Simpsonovci

Ukážka z filmu
USA, (1989–2024), 285 h 29 min (Minutáž: 20–25 min)

Scenár:

John Swartzwelder, Dan Greaney, David X. Cohen, Richard Appel (viac)

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Harry Shearer, Hank Azaria, Marcia Wallace, Pamela Hayden, Tress MacNeille, Russi Taylor (viac)

Kto by ich nepoznal. Homer je hrdý na svoju prácu v jadrovej elektrárni a je hrdý na to, čo všetko dokázal. Lenže vždy sa vyskytne problém, ktorý Homera núti premýšľať a to robí veľmi nerád. Oveľa radšej si dá veľký steak, najlepšie na večeru a ten spláchne balíkom plechoviek piva. A tak ostáva všetko na jeho milovanú ženu Marge. Jej učes je najlepšie viditeľný v Thajsku, ale nestratila by sa ani v dave na Manhattane. Ich tri deti: Bart, Lisa a Maggie sú milé, len občas trocha neposlúchajú. Teda: aby sme boli spravodliví: Bart je v neposlúchaní absolútny suverén, Lisa je dobré dievča, ale veľmi zvedavá a Maggie je ešte príliš malá na to, aby niečo vystrájala. Homer však nikdy nezabudne pridať polienko do ohňa a v takých prípadoch si môžete byť istí, že nič, naozaj nič neostane tak ako predtým. A aby sme nezabudli: sú presne takí, ako všetci ľudia. Na nič sa nehrajú a chcú vyskúšať všetko, čo im život prináša. Jednoducho Simpsonovci... (oficiálny text distribútora)

HennessyVSOP

Tenhle seriál je kouzelný v jedné věci: i když jsou některé díly výrazně slabší, tak jednotlivé postavy jsou tak perfektně typizované, že se prostě vždycky najde alespoň pár "laciných" gagů u kterých se podělám smíchy. Homer je asi nejvíc typická postava jakou jsem kdy zažil a kuzlo téhle rodinky, která i přes své problémy pořád drží a je semknutá vzájemnou láskou mě vždycky dostane. Jeden z nejvíce kultovních seriálů, který se objevil na obrazovce televize a jeden z mála, který má opravdu vyjímečně kvalitní dabing v češtině. ()

cirkulace

Nejlepší animovaný seriál na světě. Pravděpodobně už nikdo nic lepšího nevymyslí. Tolik hlášek, tolik dílů, tolik strávených minut před touhle žlutou parádou. Dá se říct, že jsem na tom vyrůstal a v podstatě vyrůstám pořád. I když od nějaké 19. série to začíná být pomalu slabší. Ale chápu, že tvůrci musejí jít tak nějak s dobou. I tak neuvěřitelná poklona všem, co se podílejí na tvorbě Simpsonů. Bez téhle žluté americké přihlouplé rodinky bych si nedokázal představit svět seriálů. A nechápu jednu věc: Jak může být sakra před každým dílem v titulcích pokaždé jiná pointa toho, jak si Simsponovi sednou na ten gauči před televizí??? ()

Willynka

Seriál, jehož kultovnost v ČR (a nejen tu) stojí hlavně na faktu, že v době, kdy ho začínala vysílat ČT1, nic podobného k dostání nebylo. Nostalgický a osobitý určitě. Jenomže s tak trošku průměrnými frky. Jo, a zmínila jsem ten morální patos? ()

Michalowic

Bezpochyby nejlepší animovaný seriál, který ani po více jak dvaceti letech neztratil nic ze své kvality. Na jeho kvalitě a oblíbenosti se rozhodně velkou měrou podepsal i kvalitní český dabing, který v mnohém předčí i dabing originální. Zkrátka Simpsonovi jsou a dlouhou dobu ještě budou legendárním seriálem. ()

R_Dwarf

Nedokážu si bez nich představit svoje dětství. Navíc, je to jediný seriál, na který se odmítám koukat v originále, protože český dabing je k Simpsňákům naprosto dokonalý. ()

sergiokish

Není co psát,každý dobře ví že Simpsnovi se prostě stali součástní naších životů,a bez Simpsnů bych si svůj život rozhodně neuměl představit. ()

kverula

Na žlutou rodinku se vždycky ráda podívám, páč zjistím, že u mě doma to ještě zdaleka není nejhorší. Kdo se tam nenašel, ať zvedne ruku. ()

piskotnik21

Homer a jeho hlúposť naivita a genialita zároveň, Montgomery Burns, narážky na náboženstvo, Itchy a Scratchy, to sú prvé asociácie, ktoré ma napadnú pri slove Simpsonovci. Seriál popretkávaný skvelými geniálnymi a občas aj slabšími epizódami. To čo robí tento seriál ešte lepším, je výborný český dabing. V originály to jednoducho nie je ono :) ()

