už mi nepřipadaly tak vtipné a natočené s takovou lehkostí jako ty předcházející. Myslím, že už seriál vykrádal trošku sám sebe a už se na to moc tlačilo. Povětšinou musím říci, že se mi poslední díly už moc nelíbily, proto nedám čistých 5*. Ale jinak je to kultovní zábava právem. Howgh! ()

dehlie

keby bolo hodnotenie do 100 bodov, dávam 99 a to len pretože som si na homera bez vlastimila bedrny nikdy nezvykol a už to je pre mňa celkom iný seriál. priznám sa, že najnovšie série (cca od 14) už nesledujem, už to proste nie je ono. vďaka predošlým však jednoznačne najlepší seriál, či už animovaný alebo hraný. ()

Zhigi

Na tomto seriálu jsem závislý bez naděje na vyléčení. Stále dokola a dokola si pouštím díly od 4. do 10. série. Dabing V. Bedrny je naprosto bezkonkurenční, kam se na něj hrabe Castellaneta nebo Zavřel. Od 15. série jde kvalita seriálu hodně dolu, poslední díly už jsou opravdu tragické, ale není se co divit, že tvůrci chtějí ze seriálu vytřískat co nejvíce peněz. Hodnocení: 1.-3. série: 85% 4.-8. série: 99% 9.-12. série: 90%, 13. a 14. série: 80%, 15. a dál: 40%. P.S.: občas v TV chytnu jeden z těch nových dílů (něco kolem 20. série) a je fakt, že se tam občas objeví hodně dobrý vtip, bohužel ale většinou až moc násilně. ()

kymberelyJ

Nejkultovnější seriál všech dob. Všichni ho znají a všichni se na něho dívají...od malých dětí, přes vyhulené teenagery až po důchodce.... ()

Matros

Geniální ! Nejlepší humor a skvělý český dabing. Homer, Vočko a Ralph Wiggum zajišťují už jen sami o sobě pět hvězd. ()

22matelko

Simpnovi sú proste cool. Otec Homer ktorý radšej aby išiel do práce v jedrovej elektrárni vysedáva v kršne u Očka chŕli jednu lepšiu hlášku od druhej. Jeho podarený sym Bart ktorý je radšej za školou ako v nej a dcéra Líza je jeho presným opakom, vzorná študentka doplńujú už beztak beschybnéhé homera. A keď sa k nom pridajú manželka Marge a novoroďena Magie a ostatný z mestečka Spriengfield o zábavu je jednoznačne postarané. Veď natočených 20 sériíhovorí za všetko. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)