Nový thriller zo súčasnosti od režiséra Zamatových vrahov je príbehom policajta protikorupčného útvaru Tomáša Krásu, pre ktorého nie je idea právneho štátu len fráza. Dvojdielny televízny film, ktorý bol inšpirovaný románom Václava Lásky, vychádza z niekoľkých konkrétnych kriminálnych káuz, ktoré nie sú dodnes právne doriešené a ktorých pozadie je mnohým občanom neznáme. Miera drzosti ich aktérov je úmerná výške zisku, vo filme rovnako ako v skutočnosti. Odvážny policajt a sebavedomá novinárka majú v rukách silné karty v podobe veľmi podozrivej zmluvy a niekoľkých fotografií nezvyčajnej zostavy hráčov golfu kdesi v Južnej Afrike. Proti nim ale stoja falošní hráči, rozhodnutie urobiť čokoľvek pre miliardovú výhru. Sledovanie a odpočúvanie sú len čriepkom v mozaike ich hráčskej stratégie. Je to ako v živote, kde nie je isté, kto koho sleduje a prečo. (RTVS)

Inozuka

A opět mě napadá citát od Švejka: "Dejte si pár piv, nechte si zahrát rakouskou hymnu a uvidíte, co budete povídat." Tenhle film totiž jakoby vypadl z nějaké té hospody nižší cenové kategorie, kde se to po pár pivech konspiračními teoriemi jen hemží. A konzumaci po desáté hodině odpovídá i nasnímání filmu, herecké výkony a režie. ()

ostravak30

Vcelku stačí být stručný. Vysoká hra je celkem úspěšný thriller. V naší zemi se politické thrillery zvláště setkávají s úspěchy, protože jsme v minulosti byli svědky mnoha kauz propojených na politiku a není tomu ani dnes jinak. Korupce se bohužel stále nedaří kvalitně vyšetřit. Jednu z odpovědí na otázku proč dává právě tento dvoudílný film. Nedávám maximální hodnocení - přes vynikající herecké výkony právě proto, že ve snímku je spousta postav a jména se časem začínají plést. Navíc i to, kdo kde jak je s kým propojený a jaké to má souvislosti. Tím spíše, že od prvního dílu uplyne týden a člověk za tu dobu lehce zapomene. Proto třeba seriál Expozitura měl smysl právě hlavně tím, že seriál díl po dílu seznamoval s jednotlivými aktéry tak, aby člověk přesně věděl o koho jde a co má společného s tím vším. Tady na to pochopitelně nebyl čas, ale zase to ztrácí na přehlednosti. Závěr byl pak sice překvapivý, ale v mnohém toho divákům asi moc neosvětlil. ()

sofiapetra

Velice znepokojující a rozhodně žádná selanka. Pro příznivce Ordinace či Slunečné snad dokonce toxické (v postavách nebylo jednoduché se vyznat ani při pozorném soustředění a alespoň základní znalost oboru byla nezbytná). Člověk by měl tendenci tomu samozřejmě sebezáchovně nevěřit - kdyby to ovšem napsal nějaký poeta od stolu, který by si to vycucal z prstu, ale je za tím Václav Láska (a v titulcích se mihl i Šlachta), který se roky pohybuje v nejvyšších patrech a zákulisí rozhodně zná, takže to bude mít k realitě asi bohužel nebezpečně blízko. Krajčo mi na hlavní roli sedl, vlastně mě ani nenapadá nikdo, kdo by to zahrál líp. ()

rakovnik

1. Díl. Slušně se nám rozjela veliká chobotnice. Je celkem obtížné orientovat se v množství postav, někteří hráči nám nebyli představeni. Obávám se, že za týden nebudu vědět, kdo je kdo. Ovšem na rozuzlení se těším, protože nejen z posledního rozhovoru bylo jasné, kam hlavní hrdina směřuje. Myslím, že rodinné štěstí to nebude. Zatím výborná kriminálka, míchnutá špionáží, ze současnosti. Kdyby se hlavní hrdina jmenoval Pravda, vznikl by zajímavý útvar Pravda a Láska :-) 2. Díl. Tak už víme, kdo s kým a jak. Slušně až mrazivě realistické, až na úplný závěr. Na druhou stranu, stejně vlastně nikdy nevíte, s kým jednáte. Ve světle současné zakázky na eshop s dálníčními známkami a Kuciakem od sousedů více než aktuální a o to více uvěřitelné. Než žít v neustálém strachu, mnoho lidí raději volí svobodu. ()

macco33

Naprostá trapárna. " Nasedl do sportovního automobilu a najel do betonové zdi ..." (Donutil). Zoufalý Krajčo, komický Jastraban, neherec Finger, ujetý šulin Písařovic... "Co se děje za jevištěm, by se vas netýkalo". Plné hloupých frází, přiblblých póz... Řeči o aféře Watergate a další zhovadilosti. To se teda ten zombie Svoboda vycajchnoval... Jste hajzlové, kteří se před ničím nezastaví... ()

• Autor předlohy, románu „Advokát“, Václav Láska, od 18 let pracoval v řadách Policie ČR. Začínal jako řadový policista na obvodním oddělení. Později pracoval jako asistent vyšetřovatele a posléze vyšetřovatel na Krajském úřadu vyšetřování se specializací na hospodářskou kriminalitu. V roce 1999 nastoupil na Úřad finanční kriminality a ochrany státu (ÚFKOS), kde vedl vyšetřování související s IPB a s Harvardskými fondy. Po zániku ÚFKOS v roce 2003 opustil řady policie a krátce pracoval v oblasti ekonomického poradenství. Od roku 2004 se věnoval právní praxi v advokátní kanceláři. V roce 2014 úspěšně kandidoval do Senátu PČR. V roce 2020 mu byla vydána nová kniha „Senátor“, která je pokračováním osudů Tomáše Krásy z románu „Advokát“ a opět řeší problémy ve vysokých politických kruzích. (bearmeedek)
  • „Kromě reflexe kriminálního a policejního prostředí bych filmem rád přiblížil divákovi psychosociální změny, které představuje neomezená možnost vhledu do našeho soukromí prostřednictvím stále dokonalejších elektronických prostředků. Současné systémy sledování a odposlechu jsou velmi dokonalé, vejdou se do kufříku a lze je v zahraničí zakoupit za asi 20 až 70 milionů korun. V České republice se pohybuje asi deset těchto přístrojů, jejichž vlastníky nejsou policisté,“ řekl režisér Jiří Svoboda. (SONY_)