JackieBliz

Já už nevím, co mám k Simpsonovým dodat, protože už všechno pozitivní i negativní bylo řečeno a neznám člověka, který neviděl přinejmenším jeden díl a nepobavil se u toho. Jen jsem chtěla napsat, že cokoliv napíšu je vlastně zbytečné:)) ()

Mathyen

je to žlutý a je to nejlepší... a ten humor, naprosto k popukání. Nedovedu si ale představit Simpsňákovic jinak než s českým dabingem, který nemá konkurenci a pozvedá originál nad Olymp všech kreslených seriálů vysoko do stratosféry dokonalosti... 10/10 ()

Braga

Nejlepší komediální , animovaný seriál . Pamatuju si jak jsem poprvé viděl 2 nebo 3 řadu tohoto seriálu strašně mně to oslovilo a pak jsem se vždycky těšil na další díl . Prostě luxusní seriál co dodat.. ()

PunyHumanNo2

Kdyby se daly hodnotit jednotlivé řady, tak od třetí do osmé by Simpsonovic rodina měla plné hodnocení. Homer v kosmu, Ralfíkův Valentýn, pan Škorpio, Pekelné ryby nebo Woodrow dvořící se pančelce jsou nezapomenutelné. Později se též vyskytnou dobré díly (Le Grill, ponorkobus), ale přibývá spíše těch, které slouží jen jako zvuková a obrazová kulisa k jiné, zábavnější činnosti. Protože mi někam zapadly brýle nostalgie, nemůžu dát víc než tři hvězdičky. ()

Kaayaa

5 hviezdičiek za staré série, 2 za nové diely. Niekedy by si mali ľudia uvedomiť že v tom najlepšom treba prestať, bohužiaľ u seriálov to pochopil zatiaľ málokto. Keď sa u animovaného KOMEDIÁLNEHO seriálu nezasmejem alebo aspoň neusmejem ani raz, je niekde chyba. Je čas posunúť sa ďalej... ()

A_S_P

Simpsonovcov, hoci sú možno určení trochu starším divákom, som začala pozerať asi ako päťročná a okamžite som si ich zamilovala. Jednotlivé epizódy som videla už toľkokrát, že dnes mi stačí vidieť prvých pár sekúnd, a takmer vždy uhádnem, o ktorý diel sa jedná. Skvelé vtipy a úžasné postavy robia z tejto kreslenej komédie dokonalú zábavku do každého počasia :) Obrovský potlesk patrí tiež českému dabingu, ktorý je natoľko presvedčivý, že ho mám dokonca omnoho radšej ako pôvodný, a myslím, že anglicky hovoriace krajiny nám ho môžu len závidieť, pretože u mňa rozhodne prekonáva originál. Je pravda, že päť hviezdičiek venujem starším sériám, od tej pätnástej to už ide viac menej dolu vodou. Najradšej mám série 1-12, kde ešte Homera daboval pán Bedrna, ktorého hlas je pre mňa proste nenahraditeľný. Čo dodať, so Simpsonovcami som prežila mnoho pekných chvíľ a rozhodne to ovplyvnilo môj život, veď bez Lisy by som sa asi sotva dostala k saxofónu :-) Najobľúbenejšie časti: Bart na cestě, Bart táborníkem, Lízin let do nebe :) ()

Anaheim

The Simpsons forever. Bez této žluté rodinky si už nedovedu svůj život představit. Každý ze starších dílů jsem viděl snad 8krát a stejně pokaždé když mám čas a někde je dávají, tak přepnu televizi právě na ně. Neúnavná blbost Homera, nadprůměrná chytrost Lízy, skopičiny Barta, "malá" Maggie a svým vtipům se smějící Marge, kdo by je neměl rád. ()

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

Disney+ odstartuje v Česku 14. června

29.03.2022

A je to oficiální. Společnost The Walt Disney Company potvrdila, že streamovací služba Disney+ dorazí do Česka a na Slovensko 14. června, základní měsíční předplatné bude stát 199 Kč, roční pak vyjde… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Simpsonovi ztratí známý hlas

Simpsonovi ztratí známý hlas

21.01.2020

Postava Apua Nahasapeemapetilona z kultovního seriálu Simpsonovi prožila v posledních pár měsících svoji vlastní kontroverzi. Spousta lidí se totiž sekla na tom, že postava je de facto jen výčtem… (viac)

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

Disney nakloněno spin-offům Simpsonových

26.08.2019

Teď když Disney vlastní knihovnu studia 20th Century Fox, má pochopitelně práva také na legendární seriál Simpsonovi. Známá rodinka ze Springfieldu se tak zastavila i na víkendové akci D23 Expo, kde… (viac)